Zájezdy pro cestovatele
Volejte Po-Pá 8-17 hod.+420 608 261 719Napište nám
Naši průvodci
Barbora Klementová

Barbora Klementová

„Život máme proto, abychom jej žili...“

Ve svém životě se neobejdu bez touhy dočíst knížku, i když už svítá.  Neobejdu se bez touhy vidět před sebou otevírání divadelní opony. A nikdy se nedokážu obejít bez touhy cestovat. Cestování je pro mě drogou, nutností. Když necestuji pracovně, cestuji soukromě. Vlastně jsem neustále na cestě.

Už jako malá holka jsem s rodinou poznávala různé kouty světa a vyrůstala v prostředí, kde největší hodnotu neměly materiální věci, ale zážitky. A především zážitky z cest. Ve škole jsem se pak zamilovala do cizích jazyků, což nakonec vyústilo ve studium překladatelství a tlumočnictví – a to navíc v historickém srdci města mých snů, v Praze. Tenkrát jsem toužila po práci tlumočníka v nějaké zajímavé instituci, kde okolo mě budou znít jazyky z celého světa.

Pak jsem ale objevila ještě lepší práci – způsob, jak celý svět neustále znovu a znovu poznávat. Práce průvodce spojila moji lásku k cizím jazykům (a neustálé nutkání učit se další), mou touhu cestovat a moji radost předávat své poznatky druhým lidem. Stále znovu s nimi objevovat místa, která berou dech. A já se snažím, aby ta krásná místa prožívali. Aby si užili a vychutnali jejich atmosféru, aby se jimi nechali zcela obejmout. Protože: Navštívit nějaké místo dovedeme všichni. Přiblížit se k jeho skutečnému tělu a vniknout do jeho duše dovede málokdo. Nejkrásnějším momentem mé práce je to, když cítím, že jsme společně nahlédli právě do duše některého z jedinečných míst.

Rozhovor Barbory Klementové o Amsterdamu pro Radio Čas


Další zajímavosti o Barboře Klementové:

  • Cestoholik – vlastní blog o radosti z cestování, zajímavých poznatcích z cest, o zajímavostech z různých koutů světa a cestovatelských tipech

  • Rozhovor s naší průvodkyní Bárou Klementovou – krátký televizní rozhovor s průvodkyní CK Radynacestu.cz Barborou Klementovou o cestování a práci průvodce


Napište mi

12...14