Specialisté na eurovíkendy
a poznávací zájezdy
Volejte Po-Pa 8-18 hod.+420 608 261 719Napište nám
Počasí v Anglii

Počasí v Anglii: Nepodléhejte mýtům

Petra Bělohubá

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.czAnglie - Anglie

Vydáno: 22. 5. 2014 | Aktualizováno: 2. 3. 2015Napsat komentář k článku

Prosluněná Anglie Prosluněná Anglie
0 1 2 3

Víte, že…

V Anglii teploty jen zřídkakdy klesají pod bod mrazu? Do Anglie tak můžete cestovat i v lednu nebo únoru a užívat si procházky po památkách v přívětivých teplotách.

Kdyby se vás někdo zeptal, kde v Evropě nejvíce prší, kterou zemi byste tipli? Na devadesát procent by to byla Anglie, především pak její hlavní město Londýn. Nenechte se mýlit. Pravda je jinde.

Na výlet do Anglie si přesto nikdy nezapomeňte přibalit deštník. Londýn se opravdu mnoha lidem může zdát jako město s největšími srážkami v Evropě, ale není tomu tak! Při srovnání počtu srážek v Londýně a v Miláně lze zjistit opravdu překvapivou věc: v Londýně naprší 590 mm za rok, zato v Miláně celých 1 000 mm! Téměř dvojnásobně tak britskou metropoli trumfuje město, které je na všech pohlednicích zalité sluncem.

Jak je to možné?

Tuto neuvěřitelnou zprávu lze vysvětlit tím, že v Londýně prší sice celý rok každý druhý den v malých dávkách, ale v Miláně prší zejména na podzim a v zimě. Několik týdnů tam nespadne ani kapka, a pak se najednou strhne pořádný déšť. Přestože Londýn nepatří k městům s největšími srážkami, je docela pravděpodobné, že při jeho návštěvě zmoknete.

Dobrou zprávou však je, že občasné anglické deště trvají krátce, např. jen 15 minut, proto neprohloupíte, když se na chvíli schováte do nějaké příjemné restaurace. Po přeháňce totiž s vysokou pravděpodobností opět vysvitne slunce a počasí vám bude přát po celý zbytek dne. Další výhodou ostrovního klimatu jsou mírné zimy.

Zájezdy: Anglie / Velká Británie

Napište nám svůj názor, budeme rádi.Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-anglii/

Nikdy není pozdě - sbalte kufry a pojeďte s námi na poznávací zájezd do Anglie / Velké Británie

Komentáře (0)

Seřadit komentáře: od nejstaršího / od nejnovějšího

Vložte nový komentář