Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem z Ostravy

To nejlepší ze Slovinska v okolí Bledu na kole

7 dní3. 5. – 9. 5. 2014

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Autobusem

Z Ostravy, Brna a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 46 osob

Průvodce

Po celý zájezd

To nejlepší ze Slovinska v okolí Bledu na kole

Poznávací zájezd s průvodcem, během kterého objevíte na kole to nejkrásnější z okolí slovinského jezera Bled. Projedete se tradičním plavidlem pletna, vyšlápnete si na vyhlídku Osojnica a projdete se soutěskou Vintgar. Osvěžíte se u vodopádů Peričnik i Savica, obchutnáte místní sýry a zavítáte do slovinské metropole Lublaň. Vydejte se s námi na cestu do ráje a poznejte nedotčenou krásu slovinské přírody!

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Brna nebo Olomouce.


1.DEN

Odjezd ve večerních hodinách z Ostravy (kolem 22:00 h). Další nástupní místa jsou možná po trase.

2.DEN

V ranních hodinách přijedeme k  jezeru Bled, kde si nás převezme místní průvodce. S  tradičním plavidlem pletna, které na jezeře funguje již po staletí, se přeplavíme na ostrov. Na ostrově je možnost občerstvení v kavárně, kde se podává tradiční slovinská potica. Následuje prohlídka ostrova s kostelem Nanebevzetí Panny Marie. Odjezd na ubytování.

Odpoledne se na kole projedeme kolem jezera. Vyšlápneme si na vyhlídku Osojnica, kde se dovtípíme, proč je Bled opěvován výrazem "imago paradise" (podoba ráje).

3.DEN

Autobusem odjedeme k perle regionu soutěsce Vintgar. Soutěsku si pěšky projdeme. Poté autobusem přejedeme do obce Mojstrana, která se nachází na začátku nejdelšího ledovcového údolí v Julských Alpách údolí Vrata. Zde navštívíme muzeum slovinského alpinismu Slovenski planinski muzej.

Autobusem dojedeme k vodopádu Peričnik a přesedneme na kola. Na kole projedeme nádherným údolím Vrata k horské chatě Aljažev Dom (možnost občerstvení), která stojí pod severní stěnou nejvyšší slovinské hory Triglav (2 864 m n. m.). Odtud se vydáme zpět do Bledu průjezdem krásným údolím řeky Radovna.

4.DEN

Autobusem pojedeme z Bledu přes Dolní bohinjské údolí k vodopádu Savica. Přesedneme na kola (cyklo trasa 45 km, výškový rozdíl je + 800 m) a od vodopádu se vydáme kolem překrásného Bohinjského jezera do vsi Ribčev Laz.

Projedeme Horním bohinjským údolím (vsi Stara Fužina, Srednja vas, Studor, Češnjica, Jereka) přes Gorjuše na náhorní plošinu Pokljuka v nadmořské výšce 1 300 m a sjedeme do Bledu.

5.DEN

Tento den strávíme na kole celý (cyklo trasa cca 55 km). Trasa nás provede krásným, klidnějším a cizincům ne tolik známým okolím Bledu. Z Bledu do vsi Lancovo pojedeme okolo řeky Sava Bohinjka. Odtud do zajímavého městečka Kropa, kde se po staletí vyráběly hřebíky. Navštívíme původní kovárnu Vigenjc Vice. Přes ves Podnart dojedeme k slovinské národní svatyni Bazilice Marije Pomagaj ve městě Brezje.

Následuje sjezd do Radovljice, kde si prohlédneme jedno z nejlépe zachovalých středověkých náměstí ve Slovinsku. Odjezd do vsi Begunje a návštěva zříceniny hradu Kamen. Vesničkami v podhůří masivu Karavanke dojedeme zpět do Bledu.

Celou cestu nás bude doprovázet pohled na zelenou náhorní plošinu Jelovica, pohoří Karavanke se svou nejvyšší horou Stol (2 236 m n. m.) a část Kamnišsko Savinských Alp.

6.DEN

Odjezd z Bledu autobusem do hlavního města Lublaně. Pěší prohlídka centra města. Odjezd do krasové oblasti Slovinska. Prohlídka unikátní jeskyně Postojna a návštěva hradu Predjamski Grad.

Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

7.DEN

Návrat do ČR v brzkých ranních hodinách.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – přímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

  • autobusovou dopravu
  • 5x ubytování v hotelu
  • 5x snídani
  • služby průvodce
  • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

  • konkrétní sedadlo v autobuse 200,- Kč/osoba
  • cestovní pojištění
  • fakultativní vstupné na místě

Kde budete ubytováni?

  • pěkný 3* hotel u jezera

Jak je to s jídlem?

  • snídaně

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

420 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


Cestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Tak trochu jiný katalog zájezdů 2019,
tipů a reportáží z cest. Zdarma!