Zájezdy pro cestovatele
Tisknout zájezd  

autobusem

To nejlepší ze západních Čech + ŠKOLA ČEPOVÁNÍ PLZEŇSKÉHO PIVA

Jiří Toman, průvodce

Každá cesta přináší spoustu nových poznání, zážitků i přátel.

4 dny20. 8. – 23. 8. 2020

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Ubytování

3* hotel v Plzni

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

22–25 °C

Prohlídka zámku Kozel a Škola čepování v ceně zájezdu

To nejlepší ze západních Čech + ŠKOLA ČEPOVÁNÍ PLZEŇSKÉHO PIVA

Horké prameny, pivní škola, lovecký zámek, tajuplné jezero. Naladěni na zážitky? Míříme do krajiny šumavských hvozdů… Užijete si výhled z nejvyšší kostelní věže a Šumavu jako na dlani z vrcholu Pancíře. Ochutnáte lázeňskou vodu, která léčí. Naučíte se čepovat i správně koštovat plzeňské pivo. Projdete se komnatami zámku Kozel. Objevte skryté poklady západu Česka – s průvodcem, který je tu doma!

Na co se můžete těšit

 • Ukázka čepování piva v Plzeňském Prazdroji
 • Procházka lázeňským městem Karlovy Vary
 • Honosné interiéry pohádkového zámku Kozel
 • Největší české jezero v pohoří Šumavy

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce nebo Brna.


1.DEN
Druhá největší synagoga Evropy v centru Plzně

Čtvrtek 20. srpna: Ranní odjezd z centra Ostravy, Olomouce nebo Brna. Po příjezdu do Plzně prozkoumáme historické centrum města, oddychneme si u šálku kávy a užijeme si výhled na pestrobarevné budovy města.

Odjezd autobusem Radynacestu z Ostravy v brzkých ranních hodinách. Kolem poledne příjezd do Plzně, čtvrtého největšího města České republiky.

Při procházce historickým centrem uvidíme budovy Divadla J. K. TylaNového divadla synagogu, která je druhou největší v Evropě a jednou z největších na světě. Půjdeme kolem památníku Díky, Ameriko!, připomínající osvobození Plzně americkou armádou v květnu 1945, a zamíříme i na hlavní náměstí Republiky s budovou radnice, katedrálou svatého Bartoloměje a dalšími památkami.

V rámci volného času bude možnost navštívit například historické podzemí, užít si výhled z nejvyšší kostelní věže v České republice nebo posedět v některé z místních restaurací a kaváren. 

Večer přejedeme na ubytování. 

2.DEN
Koštování piva při prohlídce pivovaru Plzeňský Prazdroj

Pátek 21. srpna: Dnešek započneme v městečku Loket, kde budeme obdivovat zdejší hrad. Poté odjedeme do Karlových Varů. Projdeme se malebnými uličkami a ochutnáme lázeňské prameny. Večer nás čeká Škola čepování ve světoznámém pivovaru Plzeňský Prazdroj.

Po snídani se vydáme do městečka Loket, které se nachází v údolí řeky Ohře. Užijeme si pohled z mostu T. G. Masaryka na městské centrum s místním hradem a meandr řeky Ohře.

Poté se přesuneme do nedalekých Karlových Varů, známého lázeňského města. Společně se projdeme po historickém centru a vyjedeme lanovkou na rozhlednu Diana, odkud budeme mít město a okolí jako na dlani. Uvidíme budovu slavného Grandhotelu Pupp, kolonády a budovy navržené známým duem architektů Fellner a Hellmer.

Budeme mít možnost ochutnat výborné lázeňské oplatky nebo některý z horkých pramenů. V rámci volna pak bude možnost navštívit třeba muzeum Becherovky zaměřené na historii a výrobu tohoto známého likéru.

V podvečer přejedeme zpět do Plzně, kde nás bude čekat prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj se Školou čepování. Sami se postavíme za výčepní pult a pod vedením zkušeného odborníka si načepujeme vlastní vyhlášené plzeňské pivo. Součástí vstupu je také neomezená konzumace piva a pivovarský guláš na večeři. 

Poté se vrátíme zpět na ubytování. 

