Karneval v Portugalsku s průvodcem (letecky z Prahy)

Karneval v Portugalsku s průvodcem (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

Karneval v Portugalsku s průvodcem (letecky z Prahy)

Lidé mají sklony spojovat karneval s destinacemi jako jsou Benátky, nebo Rio de Janeiro ale pravdou je, že tyto jedinečné festivaly se slaví po celém světě.

Karneval v Portugalsku je jedním z nejpopulárnějších svátků v zemi, který se slaví téměř tak dlouho jako slavný karneval v Benátkách. A kdyby nebylo portugalských objevitelů tak by karneval v Brazílii pravděpodobně neexistoval v takové podobě, jako ho známe nyní.

Na tomto zájezdu zažijete nejen tradičnější portugalský karneval, který se koná v typickém portugalském městě Torres Vedras, ale poznáte i hlaví město Lisabon, romantické město Sintra a odpočinete si od sněhu při procházce po pláži v Cascais. To vše s česky hovořcím průvodcem, který se v této zemi narodil a který vás provede místy, které v průvodcích nenajdete.

ODLET z Prahy
INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ hotel v Lisabonu
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Přílet do Lisabonu, transferem přejezd na hotel a ubytování.

2DEN

pojedeme na tradiční tramvaj číslo 28, jejíž trasa vede nejkrásnějšími místy Lisabonu. Navštívíme atmosferickou čtvrť Alfamu a Mourariu, historické srdce města včetně hradu svatého Jiří s úžasným výhledy na město a netradiční katedrálu Sé. Odtud sestoupíme elegantně geometrickými ulicemi do čtvrti Baixa s monumentálním náměstím.Bude následovat procházka městem exotickou čtvrtí Martima Monize přes živé náměstí Rossio a elegantní Avenidou da Liberdade se svými modermími obchody, které jsou umístěny v nádherných budovách z přelomu 19. a 20. století. Vyjedeme výtahem Santa Justa a venkovním výtahem navrženým francouzským architektem Gustavem Eiffelem na Bairro Alto, tradiční čtvrť, které se stala v posledních třech dekádách čtvrtí bohémů obydlenou umělci a se svou alternativní kulturou. Můžete si obléci masky a užít si večera na něktrém z mnoha plesů, které se konají celou noc.

3DEN

fakulatativní výlet, nebo možnost strávení volného dne v Lisabonu. Fakultativní výlet: vlakem pojedeme do Sintry. Je to magicky romantické město zapsáno na seznamu UNESCO. Zden navštívíme jeho nádherné centrum s ikonickým národním palácem a ochutnáme gastronomické delikatésy jako Travesseiros a Queijadas v café Piriquita, které je již samo o sobě turistickou atrakcí. Ze Sintry se vydáme na Cabo da Roca, nejzápadnější část pevninské Evropy s dechberoucími panoramaty Atlantiku. Z Cabo da Roca se vydáme do Cascais, do původní rybářské vesnice, která se v průběhu času proměnila v elegantní přímořské letovisko. Pokud nám počasí dovolí můžeme se dokonce procházet po pláži.

4DEN

pojedeme do čtvrti Belém na pobřeží, kde portugalští mořeplavci odplouvali před pěti sty lety za svými zámořským objevy. Zde navštívíme Mosteiro dos Jerónimos, klášter z 16 stol., který je postaven v Manuelinském stylu, což je velice unikátní architektonický styl, který kombinuje klasickou evropskou gotiku s exotickými dekorativními prvky inspirovanými portugalskými objevy. Nedaleko odtud je Torre de Belém, obranná věž z pozdního 15. století a dnes patří k jednomu ze symbolů města. Budeme mít také možnost ochutnat typické Pastéis de Belém, pudinkové koláče, které se pečou v této čtvrti již více než dvě století a žádná návštěva tohoto města nemůže být bez ochutnání této místní speciality kompletní. V této části města je také rezidence portugalského prezidenta. Tato exkurze nás zavede podél břehu řeky do typické čtvrti Santos a Madragoa, Palácio de S. Bento, sídlo portugalského parlamentu. Tento den zakončíme s dobrým pitím v Cais do Sodré.

5DEN

fakultativní výlet, nebo možnost strávení volného dne v Lisabonu. Fakultativní výlet: pojedeme do hezkého města Torres Vedras, kde se každoročně konná nejportugalštější karneval a uvidíme unikátní průvod kreativně zdobený vozů. Samotné město má krásné historické centrum s typickými bíle natřenými domy. Toto město je samo o sobě krýsný a ne příliš známých portugalský skvost. Večer se vrátíme zpět do Lisabonu. Večer ještě bude dostatek času na večeři a sbalení si zavazadel.

6DEN

odlet z Lisabonu do Prahy.

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Náš tip: doporučujeme vám jet na karneval, který pro vás bude nezapomenutelným zážitkem.

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha - Lisabon - Praha
 • letištní taxy
 • transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět
 • 5× ubytování se snídaní (formou sladkého bufetu)
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel
 • pojištění léčebných výloh 35 Kč/den
 • jednolůžkový pokoj příplatek 3 000 Kč
 • jízdné po Lisabonu
 • fakultativní výlet do Sintry, Cascais a Cabo de Roca cca. 25 EUR/osoba
 • fakultativní výlet na karneval do Torres Vedras cca. 35 EUR/osoba
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 000 Kč

Ubytování:

 • hotel je v centu města

Strava:

 • snídaně v hotelu je formou bufetu
 • během dne při prohlídky bude možné zakoupit jídlo během některé z přestávek na místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Portugalska (116 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Portugalska.


"