Zájezdy pro cestovatele

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Petra Římská

Cestování je nejrychlejší, nejefektivnější a nejpříjemnější způsob vzdělávání.

Celý život mě žene touha po poznání. Vystudovala jsem tři vysoké školy, přečetla hromady knih, ale nic mě nenaučilo a neobohatilo víc než cestování. Procestovala jsem přes 40 zemí světa, ale jen s Itálií mě pojí silné srdeční pouto a neustálá potřeba se tam vracet. Snad je to tím, že nikde na světě není tolik rozmanitosti a krásy koncentrované na jednom místě. Možná na mém osudovém vztahu k Itálii mají zásluhu studia na italských univerzitách, která mi umožnila v této zemi dlouhodobě žít a blíže ji tak poznat.

Majestátní hory, nekonečné pláže, starobylá města, monumentální umělecká díla, příjemné podnebí, fenomenální hudba, nestárnoucí filmy, nadčasová móda, věhlasná kuchyně, proslulá italská pohostinnost a pověstný italský styl… Žádná jiná země neoplývá tolika přírodními zajímavostmi a důkazy lidské tvořivosti, tak specifickou atmosférou, pestrou regionální odlišností, ale hlavně, nikde jinde na světě jsem z lidí necítila tolik temperamentu a lásky k životu.

Jsem vděčná, že mi bylo dáno cítit jedinečnost této země a „nakazit“ závislostí zvanou Itálie spoustu jiných lidí. Doporučuji všem ochutnat sladký italský život na vlastní kůži…

Poslechněte si rozhovor se mnou
Poděkování Petře Římské za zážitky z Říma na Radiu Čas

Napište nám. Ozveme se.