S láskou k cestováníSpecialisté na poznávací zájezdy
+420 608 261 719zajezdy@radynacestu.cz

Počasí v Anglii

Prosluněná Anglie Prosluněná Anglie
0 1 2 3

Když se vydáte na výlet do Anglie, zajisté si s sebou nezapomeňte přibalit deštník.

Například Londýn se opravdu mnoha lidem může zdát jako město s největšími srážkami v Evropě. Ale není tomu tak! Při srovnání počtu srážek v Londýně a v Miláně lze zjistit opravdu překvapivou věc. V Londýně naprší 590 mm za rok, kdežto v Miláně 1000 mm.

Jak je to možné?

Tato neuvěřitelná zpráva lze vysvětlit tím, že v Londýně prší sice celý rok každý druhý den v malých dávkách, zato v Miláně prší zejména na podzim a v zimě. Několik týdnů tam nespadne ani kapka a pak se najednou strhne pořádný déšť. Přestože Londýn nepatří k městům s největšími srážkami, když tam pojedete, je docela pravděpodobné, že zmoknete.

Dobrá zpráva však je, že občasné anglické deště trvají třeba jen patnáct minut, proto neprohloupíte, když se na chvíli schováte do nějaké příjemné restaurace. Může se pak docela pravděpodobně stát, že zbytek dne k vám počasí bude přívětivější a bude krásně svítit slunce.

Další výhodou ostrovního klimatu je, že jsou tu mírné zimy, tudíž se dá do Anglie cestovat i v lednu nebo únoru, užívat si procházky a kochat se památkami. V Anglii totiž teploty jen zřídka klesají pod bod mrazu.

Autor článku: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz | Vydáno: 17. 4. 2014

Nikdy není pozdě - sbalte kufry a pojeďte s námi na poznávací zájezd do Anglie

27. 6. - 30. 6. 2014 (4 dny) volná místa

To nejlepší z Londýna + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Košic)

Anglie

Londýn

Košice

hotel 3* v Londýně

snídaně

13 990 Kč

Eurovíkend plný slev a výprodejů - sen každého, kdo miluje nakupování. Londýn je již dlouho renomovaným mezinárodním nákupním cílem. Povánoční slevy, někdy až 80% z původní ceny, se vztahují na všechny druhy výrobků a oblečení. Vyprodává se prostě...

11. 7. - 14. 7. 2014 (4 dny) volná místa

To nejlepší z Londýna + HAMPTON COURT (letecky z Prahy)

Anglie

Londýn

Praha

hotel 3* v Londýně

snídaně

10 990 Kč

Oblíbený eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna. Projedete se lodí po Temži, dvoupatrovým autobusem nebo na vyhlídkovém kole London Eye a navštívíte tudorovský palác Hampton Court, kde hrával tenis sám...