+420 608 261 719Napište nám
Švýcarská čokoláda

Švýcarská čokoláda: To jsou značky jako Nestlé, Lindt nebo Alpenrose

Romana Şenlug
   

Autor: Romana Şenlug, Radynacestu.cz

Vydáno: 22. 8. 2014 | Aktualizováno: 11. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Švýcarská čokoláda Švýcarská čokoláda
0 1 2 3
Švýcarsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Švýcarska

Víte, že…

Švýcaři ji zkonzumují neuvěřitelných 11,6 kg ročně na osobu. Pro srovnání například ve Velké Británii se zkonzumuje kolem 9 kg ročně a v USA asi 5,5 kg.

Druhým váženým artiklem Švýcarska po sýru je čokoláda. Místní čokoláda je považována za jednu z nejlepších na světě, přestože bychom nejen v Evropě našli i další státy, které si čokoládu považují za svou národní potravinu.

Čokoládové květiny, hodinky, medvídci a mnoho dalšího

Švýcarská čokoláda má prim v obsahu kakaového másla, díky němuž je velmi jemná a lahodná. Kromě vysoké denní spotřeby se Švýcaři proslavili také jako šikovní cukráři. Jejich luxusní ručně plněné čokolády pro zvláštní příležitosti berou dech v kteroukoliv roční dobu. Na jaře budete pozváni na čokoládové květiny, s podzimem se objevují na pultech čokoládové kaštany.

V kantonu Jura vykouzlí čokoládové hodinky a v Bernu zase nabízejí čokoládové medvídky. Přes vyšší ceny těchto produktů, si prostě musíte něco z toho pořídit a přivézt domů jako suvenýr nebo dárek. Ten potěší každého bez rozdílu věku.

Mnozí z průkopníků výroby čokolády byli Švýcaři. Již v roce 1819 zahájil jistý François-Louis Cailler výrobu ve Vevey. Krátce nato ho následoval Philipp Suchard z městečka Neuchâtel. To se ale jednalo o čokoládu tmavou a hořkou, jiná se totiž až do sedmdesátých let devatenáctého století nevyráběla. Až v roce 1875 Daniel Peter za pomoci svého souseda Henriho Nestlé vymyslel mléčnou čokoládu.

Lindt

O čtyři roky později přišel Rodolphe Lindt na proces, který umožňoval přípravu jemné a snadno se rozpouštějící čokolády, jak ji známe dnes. Mezi další slavné průkopníky patří i Jean Tobler z Bernu. Všechna tato slavná jména přežívají a dostali se do názvů největších čokoládových továren ve Švýcarsku.

Továrna na čokoládu

Nezapomeňte navštívit továrny na čokoládu, které jsou otevřeny pro veřejnost. Jsou mezi nimi světové značky jako Alpenrose, Maestrani a Nestlé. Do poslední zmiňované firmy se dostanete i švýcarským čokovlakem, který je lákavým doplňkem výletů nabízených v regionu kolem Ženevského jezera. Ovšem tato výprava nabízí mnohem více než jen návštěvu čokoládovny.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Švýcarska

Zobrazit aktuální zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. května


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/svycarska-cokolada/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Curychu na téma: Zájezdy za přírodou

To nejlepší ze Švýcarska (autobusem) 25. 5. – 29. 5. 2017 (5 dní)

To nejlepší ze Švýcarska (autobusem)
  • volná místa
  • Plzeň, Brno, Praha nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 8 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava, Brno nebo Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 9 490 Kč

Přidejte se k nám