Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem

To nejlepší ze severního Německa + PLAVBA NA HELGOLAND

5 dní12. 7. – 16. 7. 2018

Jediný termín v letošním roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 46 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

23 – 25 °C

Plavba lodí na ostrov Helgoland v ceně zájezdu!

Za panenskou přírodou, historickými skvosty, pochoutkami pro labužníky… Kam? Vsaďte na severní Německo! S naším průvodcem se vydáte do Lübecku, „města sedmi věží“, i přístavního Hamburku, kde ochutnáte currywurst. Projdete se malebnými Brémami a koštnete místní vyhlášené pivo. A navíc si užijete plavbu na fascinující ostrov Helgoland. Inspirujete se a objevujte – Německo, jak ho neznáte!

Na co se můžete těšit

 • Nedotčená příroda na ostrově Helgoland
 • Historická města Lübeck a Brémy
 • Ochutnávka místních specialit
 • Největší německý přístav Hamburk

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Ve večerních hodinách (okolo 22. hodiny) odjezd z ČR.

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Ústí nad Labem

2.DEN
Město Lübeck

V dopoledních hodinách příjezd do Lübecku, procházka městem. Odpoledne prohlídka Hamburku.

Naší první zastávkou bude bývalé hanzovní město Lübeck, které je také známé jako dějiště románu Buddenbrookovi od německého spisovatele a nositele Nobelovy ceny za literaturu Thomase Manna.

Projdeme se centrem města, které leží na malém ostrově mezi dvěma rameny řeky Trave. Začneme u jednoho z hlavních symbolů města – tzv. Holstentor (brány, která byla součástí středověkého městského opevnění). Lübecku se někdy přezdívá „město sedmi věží“ podle věží pěti kostelů, které tvoří panorama středu města. Budete mít možnost prohlédnout si interiér Mariánského kostela, jenž patří k největším v celém Německu nebo třeba vyjet na vyhlídkovou terasu kostela sv. Petra, odkud je krásný výhled na celé město. Podíváme se i k tzv. Buddenbrookhaus, který dnes slouží jako muzeum bratří Mannů. Následovat bude individuální volno, které můžete využít k procházce uličkami v historickém centru nebo třeba k ochutnávce marcipánu, kterým je Lübeck proslavený.

Poté přejedeme do druhého největšího německého města a známého přístavu Hamburk. Během prohlídky uvidíme přístavní část města ležící na řece Labe, nedávno otevřenou budovu Elbphilharmonie, místní radnici nebo kostely sv. Petra a sv. Michaela. Podíváme se i na známou ulici Reeperbahn ve čtvrti Sankt Pauli.

Následovat bude individuální volno, které budete moci využít například k plavbě lodí po řece Labe. Nedaleko přístavu se nachází tzv. Portugiesenviertel, kde se nachází řada restaurací a kaváren. Za návštěvu určitě stojí i promenáda u jezera Alster, která také nabízí řadu možností občerstvení. Nedaleko jezera pak můžete v jednom z místních bister ochutnat vyhlášený currywurst.

Večer odjezd na ubytování poblíž města Cuxhaven.

3.DEN
Ptáci terejové na Helgolandu

Dnešní den budeme moci obdivovat téměř nedotčenou přírodu na ostrově Helgoland, kam se vydáme lodí.

Po snídani se přesuneme do přístavu Cuxhaven, kde přestoupíme na loď a vydáme se na ostrov Helgoland. Plavba lodí trvá cca 2,5 hodiny. Helgoland se sousedním Düne tvoří malé souostroví a v minulosti patřil Dánsku a Velké Británii. Od roku 1890 pak náleží Německu. Na ostrově je zakázána automobilová doprava (výjimku mají policisté, hasiči a záchranáři), díky tomu se Helgoland může pyšnit nádhernou přírodou, kterou jezdí obdivovat turisté z celého světa.

Po vylodění v přístavu se projdeme po ostrově, uvidíme místní dominantu, tzv. Lange Anna (40 metrů vysoký skalní útvar z červeného pískovce, na kterém je možné pozorovat hejna racků nebo terejů). Následovat bude individuální volno, které budeme moci využít třeba k občerstvení v některé z místních restaurací s vyhlášenými rybími specialitami. Helgoland je známý i jako bezcelní zóna, milovníci nákupů si tak přijdou na své v místních duty free shopech.

Odpoledne se lodí vrátíme do Cuxhavenu, odkud odjedeme zpět na ubytování.

4.DEN
Schnoorviertel, bývalá řemeslnická a rybářská čtvrť, Brémy

Den začneme procházkou po městě Bremervaven, odpoledne se přesuneme do města Brémy.

Po snídani přejedeme do města Bremerhaven, významného přístavu ležícího na soutoku řek Geeste a Weser. Projdeme se přístavní čtvrtí Hafenwelten a navštívíme zajímavé Deutsches Schiffahrtsmuseum, kde je vystavena řada lodí od minulosti až po dnešní dobu. Následovat bude individuální volno, které lze využít k návštěvě některého z dalších místních muzeí (Německé muzeum vystěhovalectví, interaktivní muzeum Klimahaus nebo mořská zoo s cca 50 druhy živočichů).

Odpoledne pak přejedeme do města Brémy, ležící na řece Weser. Toto město je také jednou z německých spolkových republik (tzv. Stadtstaat, dalšími jsou Hamburk a Berlín). Prohlídku města začneme na hlavním náměstí, kde se nachází budova radnice, která je považována za jednu z nejhezčích v celém Německu. Před radnicí si prohlédneme desetimetrovou sochu Rolanda, který je místním patronem a z boku radnice pak budeme moci obdivovat sousoší čtyř zvířátek ze známé pohádky bratří Grimmů Bremer Stadtmusikanten. Prohlédneme si také nedaleký Dóm svatého Petra, jenž je jednou z místních dominant.

Poté se přesuneme do malebné čtvrti Schnoor, kde původně žili především rybáři a řemeslníci. Dnes se zde nachází řada obchůdků a příjemných kaváren. Prohlídku zakončíme v cihlové ulici Böttcherstraße, která vznikla ve 20. letech minulého století. Hlavní místní atrakcí je zvonkohra Glockenspiel, která odbíjí třikrát denně. V ulici se dnes nachází řada muzeí, kaváren a hospůdek. Na závěr v rámci individuálního volna bude možnost například plavby lodí po řece Weser nebo posezení na promenádě kolem řeky. Na své si přijdou i milovníci piva, z Brém pochází vyhlášené pivo Beck′s, které lze ochutnat téměř kdekoliv.

Odjezd zpět do ČR ve večerních hodinách.

5.DEN

Návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Radmila Šopfová – přímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem
 • 2x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením
 • 2x snídaně
 • plavba na ostrov Helgoland a zpět
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 1 500 Kč

Kde budete ubytováni?

 • 3* hotel v okolí města Cuxhaven
 • ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením

Jak je to s jídlem?

 • snídaně na hotelu v ceně zájezdu
 • během dne bude možnost občerstvit se v některé z místních restaurací

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

175 Kč

UNIVERSAL + STORNO

300 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.