Člověk vs. poušť: Objevte město superlativů Dubaj a šejkovo království Abú Dhabí

Člověk vs. poušť: Objevte město superlativů Dubaj a šejkovo království Abú Dhabí

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz | Vydáno: 7. 4. 2015

   

Co všechno je člověk schopen vytvořit uprostřed pouště? Neuvěřitelné! Skromnost stranou, luxus vpřed. Objevte s námi město superlativů Dubaj, kde mrakodrapy rostou jako houby po dešti a uprostřed nákupního centra stojí sjezdovka. Navrch přidáme návštěvu Abú Dhabí, sídla šejka Zayeda.

Dubaj je městem budoucnostiDubaj je městem budoucnostiFoto: Thinkstock.com

Dubaj je synonymem luxusu, přesto si Evropané mohou cestu do této arabské perly v klidu dopřát. Oproti jiným arabským metropolím jsou tady k turistům mnohem otevřenější a vstřícnější. Na své bohatsví jsou ovšem náležitě hrdí.

Aby také ne, když v Dubaji najdete hned několik světových nej - nejluxusnější hotel Burj Al Arab, nejvyšší budovu Burj Khalifa nebo největší uměle vytvořený poloostrov Palm Jumeirah.

S podzimním zájezdem Radynacestu To nejlepší z Dubaje + Abú Dhabí samozřejmě všechna tato nej uvidíte, ale nabídneme ještě mnohem víc. Vezmeme vás do nákupního centra Mall of the Emirates, kde se nachází opravdová rarita -  lyžařská sjezdovka, na které si můžete zalyžovat.

Ukážeme vám také původní způsob života v Dubaji. Navštívíme místní muzeum a prohlédneme si historické domečky a dřevěné lodě. Pro milovníky nákupů pak bude opravdovým výletem do ráje návštěva souků - orientálních tržišť se zlatem či kořením.

Přestože Dubaj je turistickým centrem země, hlavním městem a sídlem šejka Zayeda je Abú Dhabí. Právě tady se nachází největší zábavní park světa Ferrari World s nejrychlejší horskou dráhou pojmenovanou Ferrari Rossa. Nablýskané vozy se totiž v Abú Dhabí každoročně prohánějí na dráze slavné Formule 1

Zažijte arabský luxus, zažijte Dubaj a Abú Dhabí!

 

   

předchozí článek následující článek

Komentáře (0)

Seřadit komentáře: od nejstaršího / od nejnovějšího

Vložte nový komentář