Zájezdy pro cestovatele
Volejte Po-Pá 8-17 hod.+420 608 261 719Napište nám
To nejlepší z Řecka (velký okruh)

To nejlepší z Řecka (velký okruh)

To nejlepší z Řecka (velký okruh)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Řecka (velký okruh)

Thessaloniki (Soluň), pohoří Olymp - Dion, Litochoro, hrad Platamonas, P. Panteleimonas, Thessálie, kláštery Meteora, údolí Thembi, Athény, Delfy, Epidaurus, Nafplio, Mykény...

Poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Řecka. Dva týdny putování úchvatnou krajinou zahájíte v Soluni, navštívíte bájný Olymp a kláštery Meteora, zavítáte do národního parku v údolí Thembi, užijete si koupání v moři a budete mít možnost poznat krásy Athén, Mykén i Olympie. Vydejte se s námi na cestu do země s nádhernou přírodou a bohatou historií a poznejte Řecko!

z Ostravy, Brna
INFO O DOPRAVĚ
UBYTOVÁNÍ studio
STRAVA polopenze
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odlet z ČR do Řecka, transfer do místa pobytu, ubytování.

Odjezd z Ostravy nebo Brna.

2DEN

Volný den, koupání.

3DEN

Volný den, koupání.

4DEN

Celodenní výlet do hlavního města severního Řecka - Thessaloniki, prohlídka města - Bílá věž, socha Alexandra Velikého a Filipa II., Galeriův oblouk, městské hradby, kostel sv. Cyrila a Metoděje, individuálně prohlídka archeologického muzea, večeře.

5DEN

Po snídani volný den, koupání, večeře.

6DEN

Po snídani celodenní výlet do staromakedonského města Dionu - pokladnice makedonských králů, do horského městečka Litochoro s procházkou překrásnou soutěskou k "místním vodopádům", návštěva skanzenu vesničky Paleos Panteleimonas ležící v pohoří bájného Olympu nad křižáckou pevností - hrad Platamonas.

Při cestě zpět návštěva magnetické hory Livifra s přírodní anomálií, kde prý - teče voda do kopce, večeře.

7DEN

V ranních hodinách odjezd do oblasti klášterů Meteora, prohlídka klášterů vystavěných na vrcholcích bizarních skal, po poledni odjezd do Delf, prohlídka muzea, archeologického okrsku bohyně Athény, bájné věštírny a Apollonova chrámu, příjezd do letoviska Tolo na poloostrově Pelopenés, ubytování.

8DEN

Po snídani volný den - koupání, večeře.

9DEN

Po snídani odjezd do Athén, prohlídka Akropole a procházka přes antickou agoru uličkama Plaka k budově parlamentu na náměstí Syntagma. Cestou k Olympijskému stadionu projdeme nejkrásnějším parkem královny Amálie, uprostřed kterého se nachází galerie Zappio. Procházka končí u Hadriánovy brány před chrámem boha Dia Olympského.

Návrat přes Korintský průplav zpět do letoviska Tolo, večeře.

10DEN

Po snídani volný den, koupání, večeře.

11DEN

Dopoledne navštívíme Epidaurus - nejzachovalejší starořecké divadlo a okrsek zasvěcený bohu Asklepiovi, archeologický areál v Mykénách, který je známý vykopávkami H. Schliemanna (Lví brána, šachtové hroby, kyklopské hradby, Átreova pokladnice).

Odpolední návštěva prvního řeckého hlavního města Nafplia, kterému vévodí hradby pevnosti Palamidi a malebný přístav s pevností Burtzi, možnost nákupů, večeře

12DEN

Během dopoledne odjezd z Tola, příjezd do Olympie, prohlídka archeologického okrsku a v odpoledních hodinách odjezd do Patry, nalodění na loď.

13DEN

Jízda lodí Patra - Benátky.

14DEN

Dopoledne vylodění v Benátkách, v podvečer příjezd do ČR - výstupní místa: Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc, Lipník nad Bečvou, Hranice na Moravě (za příplatek 100 Kč/osoba: Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Havířov, Příbor, Nový Jičín).

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Kateřina Julinková

Přímá linka: 777 636 788

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cena zahrnuje:

 • dopravu letadlem, autobusem a lodí
 • ubytování
 • 7x polopenzi
 • letištní a bezpečnostní taxy a palivové příplatky, přístavní poplatky a taxy
 • výlety dle programu
 • česky mluvícího průvodce
 • pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • pojištění
 • vstupy do archeologických objektu cca. 50 EUR
 • příplatky: 500 Kč/os./pobyt při obsazení pokoje/studia pouze 2-mi osobami, 1 000 Kč/os. ve 4 lůžkové kajutě, 300 Kč/os. za polohovací křeslo na trajektu
 • za příplatek 100 Kč/osoba rozvoz na zpáteční cestě do měst Opava, Ostrava, Frýdek-Místek, Havířov, Příbor, Nový Jičín.

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Řecka (43 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Řecka.


"