+420 608 261 719Napište nám

Nákupy ve Francii: Kam pro co zajít a jak se vyznat ve štítcích na oblečení?

Veronika Uhrová
   

Autor: Veronika Uhrová, Radynacestu.cz

Vydáno: 22. 4. 2014 | Aktualizováno: 26. 10. 2016TiskPoslat e-mailem

Oblečení se vyplatí nakupovat v lednových a červencových slevách Oblečení se vyplatí nakupovat v lednových a červencových slevách
0 1 2 3 4
Zájezdy na nákupy do Francie
Zobrazit zájezdy

3 zájezdy na téma: Nákupy Francie

Víte, že…

Oblečení, doplňky a bižuterii nakoupíte nejlevněji v lednových či červencových výprodejích?

Francie je centrem kvalitní módy, snem gurmánů i milovníků tradičních trhů. Nákupy tady jsou zkrátka radost pro každého, ovšem je třeba znát několik pravidel a najít ta správná místa, kam se vydat. 

V každé francouzské vesnici se nachází pekárna (boulangerie), řeznictví (boucherie) a také buď obchod se smíšeným zbožím (épicerie), nebo alespoň obchod s potravinami (alimentation).

Široký výběr lahůdek a spoustu pěkných věcí naleznete na okrajích větších měst, kde se nacházejí supermarkety (supermarchés). Ve větších městech můžete projít i pěší nákupní pasáže a velké obchodní domy. Co byste si neměli nechat ujít, je návštěva trhů, kde si můžete zakoupit ovoce, zeleninu, sýry, ryby, sladké delikatesy a nejrůznější domácí potřeby a oděvy. Pořádají se také trhy se starožitnostmi, uměleckými předměty a knihami.

Galerie Lafayette: Znamení luxusu a svět shoppaholiků - číst více

Nákupy v Paříži – centru módy

Pro mnoho lidí je Paříž symbolem vkusných luxusních produktů a životem na vysoké úrovni. Nejlevněji se přiblížíte francouzskému stylu prostřednictvím módních doplňků a bižuterie.

Pokud zatoužíte po světových značkách a na cenách vám nezáleží, zamiřte do módních domů v Rue du Fauborg-St-Honoré, kde objevíte nejnovější výkřiky módy všech světových značek (Versace, Armani, Dior, Kenzo, Gaultier a další). Otevírací doba obchodů je různá, ale většinou bývá otevřeno mezi desátou hodinou ranní a sedmou hodinou odpolední.

Luxusní butiky s oděvy naleznete i na Avenue Montaigne, obchody s napodobeninami jsou po celé Paříži. Cenově výhodné oblečení seženete v second-handech, jedním z nejlepších je Didier Ludot, dále také Reciproque a Alternatives.

Nejvoňavější město světa Paříž: Poradíme kam na luxusní parfémy za nižší ceny než u nás! - číst více

Au Printemps navštivte, pokud toužíte po nápaditých domácích potřebách či po kosmetice. BHV (Le Bazar de l’Hotel de Ville) je zase rájem pro kutily. Nejelegantnějším domem, který byl prvním v Paříži, je Le Bon Marché. Asi nejznámějším obchodním domem je Galeries Lafayette, kde seženete oblečení všech cenových kategorií.

Štítky na oblečení

V období výprodejů (soldes) nakoupíte módní oblečení velmi levně. Oblečení s označením Stock znamená, že se jedná o skladové položky určené k výprodeji. Nápis Dégriffé označuje zlevněné zboží z minulé (loňské) kolekce. Nápis Frippes značí, že tento kus oblečení je obnošený. Pořiďte si jedinečné oblečení, které vám bude připomínat francouzský šarm a jedinečné zážitky ve Francii.

Zájezdy na nákupy do Francie

Objevte eleganci z Francie

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Francie na téma: Nákupy

Zobrazit aktuální zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. prosince


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/nakupy-ve-francii/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Zájezdy na nákupy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 12 990 Kč
  • volná místa
  • Praha
  • hotel *** v Paříži
  • snídaně
  • 11 990 Kč

Přidejte se k nám