Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší ze severní Itálie + FLORENCIE

Program 1Knižní průvodce zdarma
7 dní27. 9. – 3. 10. 2015

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 35 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší ze severní Itálie + FLORENCIE

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější ze severní Itálie a renesanční Florencie. Pokocháte se pohledy na jezero Lago di Garda, objevíte skvosty romantických Benátek. Na vlastní oči spatříte slavnou věž v Pise a vydáte se do půvabné oblasti Cinque Terre. Zapomeňte na všední starosti a poznejte s námi poklady Itálie!

Na co se můžete těšit

 • Nezapomenutelné panorama Lago di Garda
 • Pohádkové Benátky a Cinque Terre
 • Půvab a velkolepost renesanční Florencie
 • Italská vína, sýry a další místní dobroty

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Přílet do Milána. Na letišti už vás bude čekat náš autobus Radynacestu, se kterým se společně vydáme k jednomu z nejkrásnějších italských jezer Lago di Garda a za dalšími krásami severní Itálie. Po příjezdu k jezeru ubytování

Večer strávíme v malebném městečku Sirmione, které leží na poloostrově vybíhajícím daleko do jezera Lago di Garda. Jeho krásná pobřežní promenáda je lemována palmami, a tak se tu budete cítit jako u moře. 

Přesuny busem Radynacestu Zjistit více2.DEN

Dnes se vydáme do městečka Malcesine na východním pobřeží jezera pod pohořím Monte Baldo. Projdeme se romantickými uličkami k místnímu scaligherskému hradu a pokocháme se zamotanými uličkami. Ze všech stran na vás budou vykukovat originální suvenýry, na jejichž nákup budete mít dostatek času.

S těmi, kteří budou mít zájem o výlet lanovkou na Monte Baldo do výšky 1 783 metrů, se budeme kochat nádhernými výhledy na tyrkysové jezero i na okolní horské masivy. Krátce se projdeme po hřebeni Monte Baldo po panoramatické stezce. Ti, kteří zůstanou „při zemi“, budou mít možnost koupání. 

3.DEN

Ráno vyrazíme do Benátek, přičemž cestou si uděláme krátkou zastávku ve vinařství Inama San Bonifacio a Losi. Čeká nás prohlídka vinařství, které je s tímto krajem úzce spjato, a několik druhů vína také ochutnáme.

Příjemně naladěni dorazíme do Benátek. Vypravíme se lodí na náměstí San Marco, na kterém stojí snad nejexotičtější z evropských katedrál bazilika sv. Marka. Uvidíme honosný Dóžecí palác postavený ve stylu benátské gotiky, který byl sídlem vládců, a věž Kampanilu, ze které je nádherný pohled na celé město. Navštívíme kostel Frari, ve kterém se nacházejí díla Tiziana, či nejkrásnější barokní chrám v Benátkách Santa Maria della Salute.

Pro zájemce možnost projížďky po Canale Grande. Uvidíme Celnici, která kontrolovala obchodníky přijíždějící do Benátek a ze které je nádherný pohled na náměstí sv. Marka.

Odjezd na ubytování v okolí Bologni.

4.DEN

Dopoledne si zpestříme výletem do města kultury i automobilů Ferrari Modeny, které je rovněž proslulé historickým trhem Market di Via Albinello. Na tomto trhu dostanete koupit typické potraviny z okolí Modeny jako parmská šunka, parmezán, balzamikové octy či zeleninu. 

Poté se vydáme do města Ravenna, jehož některé památky jsou na seznamu UNESCO. Ravenna je proslavená překrásnými antickými či byzantskými mozaikami a dalšími architektonickými skvosty a také je spjata se jménem Dante Allighieri, který zde po odchodu z Florencie umírá. 

5.DEN

Dnešní ráno si zpříjemníme návštěvou muzea sýru v Parmě, kde se dovíme mnoho o výrobě světoznámého sýru Parmezánu a kde ho také ochutnáme. 

Poté se vydáme do jedinečné oblasti pěti fascinujících malých městeček Cinque Terre. Až na místo se dá dostat pouze vlakem, na který nasedneme v městě La Spezia. Navštívíme některá z těchto městeček, bude i chvilka na odpočinek u moře a projdeme se po pohodlné „cestě lásky“, odkud se nám naskytnou krásné pohledy na nádherná barevná městečka u moře, skalnatá pobřeží či romantické zátoky.

6.DEN

Ráno se vydáme do Florencie, přičemž do centra Florencie dojedeme pohodlně vlakem bez dopravních zácp. Podíváme se na jednu z nejhezčích renesančních budovu Palazzo Strozzi, projdeme přes most Ponte Santa Trinita k Palazzo Pitti a kostelu Santa Croce.

Na Piazza della Signoria uvidíme známou Neptunovu Fontánu Bartolomea Ammannata. Prohlédneme si dům Dante Alighieriho a zhlédneme známá místa jako kostel Santa Maria NovellaPiazza Doumokostel Santa Maria del FioreCampanile di Giotto a Battistero e Cupola di Brunelleschi, Galleria Uffizi nebo Gallerii dell'Accademia.

Kvečeru se vypravíme na krátkou zastávku do města šikmé věže, Pisy. Prohlédneme si Piazza dei Miracoli a Camposanto Monumentale

7.DEN

Ráno po snídani odjezd autobusem na letiště v Miláně, odlet zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Hana Teichmannová – e-mail: teichmannova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 035

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Miláno – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo (odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže)
 • autobusová doprava v rámci programu
 • 2x ubytování v hotelu u Lago di Garda
 • 4x ubytování v hotelu v okolí Bologni
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem od Radynacestu.cz zdarma
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm
 • Zavazadlo za příplatek 1 600 Kč - velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 kg, šířka, hloubka a výška nesmí přesáhnout 275 cm.
 • Tyto ceny zavazadel jsou garantovány při objednání do 30ti dnů před uskutečněním zájezdu, pokud se rozhodnete objednat zavazadlo později, cena se bude odvíjet od aktuálních cen leteckých společností (pro více informací kontaktujte CK)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

720 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!