3.DEN
Černé jezero – největší české jezero

Sobota 22. srpna: Dopřejeme si dobrodružství uprostřed přírody Šumavy. Vydáme se k Černému jezeru a navštívíme Železnou Rudu. Vyjedeme lanovkou na Pancíř a užijeme si jedinečné výhledy na šumavskou krajinu a horské vrcholky. 

Po snídani přejedeme do pohoří Šumava, které se nachází na hranicích Česka, Německa a Rakouska. Autobus nás vysadí na Špičáckém sedle. Odtud už půjdeme pěší trasou k Černému jezeru, největšímu jezeru v České republice (rozloha 18,47 hektarů).

Dále budeme pokračovat kolem Čertova jezera, které je původem ledovcové jezero, ovšem podle lidových báchorek je zde utopen ďábel s kamenem na ocase uvázaným od dívky, kterou chtěl stáhnout do pekla. Při tom vyryl dolinu, ve kterém je jezero. Dodnes se prý z jezera vynořují podivné postavy a skřeti.

Odtud už nás naše kroky povedou do vyhledávaného místa letní i zimní turistiky, Železné Rudy. Malé horské městečko, které se během staletí proměnilo v město s hlubokou tradicí ve sklářství, ale také se stalo největším lyzařským centrem Šumavy. Odpočineme si, posilníme se na cesty a ve volném čase si budeme moci prohlédnout například některé muzeum nebo ochutnat pivo v nejvýše položeném pivovaru ve střední Evropě.

Odpoledne se vydáme lanovkou ze stanice Špičák přes Hofmanky až na horu Pancíř do nadmořské výšky 1 214 metrů n. m. Zde se nám otevře výhled na Šumavu, ale také na Bavorsko. Při jasném počasí budeme mít možnost dohlédnout až na Alpy. 

Poté sejdeme zpátky dolů k autobusu a vydáme se zpět na hotel.

4.DEN
Honosný Společenský salon zámeckého sídla Kozel

Neděle 23. srpna: Společné zážitky ze západních Čech zakončíme prohlídkou zámku Kozel a zámecké zahrady. Zamíříme do Starého Plzence, kde se vyrábí „české šampaňské“ Bohemia Sekt, a probádáme hradiště Hůrka. Následně vyrazíme zpět do Ostravy.

Ráno se vydáme autobusem Radynacestu jižním směrem a naší první zastávkou bude zámek Kozel, který byl postaven jako letní a lovecké sídlo pro hraběte, který byl nejvyšší lovčí na dvoře císaře Josefa II.

Zúčastníme se komentované prohlídky, uvidíme dochované zámecké divadlo, které původně sloužilo jako stáj pro nejoblíbenějšího koně hraběte Černína. Prohlídková trasa prochází jednotlivými salony, ukazuje zařízení loveckého salonu, ložnice, kulečníkového sálu nebo knihovnu se starými tisky. Po prohlídce se vydáme do zámeckém parku o rozloze 40 hektarů.

Následně přejedeme do nedalekého Starého Plzence, města, které v 10. až 13. století patřilo k nejvýznamnějším v Čechách. Projdeme se na hradiště Hůrka s rotundou svatého Petra a Pavla z 10. století.

V rámci volného času bude možnost posedět v některé z místních restaurací nebo třeba ochutnat šumivé víno Bohemia Sekt, které se ve Starém Plzenci vyrábí.

Poté už se vydáme na cestu zpět po trase do Ostravy.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Daniela Lukovicsová – e-mail: lukovicsova@radynacestu.czpřímá linka: +420 596 111 707

Co už máte v ceně?

 • doprava autobusem Radynacestu
 • 3x ubytování
 • 3x snídaně
 • vstupné do zámku Kozel
 • Škola čepování v Plzeňském Prazdroji (pouze pro starší 18 let)
 • průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • výběr sedadla v autobuse: 200 Kč/os.
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 750 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením

Jak je to s jídlem?

 • snídaně formou bufetu v ceně zájezdu

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

240 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné na místě:

 • Lanová dráha Špičák: dospělý 170 Kč, dítě 90 Kč, mládež/senior 140 Kč
 • Lanová dráha Diana: dospělý 110 Kč, dítě 65 Kč

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky, aktuální Covid informace.


S námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.