+420 608 261 719Napište nám
Nejvyšší pohyblivá rozhledna na světě

Kam vyrazit za nejvyšší pohyblivou rozhlednou na světě? To víme přesně – do Brightonu!

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 10. 8. 2016 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Stavba věže zabrala 12 let a přišla na 46 milionů liber (cca 1,5 miliardy korun) Stavba věže zabrala 12 let a přišla na 46 milionů liber (cca 1,5 miliardy korun)
0 1 2 3 4
Anglie / Velká Británie (Brighton)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 8 zájezdů do Brightonu

Víte, že...

Brightonu se přezdívá také „Londýn na pobřeží“? Takže až vás památky omrzí, můžete už jen odpočívat na dlouhé oblázkové pláži a dýchat přímořský vzduch. 

Rádi se díváte na svět z výšky a se zálibou navštěvujete různé rozhledny a vyhlídky? Pak pro vás máme tip na výlet do anglického Brightonu, kde teprve nedávno otevřeli nejvyšší a zároveň „nejhubenější“ pohyblivou rozhlednu na světě. Sbalte pár věcí do kufru a dopřejte si pohodový, krásnými výhledy na Brighton a okolí prosycený, výlet.     

Brighton leží necelých 100 kilometrů od Londýna. Pro jeho mírné klima, velké množství slunečných dnů a téměř úplnou absenci pověstné anglické mlhy si jej oblíbil i král Jiří IV. Jeho pobyt ve městě dodnes připomíná třeba unikátní Královský pavilon, kam dnes návštěvníci Brightonu míří za muzejními expozicemi.

Nedávno ale seznam turistických lákadel rozšířila také unikátní pobřežní rozhledna nazvaná British Airways i360, jejíž nedílnou součástí je rovněž první vertikální lanovka na světě.

Se svou výškou 162 metrů se navíc okamžitě vyšvihla na pozici nejvyšší pohyblivé rozhledny na světě. Čeká vás skutečně neokoukaný pohled na Lamanšský průliv i půvabné okolí města. Za dobré viditelnosti je uváděna dohlednost až 42 kilometrů.   

Až do výšky 138 metrů vás vyveze prosklená kabina, která po štíhlé věži velmi pomalu klouže nahoru a dolů. Do kabiny by se podle prozatímních odhadů mělo vejít až 200 lidí najednou. Toto unikátní architektonické řešení má opět na svědomí studio Marks Barfield Architect. Možná jste už o něm slyšeli ve spojitosti s obřím vyhlídkovým kolem London Eye.

Cena jedné vstupenky pro dospělého je 15 liber (cca 482 korun), pro dítě pak 7,50 liber (cca 241 korun).

Anglie / Velká Británie (Brighton)

Nadechněte se v říši divů

Vyberte si jeden z našich 8 zájezdů do Brightonu

Zobrazit aktuální zájezdy do Brightonu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. dubna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/kam-vyrazit-za-nejvyssi-pohyblivou-rozhlednou-na-svete-to-vime-presne-do-brightonu/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Brightonu na téma: Zájezdy na týden a více

  • volná místa
  • Brno, Praha nebo Ostrava
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + BRIGHTON + KŘÍDOVÉ ÚTESY (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 13 990 Kč

Přidejte se k nám