+420 608 261 719Napište nám
Newyorský Central Park zpřístupní utajovanou zahradu

Newyorský Central park vytáhl z rukávu skutečné eso! Po 82 letech zpřístupní utajovanou zahradu

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 16. 6. 2016 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Tento skrytý klenot se může pochlubit dokonce i vlastním vodopádem Tento skrytý klenot se může pochlubit dokonce i vlastním vodopádem
0 1 2 3
USA (New York)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 11 zájezdů do New Yorku

Víte, že...

V Central Parku žije na 270 druhů ptáků? 

Před veřejností byla dlouhá léta až do roku 2016 přísně utajovaná… Tak nějak by se mohla začít psát nová kapitola v historii půvabné přírodní oázy klidu, umně skrývané v jednom z nejnavštěvovanějších parků na světě. Okouzlující Hallet Nature Sanctuary v Central Parku se veřejnosti otevírá po více než 80 letech.

Přestože se Central Park nachází v samém středu Manhattanu a ročně jej navštíví okolo 25 milionů návštěvníků z celého světa, bez problémů si zde svůj kout ke klidnému rozjímání najde úplně každý.

Nově zpřístupněná zahrada spolehlivě uspokojí i ty návštěvníky, kteří by rádi sešli z rozpálených chodníků New Yorku a před žhavým sluncem se ukryli v náruči okouzlující přírodní scenérie.

       

Hallet Nature Sanctuary, malý „přírodní svatostánek“ o rozloze 1,6 hektarů, je ukryt na jihovýchodním konci parku, jen pár metrů od značkových butiků a moderních výškových budov. Od doby, kdy v prezidentském křesle seděl Franklin D. Roosevelt a starostou New Yorku byl Fiorello H. La Guardia, navštěvovali toto místo jen migrující ptáci, pár zatoulaných kojotů a invazivní druhy rostlin.

S obnovou se začalo v roce 2001. Chodníky pokryla dřevní štěpka a vchod vytyčila dřevěná brána. Lavičky jako dělané pro odpolední siestu vybízejí k poslouchání a pozorování ptáků. Občas okolo proběhne veverka, mýval nebo dokonce svišť.

Praktické informace 

V červnu je tento přírodní ráj otevřen 3 dny v týdnu (Po, St, Pá: 14:00–17:00 hod). V červenci a srpnu bude otevřen také v neděli (Po + Pá: 14:00–19:00 hod; St: 14:00–19:00 hod; Ne: 11:00–13:00 hod). Najednou bude moci vstoupit vždy jen 20 návštěvníků.

USA (New York)

New York, New York!

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do New Yorku

Zobrazit aktuální zájezdy do New Yorku

Nejbližší volný zájezd odlétá již 12. dubna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/newyorsky-central-park-vytahl-z-rukavu-skutecne-eso-po-82-letech-zpristupni-utajovanou-zahradu/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do New Yorku

To nejlepší z New Yorku (letecky z Prahy) 12. 4. – 17. 4. 2017 (6 dní)

To nejlepší z New Yorku (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 37 990 Kč
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 43 990 Kč

Přidejte se k nám