+420 608 261 719Napište nám
7 důvodů, proč navštívit Valencii

7 důvodů, proč navštívit Valencii: Zelené město zalité sluncem láká na pláže i do unikátního parku

Magda Puffová
   

Autor: Magda Puffová , Radynacestu.cz

Vydáno: 24. 2. 2016 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Valencie je nádherné město a má rozhodně co nabídnout Valencie je nádherné město a má rozhodně co nabídnout
0 1 2 3 4 5 6
Španělsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 23 zájezdů do Španělska

Tip pro vás:

Ochutnejte místní paellu. Oblíbený španělský pokrm vznikl právě ve Valencii a tradice velí, že ji musí umět připravit každý muž.

Proč navštívit Valencii? Třeba proto, že Valencie je slunečné město se stabilním podnebím a až 300 slunečnými dny v roce. Zima je velice mírná a léto je tak, jak má být, teplé a slunečné. Počasí ovšem není tím hlavním důvodem, proč se do Valencie vydat Známe jich nejméně dalších sedm. Tady jsou!

1. Kompromis mezi rušným velkoměstem a klidem maloměsta

Valencie je třetí největší město Španělska, ale při tom není tak přeplněné jako Madrid nebo Barcelona. Může vám nabídnout vše, co očekáváte od moderního velkoměsta, a to s daleko větším komfortem a klidem, než jste z jiných evropských metropolí zvyklí.

Menší fronty na památky, méně lidí na ulicích a v restauracích, nepřeplněné autobusy. Čeho ale není méně, jsou zážitky, které město nabízí.

2. Plynulá doprava autem i podzemkou

Valencijské metroValencijské metroFoto: Shutterstock.com

Po městě a v jeho okolí se můžete pohybovat za pomoci klimatizovaného metra, moderních tramvají, příměstských vlaků, autobusů nebo kol.

Také můžete jet autem po jedné z pěti velkorysých městských tepen – avenidách, které umožňují plynulou dopravu i milovníkům čtyř kol. Dokonce i během dopravní špičky není město nijak ucpané, jak jsme tomu zvyklí z jiných evropských metropolí. Samozřejmostí je výborné spojení do ostatních velkých měst v celé Evropě.

3. Architektura hodná obdivu

Komplex budov Města umění a vědKomplex budov Města umění a vědFoto: Shutterstock.com

Španělská města jsou proslulá krásnými hrady a starými, monumentálními budovami. I v tomto ohledu má Valencie mnoho architektonických skvostů, které ji pevně umisťují na seznam míst, která prostě musíte vidět!

Kromě moderních a futuristických staveb, jako je komplex budov Města umění a věd (Ciudad de las Artes) a jeho přilehlého okolí, na vás ve Valencii dýchne trocha karibské exotiky. Pokud jste navštívili některý z karibských ostrovů, třeba Kubu, procházka po valencijské čtvrti Cabanal vám svými barevnými čtvrtěmi určitě tyto vzpomínky vybaví.

4. Konec nudě i ve všední den

Na plážích nebo ve městě...pořád se něco dějeNa plážích nebo ve městě...pořád se něco dějeFoto: Shutterstock.com

Ve Valencii se určitě nudit nebudete. Každý podvečer a obzvláště během víkendů se ve městě něco děje. Nemusíte ani moc dlouze hledat místo, kam zajít – stačí udělat pár kroků v centru města, na pláži, v přístavu, nebo v parku Turia a narazíte na nepřeberné množství aktivit od sportů všeho druhu, až po tanečky a míchání drinků, ke kterým se můžete připojit.

5. Valencijský zázrak – park v korytu řeky

Park Turie s fontánami a velkým vyžitím pro všechny generacePark Turie s fontánami a velkým vyžitím pro všechny generaceFoto: Shutterstock.com

Turie, to je nefalšovaný valencijský zázrak. Když v roce 1957 řeka Turie zaplavila město, radnice rozhodla, že se řeka odkloní a její koryto se přemění v park, který bude rozdělen zhruba dvaceti mosty a průchody do jednotlivých částí, které se od sebe budou vzájemně lišit.

Dnes v jednotlivých částech parku najdete atletické tratě, fotbalová hřiště, zahrady s fontánami, muzea, venkovní výstavní prostory, dětská hřiště, skate parky a mnoho dalšího.

Turie je oáza klidu, která je vzdálena pouze pár kroků od samotného centra města. Zanechá ve vás dojem, že jste na venkově, a že jste veškerý shon a ruch velkoměsta nechali daleko za sebou.

6. Zelené město za každou cenu

Valencie má nespočet parků a zeleněValencie má nespočet parků a zeleněFoto: Shutterstock.com

Valencie je vpravdě zelené město i přesto, že Valencijské společenství má velmi suché podnebí. Španělské slunce a nedostatek srážek má za následek, že při cestě ze severu na jih regionu natrefíte často na oblasti, které připomínají poušť.

Země a hory jsou zbarveny do červeno-žluta a zelenou barvu byste hledali jen těžko. Valencie se tomuto obrazu ovšem zarytě vzpouzí a bezpočet parků a zavlažovaných trávníků nakonec vytváří daleko zelenější město, než jakými jsou její konkurenti Madrid s Barcelonou.

7. Rozmanité okolí – na lyže i k moři

Jezero AlbuferaJezero AlbuferaFoto: Shutterstock.com

Valencie je výborně geograficky umístěna. Jste-li milovníkem pláží, Valencie vám nabídne jedny z nejlepších pláží v celém Španělsku. Vedle širokých pláží s přírodním jemnozrnným pískem najdete také zákoutí s klasickými středozemními skálami, jak je známe z pohledů.

Až se nabažíte pláží, čekají na vás asi hodinu cesty autem na sever nebo západ hory s krásnými výhledy do krajiny. To ale ještě není vše! Jižně od Valencie se nachází jezero Albufera, kde se dá strávit klidný odpočinkový den a v zimním období je asi 90 minut od Valencie lyžařský areál, kde se zase můžete oddat zimním sportům.

Španělsko

Barcelóóóóónááááá!

Vyberte si jeden z našich 23 zájezdů do Španělska

Zobrazit aktuální zájezdy do Španělska

Nejbližší volný zájezd již 17. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/7-duvodu-proc-navstivit-valencii/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Gran Canarii na téma: Zájezdy na týden a více

To nejlepší z ostrova Gran Canaria + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • snídaně
  • 23 990 Kč
To nejlepší z Barcelony + MONTSERRAT (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 13 490 Kč

Přidejte se k nám