+420 608 261 719Napište nám
Počasí ve Francii

Počasí ve Francii: Čtyři klimatické zóny

Veronika Uhrová
   

Autor: Veronika Uhrová, Radynacestu.cz

Vydáno: 22. 4. 2014 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Prosluněná Paříž Prosluněná Paříž
0 1 2
Francie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 75 zájezdů do Francie

Klima Francie je globálně mírné, oceánické, podnebí je příjemné. V rámci země se však rozlišují čtyři klimatické zóny. Podívejte se proto, kam za svou dovolenou míříte a zda je nutné přibalit deštník, nebo spíše sluneční brýle. 

Severní Francie

V severní Francii se střídají slunce a mračna s deštěm, občas i sněží. Severozápadní území je ovlivněno Atlantským oceánem a díky mořským větrům je zde vlhký vzduch a teplé zimy.

Západní Francie

V západní polovině Francie přináší atlantské proudění značnou vlhkost a časté srážky, zvláště v Bretani. Léta jsou zde relativně chladná, ale zimy mírné, teplotní rozdíly mezi létem a zimou jsou malé.

Východní Francie

Na východě je počasí více kontinentální se studenými zimami a horkými léty. Podnebí se vyznačuje srážkami (převážně na jaře a na podzim), v létě pak občasnými bouřkami. Ve východní Francii a Francouzském středohoří jsou chladnější zimy a na horách napadne značné množství sněhu.

Jižní Francie

Na jihu Francie, v oblasti Provence, se mrazové dny vyskytují jen zřídka. Léta jsou zde horká a suchá. V zimních měsících vane od Alp na pobřeží chladný a suchý vítr (zvaný mistral).

Alpy

V Alpách je horské klima s vysokým množstvím srážek a sněhovou pokrývkou tři až šest měsíců v roce. Nadmořská výška se zde pohybuje v tisících metrech nad mořem.

Co jste možná nevěděli...

Paříži bývají nejbohatší srážky v srpnu.

Oblasti, kde nejvíce svítí slunce, jsou jižní pobřeží Bretaně (2 000 hodin za rok), La Rochelle a ostrov Ile de Re (2 300 hodin), jižní Francie (2 500 hodin) a na Azurovém pobřeží si mohou návštěvníci užívat slunečních paprsků dokonce kolem 2 700 až 2 800 hodin ročně.

jižní Francii se v roce 2003 vyšplhaly teploty až na tropických 40 °C. Nejchladnější léto je na pobřeží v Bretani (průměrné denní teploty kolem 20 °C). Na Azurovém pobřeží bývá v zimě průměrně 12–14 °C.

Počasí vhodné pro cestování

Většinou bývá doporučováno navštívit Francii na konci dubna, neboť je zde v tuto dobu počasí slunečné a výrazně teplejší než u nás. Pokud se chcete vydat k Atlantiku, počítejte s tím, že tady bývá chladno až do června.

Koupací sezona mezi La Rochelle a Biarritz většinou končí již ve druhé polovině září. Ve Středozemním moři si pak můžete zaplavat mnohdy ještě i v polovině října, kdy se teplota vody pohybuje okolo 20 °C. Francie je cestovatelsky nejpřitažlivější na jaře, v létě a v září. Pro zimní radovánky jsou vyhledávanými oblastmi Alpy a Pyreneje.

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 75 zájezdů do Francie

Zobrazit aktuální zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 9. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-ve-francii/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Nice na téma: Zájezdy na karnevaly

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Nice
  • snídaně
  • 14 490 Kč
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč

Přidejte se k nám