S láskou k cestováníSpecialisté na poznávací zájezdy
+420 608 261 719zajezdy@radynacestu.cz
Počasí v Anglii

Počasí v Anglii: Nepodléhejte mýtům

Petra Bělohubá

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.czAnglie

Vydáno: 22. 5. 2014 | Aktualizováno: 23. 7. 2014Napsat komentář k článku

Prosluněná Anglie Prosluněná Anglie
0 1 2 3

Kdyby se vás někdo zeptal, ve které zemi Evropy nejvíc prší, co byte tipli? Na devadesát procent by to jistě byla Anglie a především pak její hlavní město Londýn. Nenechte se mýlit. Pravda je jinde.

Na výlet do Anglie si přesto nikdy nezapomeňte přibalit deštník. Londýn se opravdu mnoha lidem může zdát jako město s největšími srážkami v Evropě, ale není tomu tak! Při srovnání počtu srážek v Londýně a v Miláně lze zjistit opravdu překvapivou věc: v Londýně naprší 590 mm za rok, kdežto v Miláně 1000 mm! Téměř dvojnásobně tak britskou metropoli trumfuje město, které je na všech pohlednicích zalité sluncem.

Jak je to možné?

Tato neuvěřitelná zpráva lze vysvětlit tím, že v Londýně prší sice celý rok každý druhý den v malých dávkách, zato v Miláně prší zejména na podzim a v zimě. Několik týdnů tam nespadne ani kapka a pak se najednou strhne pořádný déšť. Přestože Londýn nepatří k městům s největšími srážkami, když tam pojedete, je docela pravděpodobné, že zmoknete.

Dobrá zpráva však je, že občasné anglické deště trvají třeba jen patnáct minut, proto neprohloupíte, když se na chvíli schováte do nějaké příjemné restaurace. Může se pak docela pravděpodobně stát, že zbytek dne k vám počasí bude přívětivější a bude krásně svítit slunce. Další výhodou ostrovního klimatu je, že jsou tu mírné zimy, tudíž se dá do Anglie cestovat i v lednu nebo únoru, užívat si procházky a kochat se památkami. V Anglii totiž teploty jen zřídka klesají pod bod mrazu.

KomentářeNahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-anglii/

Nikdy není pozdě - sbalte kufry a pojeďte s námi na poznávací zájezd do Francie

22. 8. - 25. 8. 2014 (4 dny) volná místa

To nejkrásnější z Nice + AZUROVÉ POBŘEŽÍ (letecky z Prahy)

Francie

Nice

Praha

hotel 3* v Nice

snídaně

14 990 Kč

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Nice a navštívíte Azurové pobřeží. Ponoříte se do Starého města Nice, vyrazíte k Festivalovému paláci v Cannes a budete vtaženi do dění Monte Carla. Nechte se s námi...

27. 8. - 31. 8. 2014 (5 dní) volná místa

To nejlepší z Říma + MOŘE (letecky z Bratislavy)

Itálie

Řím

Bratislava

hotel 4* v Římě

snídaně

12 990 Kč

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Říma a zrelaxujete na plážích v Ostii. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, v muzeích Vatikánu odhalíte kumšt italských umělců a zastavíte se u proslulé...

Komentáře (0)

Seřadit komentáře: od nejstaršího / od nejnovějšího

Vložte nový komentář