+420 608 261 719Napište nám
Dokument z Londýna 1. díl

Dokument z Londýna 1. díl: Procházka královským městem

Jitka Bajtková
   

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz

Vydáno: 17. 5. 2015 | Aktualizováno: 4. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Anglie / Velká Británie (Londýn)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 127 zájezdů do Londýna

Londýn – chlouba Británie, sídlo královny a nejoblíbenější destinace našich klientů. Čím to je? Pojďte se do Londýna podívat s CK Radynacestu.cz a TV Relax a pochopíte, proč tohle město přitahuje každoročně tisíce turistů. V prvním díle dokumentu vás pozveme třeba na Trafalgar Square, do Buckinghamského paláce nebo na nákupy na Oxford Street...

Putovat po Londýně se dá hned několika způsoby. A když se řekne Londýn, určitě vám hned vytane na mysl symbol města – červený doubledecker. Stejně jako bez doubledeckeru si neumíme Londýn představit ani bez typických černých taxíků.

Věděli jste, že taxíky nejsou soukromé, ale spadají pod dopravní podnik města? Být taxikářem navíc není jen tak. Studium trvá celé čtyři roky a znát je potřeba každou ze 17 tisíc ulic.

Místní metro je zase nejstarší na světě, přesto funguje naprosto bezchybně. My jsme ovšem využili především vlastních nohou a prošli město skrz naskrz.

Doprava po Londýně: Metrem, autobusem nebo stylovým taxíkem - číst více

Hold odvážným turistům i válečným hrdinům

Nejznámější atrakcí Londýna je obrovské ruské kolo London Eye, které je neustále v pohybu. Točí se ale velmi pomalu, proto v klidu stačíte nastoupit i vystoupit za jízdy. London Eye stojí u řeky Temže, podél které najdeme mnoho významných staveb a památek. My jsme navštívili třeba památník věnovaný letcům RAF - hrdinům druhé světové války, které se ve velkém počtu účastnili také čeští letci. 

České stopy v Londýně: Zlaté ručičky, pocta za statečnost a neodmyslitelné pivo - číst více

Trafalgarské náměstí je další připomínkou historického vlivu Anglie a její vojenské moci. Náměstí dostalo jméno podle bitvy u Trafalgaru, kterou vedl admirál Nelson. Toho v bitvě s Napoleonem zastřelili a domů se vrátil v sudu s rumem. Nešťastník. 

Po stopách britské královské rodiny

Pamatujete si na dojemné záběry sňatku vévodkyně Kate a prince Williama? Pokud ano, tak to jistě víte, že obřad se odehrával v katedrále Westminsterského opatství. Veškeré královské svatby, korunovace i pohřby probíhají právě tady v zřejmě nejvýznamější sakrální stavbě v Londýně, ne-li v celé Anglii, a my si jeho prohlídku také nenechali ujít.

Být nablízku královské rodině má tu čest jen hrstka vybraných v Buckinghamském paláci 350 členů personálu. A že je jim ctí pracovat pro královnu, dokazují tím, že pobírají jen symbolický plat. Alžběta II. ovšem v době naší návštěvy nebyla doma. Na hradě totiž místo královské standardy vlála britská vlajka.

Videoprůvodce z Londýna: Po stopách britské královské rodiny a jejích zvyklostí - číst více

A trocha komerce na závěr...

Turisticky vděčnou záležitostí je nákupní třída Oxford Street. Najdete tady butiky luxusních značek i obchůdky s levným zbožím. A pokud vám peněženka nedovolí vžít se do role bohatých mužů a paniček, zajděte si alespoň na rande s celebritami. Potkáte je v muzeu voskových figurín Madame Tussaud a zřejmě nebudou moc sdílní, ovšem na společnou fotografii zapózují jistě rádi.

Ještě Londýna nemáte dost? Sledujte i příští neděli Magazín, najdete zde 2. díl našeho putování po Londýně.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 127 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/dokument-z-londyna/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám