Zájezdy pro cestovatele
Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Tisknout zájezd  

letecky z Prahy

To nejlepší ze západního Norska + BERGEN + OSLO

komfortní hotel
7 dní
vlastní autobus na místě
žádné noční přejezdy
zkušený průvodce

Lenka Rašková, průvodkyně

Život je krátký a svět velký, tak neváhejte nad mapami a pojeďte ho se mnou ochutnat už teď!

7 dní12. 8. – 18. 8. 2020

Jediný termín v tomto roce


Nenaplněna kapacita zájezdu
Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotel

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

16 – 20°C

Letecky tam i zpět – přesuny na místě busem Radynacestu

Daleký sever se vším pohodlím. Více zážitků, na které se nezapomíná… Připraveni? Zkušený průvodce vám ukáže to nejlepší ze západního Norska a objevíte i skrytá místa. Divoké pobřeží, kouzelný Geiranger, horské stezky a ledovce, které vám vezmou dech. Nejstarší národní park, půvabný dřevěný skanzen i jedinečná muzea. Vydejte se za poznáním a prožijte Norsko, jak ho neznáte!

Na co se můžete těšit

 • Kouzelné scenérie fjordů a vodopádů
 • Jedinečná Trolí stezka a ledovcové splazy
 • Tajuplný labyrint dřevěných domů Bergenu
 • Unikátní hokejová hala ve skále Gjovik
 • Polární dobrodružství v muzeu Fram

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN
Dřevěné hanzovní domy v Bergenu

Středa 12. srpna: Přílet do Bergenu v odpoledních hodinách, ubytování a prohlídka starého hanzovního města Bergen, které je považováno za jedno z nejkrásnějších měst Norska.

Na letišti už bude čekat náš autobus Radynacestu, který vás dopraví na hotel a bude naším společníkem na dalších cestách za krásami západního Norska po celou dobu zájezdu.

Poté, co se ubytujeme, se vydáme na prohlídku druhé největší norské metropole Bergen. Prohlídku začneme v jeho centru v okolí přístavu Vagen, především pak navštívíme nejstarší část Bryggen, staré dřevěné hanzovní domy i civilní obydlí z počátku 18. století zapsané na seznam UNESCO, které ve vás vyvolají pocit jako byste byli v době středověku. Domy vypadají, že jsou přilepené na sobě, uvnitř se ovšem nachází spleť průchodů, teras, schodišť a obchůdků s tradičním zbožím. 

Neopomeneme zhlédnout pevnost tvaru hvězdice Bergenhus s královským sídlem Haakonshallen, jehož areál dnes slouží především jako park. 

Ubytování v Bergenu.

Přesuny busem Radynacestu Zjistit více2.DEN
Cesta k ledovcovému splazu Briksdalsbreen

Čtvrtek 13. srpna: Vodopád Tvindefossen, středisko Flam, jízda nejdelším silničním tunelem světa, procházka k ledovcovým splazům.

Prvním dnešním zastavením bude kouzelný kaskádovitý vodopád Tvindefossen, jehož celková výška je 110 metrů.

Poté si uděláme menší zastávku v místním turistickém centru Flamu, které obklopují prudké stráně a do kterého zajíždějí po rameni fjordu velké zaoceánské lodě. Flam je také známý tím, že se odtud zvedá nejprudší cca 20kilometrová horská železnice do Myrdalu. 

Stejně jako norské železnice projíždí mnoha tunely, tak my projedeme dokonce nejdelším silničním tunelem světa Laerdal, který měří téměř 25 kilometrů. Tunel nabízí odpočinková místa, jejichž strop je nasvícen modře, aby barvou připomínal oblohu.

Další zastávkou bude největší evropský pevninský ledovec Jostedalsbreen. Společně se vydáme divokým horským údolím (cca 2hodinová procházka) s mnoha vodopády k asi nejznámějšímu splazu Briksdalsbreen.

Odjezd na ubytování.

3.DEN
Uchvacující Geiranger fjord

Pátek 14. srpna: Den plný dechberoucích výhledů, nejkrásnější norský fjord Geiranger, jízda cestou orlů a Trolí stezkou.

Pokud nám bude přát počasí, tak z jedinečné vyhlídkové hory Dalsnibby uvidíme, kromě údajně nejhezčí zátoky fjordu Geiranger, také zasněžené okolní vrcholky hor. Po prudké jízdě dolů k fjordu, při které se nám bude tajit dech, dojedeme do stejnojmenné osady Geiranger, kde budeme mít čas na procházku či nákup drobných dárečků.

Poté se vydáme k dalšímu stoupání, k cestě orlů, z níž zahlédneme vodopád Sedm sester, což je sedmero úzkých vodopádů vedle sebe, ke kterému se váže legenda nerozhodného vodopádu „Nápadníka odnaproti“. Přeplavíme se trajektem a pokračovat budeme údalím Valdal, až se dostaneme opět na unikátní vyhlídku.

Norsko totiž není jen zemí orlů a obrů, ale také trollů. Slavná Trolí stezka se vine jedenácti serpentinami v kolmé stěně a my se zastavíme na vyhlídce v nejvyšším místě. Poté se vydáme již na samotnou stezku. Překonáme výškový rozdíl, klesání, téměř 900 metrů, a zahlédneme vícero vodopádů. Cesta je pojmenována podle horských skřetů, hrdinů mnoha lidových pohádek, bájí i přísloví.

Odjezd na ubytování.

