+420 608 261 719Napište nám

Původ názvu Schweiz: Řada širokých údolí v předhůří Alp

Romana Şenlug
   

Autor: Romana Şenlug, Radynacestu.cz

Vydáno: 6. 10. 2014 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Nádherná příroda, to je kraj Schwyz Nádherná příroda, to je kraj Schwyz
0 1 2 3
Švýcarsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Švýcarska

V severovýchodním koutu Luzernského jezera se rozkládá nepříliš opěvovaný kraj Schwyzerland. Jde vlastně o řadu širokých údolí v předhůří Alp. Nicméně i zde stojí za návštěvu několik poklidných středisek, elegantní město Schwyz či pro poutníky zajímavé městečko Einsiedeln s klášterním kostelem a ikonou Černé Madony.

Vojenská legenda

Osobité malé městečko Schwyz ukrývá kousek švýcarské historie. Legenda praví, že místní vojáci dosáhli v roce 1315 vítězství nad Habsburky a začali sami sebe nazývat „schwyzers“. Tehdy celá země, se stávajícím názvem Helvetia, vešla do povědomí zbytku světa pod jménem Schwyz. Což v moderní němčině odpovídá názvu Schweiz, který se udržel dodnes.

Zdejší vojáci prý patřili mezi nejlepší žoldnéře. Byli vyhledávaní a domů z válek se pak vraceli s kapsami plnými peněz, které investovali do zdejších měšťanských domů. Ty můžete dodnes obdivovat v části Starého města.

Poustevna

Pokud vás zajímá fenomén poutnictví či jste nábožensky založení, jistě rádi navštívíte nejvýznamnější poutní místo ve Švýcarsku, klášter v Einsiedeln. Výraz „einsiedeln“ znamená poustevna. V ní se usídlil v roce 828 jistý Meinrad (též Meginrat). Po jeho smrti začali poustevníci pečovat o jim zbudovaný oltář. Později také vytvořili benediktinskou komunitu. Při pokusu biskupa vysvětit kostel se však stal zázrak.

Svatostánkem se při ceremonii ozval hlas, který třikráte zopakoval, že kostel již vysvětil samotný Kristus. Událost byla označena za zázrak i papežem, který žehnal poutím do Einsiedelnu. Klášter v dalších letech jen vzkvétal, v 18. století získal okázalou pozdně barokní podobu. A na pozůstatcích Meginratovy cely vznikla kaple Panny Marie.

Zdobí ji socha Marie s Ježíškem vyřezávaná ze dřeva. Právě této relikvii se chodí klanět stovky poutníků ročně. Říká se jí Černá Madona. Pokud jste věřícím poutníkem, jistě musíte navštívit i krásnou kašnu Panny Marie a dle tradice se napít z každého ze 14 kohoutů Meginratova pramene. Milovníci umění potěší své oči v interiéru hlavní chrámové lodi zdobené freskami a zlatem.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Švýcarska

Zobrazit aktuální zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. května


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/puvod-nazvu-schweiz/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Curychu na téma: Zájezdy za přírodou

To nejlepší ze Švýcarska (autobusem) 25. 5. – 29. 5. 2017 (5 dní)

To nejlepší ze Švýcarska (autobusem)
  • volná místa
  • Plzeň, Brno, Praha nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 8 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava, Brno nebo Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 9 490 Kč

Přidejte se k nám