Zájezdy pro cestovatele

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Pavel Volf

Mám tu zemi rád... Aby člověk pochopil, musí to prostě zažít.

Bylo mi 25 let, když jsem "zakopnul" o Benátky. Vedro, návaly turistů, zmatek a únava. A já si tehdy řekl, že právě sem už nikdy více.

Člověk míní, pán Bůh mění... za 14 dní jsem do Benátek jel znovu jako asistent průvodce a za dalších 14 dní jsem jako průvodce už jel já. Den před tím jsem se naučil počítat italsky do deseti, dobrý den a na shledanou, prosím a děkuji a pár frází. Netušil jsem, že mi to změní život.

Do Itálie jsem se během krátké chvíle zamiloval a i když mě to nikdy před tím nenapadlo, stal se ze mne delegát a průvodce. Nejprve Benátky, Terst a Verona, pak přišel Řím a já jsem Benátkám začal být nevěrný. Řím mě pohltil a přitáhl si mě k sobě jako snad žádné jiné město. S každou novou návštěvou objevuji v tomto městě další a další poklady a tajemství... a že jich tam je!

Postupem času jsem se dostával dál a na další místa jako např. Sardinie a Sicílie – jeden ostrov krásnější než druhý, ale já sám se osobně moc rád toulám po místech, která v turistických příručkách člověk asi nenajde a kde, jak já říkám, nic není... ale to nic... stojí za to vidět.

A věřte, že vím o čem mluvím. Mám tu zemi rád... ať je to její historie a památky nebo její víno a vynikající kuchyně, ale především jsou to sami její obyvatelé, jejich mentalita a nátura.

O tom všem je tady zbytečné psát... Aby člověk pochopil, musí to prostě zažít.

Poslechněte si rozhovor se mnou
Rozhovor Pavla Volfa o Římě a Florencii pro Radio Čas

Napište nám. Ozveme se.