Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší ze Švýcarska + VYNÁŠENÍ ZIMY

8 dní15. 4. – 22. 4. 2015

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Autobusem

Z Ostravy, Prahy a dalších míst

Ubytování

Hotel

Stravování

Bez stravy

Skupina

Do 42 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Ubytování v hotelu v Curychu po celou dobu zájezdu!

To nejlepší ze Švýcarska + VYNÁŠENÍ ZIMY

Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější ze Švýcarska a rozloučíte se zimou pálením sněhového muže. Navštívíte nejbohatší město Evropy - Curych, Luzern s Kaplovým mostem, nejstarší švýcarské město Chur, metropoli Bern i Zermatt se slavným Matterhornem. Dáte si čokoládu Lindth, sýry Gruyère a zažijete jízdu Bernina Expressem. Ochutnejte s námi Švýcarsko!

Na co se můžete těšit

 • Nezapomenutelnou projížďku Bernina Express
 • Dech beroucí přírodní scenérie
 • Vynikající čokoládu a proslulý švýcarský sýr
 • Bujaré oslavy loučení se zimou v Curychu

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Prahy nebo Brna.


1.DEN

Odjezd z ČR v odpoledních až večerních hodinách.

2.DEN

Příjezd do Curychu, největšího města Švýcarska a jednoho z nejbohatších měst světa.

Prohlídku města začneme u hlavního nádraží, které je považováno za jedno z nejhezčích v Evropě a nad jehož hlavní branou se tyčí socha švýcarské patronky Helvécie. Luxusní třída vybudována po vzoru francouzských bulvárů Bahnhofstrasse nás zavede až k Curyšskému jezeru.

Následuje prohlídka starého města s typickými cechovními domy, křivolakými uličkami, restauracemi, kavárny a bary. Navštívíme některé významné curyšské kostely – Grossmünster, kde Huldrych Zwingli zformuloval v 16. století hlavní myšlenky reformace, Fraumünster se známými barevnými okny od Marca Chagalla, nebo Kostel sv. Petra, na jehož věži jsou hodiny s největším ciferníkem v Evropě.

Odpoledne se vydáme na okružní plavbu po curyšském jezeře až do malebného městečka Rapperswill, nad nímž se tyčí hrad ze 13. století a kde je možné navštívit Polské muzeum, malou zoologickou zahradu nebo jen tak bloumat kouzelnými uličkami či se zastavit v jedné z místních kaváren.

Večerní ubytování.

3.DEN

Dnešní den bude zasvěcený vynikajícímu švýcarskému sýru a také horám. Ráno se společně vydáme na návštěvu známé sýrárny Gruyère. Gruyèrský sýr se ve Švýcarsku vyrábí již od roku 1113 a my budeme moci nahlédnout do tajů jeho přípravy, nakoupit sýr za levnější ceny nebo nahlédnout do místní restaurace, kde můžeme ochutnat sýrové speciality.

Odpoledne se společně vydáme do malebného horského městečka Zermattu, nad kterým se zdvihá švýcarská alpská dominanta Matterhorn, který je považován za jednu z nejkrásnějších a nejpopulárnějších hor Evropy a je také nejfotografovanější horou světa. Prohlídka města, možnost návštěvy Muzea Matterhornu. Nenáročná procházka nádhernou alpskou krajinou soutěskou Gornerschlucht – uvidíme místní kaňon a projdeme se kolem místních vodopádů přes dřevěné mosty a romantická zákoutí.

Po nádherné přírodní podívané pro zájemce možnost výjezdu zubačkou na Gornergrat ve výšce 3000 m, ze kterého nás čeká fantastický výhled jak na Matterhorn, tak na ledovec Gornergletscher.

Ve večerních hodinách návrat zpět do hotelu.

4.DEN

Naší první zastávkou bude město Luzern, které na nás dýchne atmosférou středověkého Švýcarska. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů.

Po prohlídce následuje přejezd do švýcarského hlavního města, Bernu. Prohlídku města začneme v tzv. Medvědím parku, původním medvědím výběhu, který se před několika lety změnil na rozlehlý přírodní park s množstvím přírodních jeskyň a vodních nádrží, který se má co nejvíce podobat přirozenému prostředí, ve kterém medvědi – symbol Bernu – žijí.

Následuje prohlídka města, při které uvidíme hodinovou věž Zytglogge s orlojem, která je jedním z  hlavních znaků "medvědího města". Naší pozornosti neunikne ani bernský Dóm, velkolepá pozdně gotická katedrála, která je zároveň nejvyšším kostelem ve Švýcarsku. Při procházce starým městem, které je nejzachovalejším městským centrem ve Švýcarsku, uvidíme mimo jiné impozantní Radnici, bývalou městskou bránu Käfigturm, Mojžíšovu kašnu a krásné domy se středověkými podloubími.