4.DEN
Typické horské domky v NP Rondane

Sobota 15. srpna: Stěna trolů – Trollveggen, procházka v NP Rondane, putování krásným údolím Romsdalen – divoké přírodní scenérie.

Ráno začneme příjemnou procházkou ve městě Alesund, které nás okouzlí svojí malebnou polohou na několika ostrovech a secesními domy v centru. Dále budeme pokračovat v seznamování s trolly. Zastavíme se u obávané cca kilometr vysoké horolezecké stěny Trollveggen. S jedním velkým trollem se budete moci vyfotit v městečku Dombas, kde se zastavíme nejenom za nákupy suvenýrů

Pokračovat budeme údolím Romsdalen, které je považováno za jedno z nejkrásnějších norských údolí. Údolím protéká řeka Rauma a my zde budeme mít možnost zachytit fotoaparátem nemálo divokých peřejí a vodopádů stékajících z úbočí okolních hor. 

V odpoledních hodinách navštívíme v případě hezkého počasí národní park Rondane, který je nejstarším norským národním parkem. Zde se vydáme na procházku nedotčenou krajinou, kolem průzračné řeky a krásných vodopádů. 

Odjezd na ubytování. 

5.DEN
Jedinečný sloupový kostel ve skanzenu Maihaugen

Neděle 16. srpna: Cesta ze severu, během které uvidíme spoustu zajímavých míst – olympijské můstky, Lillehammer a Gjovik.

Po snídani se vydáme autobusem Radynacestu směrem na jih. Zastavíme se u olympijských skokanských můstků v Lillehammeru a dále navštívíme jedno z největších a nejstarších evropských muzeí v přírodě, skanzen Maihaugen. Ve skanzenu strávíme příjemné dopoledne, během kterého si budeme moci prohlédnout budovu pošty a nádraží z 19. století a jeden z nemnoha zachovalých stavekirkanů (sloupových kostelů) a další zajímavosti. K muzeu dnes patří více než 175 staveb, které jsou umístěny v přirozeném prostředí mezi rybníky, potoky a stromy.

Nezapomenutelným odpoledním zážitkem jistě bude návštěva olympijské hokejové haly Gjovik vytesané 120 metrů hluboko ve skále. V této hale se během 17. zimních olympijských her konaly všechny hokejové zápasy. Tato hala je se svojí kapacitou témeř 6 000 míst k sezení největší hokejovou halou na světe vytesanou do skály.

V pozdním odpoledni uvidíme největší norské jezero Mjosa, jehož zátoky jsou jako stvořené ke koupání a které je proslulé také bohatstvím pstruhů.

Odjezd na ubytování. 

6.DEN
Vor Kon-Tiki

Pondělí 17. srpna: Celodenní prohlídka nejkrásnějších míst hlavní norské metropole.

Ráno začneme návštěvou poloostrova Bygdoykde se nachází hned několik úchvatných muzeí. Naším cílem se stanou dvě z nich a bude pouze na vás, které zvolíte. Muzeum Fram dokumentuje úspěchy osobností, jakými byli Amundsen a Nansen. Jeho hlavním exponátem je polární loď Fram, ve které F. Nansen uskutečnil plavbu do Arktidy a R. Amundsen s ní jako první člověk dobyl jižní pól. Druhé ze slavných muzeí Muzeum Kon-Tiki je pojmenováno po voru Kon-Tiki, na kterém přeplavil norský spisovatel Thor Heyerdahl Tichý oceán. 

Pokud byste si nevybrali z těchto dvou muzeí, pak je jedinečným zážitkem také návštěva Muzea vikingských lodí, kde můžete obdivovat tři vzácné kusy z 9. století. Nejvzácnější je loď z Osebergu, jež je bohatě zdobena a nejlépe zachována.

V odpoledních hodinách si prohlédneme centrum Osla, uvidíme královský palác, parlament, budovu moderní radnice obloženou pálenými cihlami, můžeme omrknout supermoderní výstavbu přístavu či si odpočinout na pěší zóně plné obchodů a občerstvení. Spatříme také jedinečnou moderní budovu Opery (Operahuset), která byla slavnostně otevřena v roce 2008 a má připomínat ledovou kru pomalu se potápějící do fjordu.

Odjezd na ubytování.

7.DEN

Úterý 18. srpna: Po snídani se dopravíme na letiště, odkud odletíme zpět do ČR.Tento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Renata Němcová – e-mail: nemcova@radynacestu.czpřímá linka: +420 775 750 463

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Bergen a Oslo – Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • doprava autobusem Radynacestu v rámci programu
 • 6x ubytování v hotelu
 • 6x snídaně
 • průvodce po celou dobu zájezdu
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel viz níže
 • cestovní pojištění
 • vstupné na místě
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 9 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

 • Zavazadlo  v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (v) x 40 (d) x 23 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla a uložit do úložného prostoru nad hlavou)
 • - malé osobní zavazadlo pod sedadlem o max. rozměrech 30 (v) x 38 (d) x 20 (h) cm 
 • - hmotnost kabinového a malého osobního zavazadla nesmí přesáhnout dohromady 10 kg
 • Zavazadlo za příplatek 1 000 CZK – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

245 Kč

UNIVERSAL + STORNO

720 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 300 Kč

Srovnání a podmínky pojištění


Zdravotní pojištění se vztahuje také na onemocnění COVID-19 při vycestování do bezpečných zemí dle MZV. Více zde.Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůS námi cestujete tak, jako byste byli všude místní

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


ZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!