Specialisté na eurovíkendy
a poznávací zájezdy
Volejte Po-Pa 8-18 hod.+420 608 261 719Napište nám
Počasí v Anglii

Počasí v Anglii: Nepodléhejte mýtům

Petra Bělohubá

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.czAnglie - Anglie

Vydáno: 22. 5. 2014 | Aktualizováno: 20. 12. 2014Napsat komentář k článku

Prosluněná Anglie Prosluněná Anglie
0 1 2 3

Kdyby se vás někdo zeptal, kde v Evropě nejvíce prší, kterou zemi byste tipli? Na devadesát procent by to byla Anglie, především pak její hlavní město Londýn. Nenechte se mýlit. Pravda je jinde.

Na výlet do Anglie si přesto nikdy nezapomeňte přibalit deštník. Londýn se opravdu mnoha lidem může zdát jako město s největšími srážkami v Evropě, ale není tomu tak! Při srovnání počtu srážek v Londýně a v Miláně lze zjistit opravdu překvapivou věc: v Londýně naprší 590 mm za rok, zato v Miláně celých 1 000 mm! Téměř dvojnásobně tak britskou metropoli trumfuje město, které je na všech pohlednicích zalité sluncem.

Jak je to možné?

Tuto neuvěřitelnou zprávu lze vysvětlit tím, že v Londýně prší sice celý rok každý druhý den v malých dávkách, ale v Miláně prší zejména na podzim a v zimě. Několik týdnů tam nespadne ani kapka, a pak se najednou strhne pořádný déšť. Přestože Londýn nepatří k městům s největšími srážkami, je docela pravděpodobné, že při jeho návštěvě zmoknete.

Dobrou zprávou však je, že občasné anglické deště trvají krátce, např. jen 15 minut, proto neprohloupíte, když se na chvíli schováte do nějaké příjemné restaurace. Po přeháňce totiž s vysokou pravděpodobností opět vysvitne slunce a počasí vám bude přát po celý zbytek dne. Další výhodou ostrovního klimatu jsou mírné zimy. Do Anglie tak můžete cestovat i v lednu nebo únoru a užívat si procházky po památkách v přívětivých teplotách. V Anglii totiž teploty jen zřídkakdy klesají pod bod mrazu.

Napište nám svůj názor, budeme rádi.Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-anglii/

Nikdy není pozdě - sbalte kufry a pojeďte s námi na poznávací zájezd do Anglie

27. 3. - 30. 3. 2015 (4 dny) volná místa

To nejlepší z Londýna + HAMPTON COURT (letecky z Prahy)

Anglie / Velká Británie

Londýn

Praha

hotel 3* v Londýně

snídaně

10 990 Kč

Oblíbený eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna. Projedete se lodí po Temži, dvoupatrovým autobusem nebo na vyhlídkovém kole London Eye a navštívíte tudorovský palác Hampton Court, kde hrával tenis sám Jindřich VIII. Zájezd je ideální pro všechny bez rozdílu věku. Vychutnejte si s námi energii i řád tepající metropole a poznejte Londýn i sídlo Tudorovců!

19. 6. - 23. 6. 2015 (5 dní) volná místa

To nejlepší z Londýna + LETNÍ SLUNOVRAT VE STONEHENGE (letecky z Prahy)

Anglie / Velká Británie

Londýn

Praha

hotel 3* v Londýně

snídaně

11 990 Kč

Oblíbený eurovíkend s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte to nejlepší z Londýna a zúčastníte se jedinečných oslav letního slunovratu ve Stonehenge. Projedete se lodí po Temži i dvoupatrovým autobusem. Zájezd pro všechny bez rozdílu věku. Oslavte s námi letní slunovrat na nejposvátnějším místě Velké Británie a poznejte Londýn!

Komentáře (0)

Seřadit komentáře: od nejstaršího / od nejnovějšího

Vložte nový komentář