Ve večerních hodinách návrat do hotelu.

5.DEN

V  brzkých ranních hodinách přejezd do nejstaršího města Švýcarska Chur, kde nasedneme na známý panoramatický vlak Bernina Express. Čeká nás téměř pětihodinová jízda nejvýše položenou železniční tratí, která projíždí přímo středem světového dědictví UNESCO. Při projížďce projedeme 55 tunelů, přejedeme přes 196 mostů a dostaneme se až do výšky 2 253 metrů nad mořem. Budeme moci obdivovat majestátní ledovce, projedeme krajinou s největším počtem hradů v Evropě, uvidíme krásné viadukty a romantická údolí.

Vlak nás zaveze až do města Tirano, ležícího v Itálii. Následovat bude oběd v některé z malebných místních restaurací a poté přejezd do města Bergrün, ve kterém se nachází železniční muzeum Albula. V něm si budeme moci prohlédnout jednu z posledních "krokodýlích" lokomotiv, zkusíme řídit lokomotivu v  jízdním simulátoru a prohlédneme si více než 400 exponátů ze stoleté historie Rhétské dráhy.

Čekat nás bude ještě krátká večerní prohlídka Churu, obklopeného Alpami. Prohlídka malebného starého města. Milovníci filmu Vetřelec mohou navštívit slavný Gigers Bar, designovaný podle námětů filmu, jehož autor se narodil právě v Churu.

Večer odjezd do hotelu. 

6.DEN

Ráno návštěva čokoládovny Lindth&Sprüngli, ve které je možné nakoupit švýcarské čokolády za výhodné ceny, popř. některého z četných curyšských muzeí (Muzeum hodin pyšnící se jednou z  největších soukromých sbírek hodin na světě, Švýcarské zemské muzeum, které nás provede švýcarskou historií, Dům umění s  bohatou sbírkou plastik a uměleckých děl od středověku až po současnost, Muzeum designu aj.).

Poté, přibližně v 15 h, oslavíme společně s místními jeden z největších švýcarských svátků Sächseläuten, při kterém se Curyšané loučí se zimou pálením sněhového muže Boegg představujícího zimu. Sněhový muž stojí na hranici vysoké 10 až 13 metrů a jeho hlava je naplněna výbušninou. Podle času, za který sněhulákovi hlava roztaje, se odhaduje, jak teplé bude léto a jak dlouho bude trvat. Kolem hranice jezdí průvod starých řemeslných rodinných cechů ve starobylých barevných krojích a uniformách. Oslavy se protáhnou až do večerních hodin a my se jich určitě zúčastníme. 

Návrat na hotel s průvodcem či individuálně.

7.DEN

Ráno se vydáme až do půvabného středověkého městečka na horním toku Rýna Stein am Rhein. Projdeme se centrem města a budeme obdivovat jeho malované domky, které jsou už po několik století doslova obrazovou galerií pod širým nebem. Toto město je považováno za architektonickou perlu Švýcarska a má nejzachovalejší komplex středověkých měšťanských domů. 

Po prohlídce města přejedeme do nedalekého města Schaffhausen a dojedeme až k největšímu vodopádu Evropy, Rýnskému vodopádu. Impozantní vodní masa je široká 150 metrů, vysoká 25 metrů a v deštivém období jí protéká až 1 100 m3 za sekundu! Absolvujeme projížďku lodí ke skále přímo uprostřed vodopádu.

Po velkolepém vodním dobrodružství si ještě stihneme prohlédnout středověké městečko Schaffhausen s  mohutnou okrouhlou středověkou pevností Munot, klášterem Allerheiligen a starým městem plným krásných domů s malovanými průčelími.

Ve večerních hodinách návrat zpět do ČR.

8.DEN

Příjezd do ČR v brzkých ranních a dopoledních hodinách.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Kateřina Julinková – e-mail: julinkova@radynacestu.czpřímá linka: +420 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • autobusová doprava
 • 5x ubytování v hotelu ve 2lůžkových, či 3lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program ve městě)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • 5x snídaně: 2 000 Kč
 • cestovní pojištění
 • jízdenky Bernina Express a zubačka Gornergrat (nutno objednat 1 měsíc před zájezdem)
 • vstupné vč. plavby lodí do Rapperswill (cca 90 - 100 CHF)
 • konkrétní místo v autobuse 200 Kč/os.
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 400 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je zajištěno v hotelu v Curychu v pokojích s vlastním soc. zařízením na pokoji

Jak je to s jídlem?

 • během dne při prohlídce bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

280 Kč

UNIVERSAL + STORNO

630 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 150 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním programem:


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Nová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!