+420 608 261 719Napište nám

Shard of Glass: Jak se dostat do nejvyšší budovy Londýna?

Jitka Bajtková
   

Autor: Jitka Bajtková, Radynacestu.cz

Vydáno: 16. 2. 2015 | Aktualizováno: 5. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Nejvyšší budova Londýna - Shard Nejvyšší budova Londýna - Shard
0
Anglie / Velká Británie (Londýn)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 127 zájezdů do Londýna

Shard of Glass, česky „střípek skla“, má do drobounkého střípku daleko. Je to nejvyšší budova v Londýně a návštěvníkům tak poskytuje unikátní výhled na město. Jak se k ní nejlépe dostat, kolik vás návštěva bude stát a kdy má největší kouzlo? Poradíme!

1. K Shardu se dostanete nejlépe metrem nebo autobusem. Zastávka, na které musíte vystoupit, se jmenuje London Bridge. Vede sem černá nebo šedá linka metra a ze zastávky je to k budově necelých 5 minut pěšky směrem vpravo.

2. Budova má bezbariérový přístup, všude jsou výtahy a velmi ochotný personál. Lístky je dobré koupit přes internet a na pokladně je pouze vyzvednout, ovšem když budete mít štěstí jako my, seženete je i přímo na místě. Vstupné je ovšem poměrně vysoké – 30 liber na osobu. 

3. Na vstupence je uveden čas, kdy můžete vstoupit, ovšem jde jen o formalitu a v podstatě můžete projít ihned po zakoupení lístku. Před výstupem nahoru si můžete odskočit na toaletách vedle recepce. 

4. Než vás pustí nahoru, probíhá klasická kontrola jako na letišti. Do vaniček odložíte osobní věci, které projdou scanerem a vy musíte projít detektory kovu. Ostré či jinak nebezpečné předměty vám budou zabaveny. 

5. Výtah vás vyveze obrovskou rychlostí nahoru, ovšem do nejvyššího patra už musíte po vlastních. Vyhlídky jsou v 69. a pak 72. patře. 

6. 72. patro je otevřené, takže nahoře poměrně dost fouká, ovšem je odtud nádherný výhled. Chybu proto neuděláte, když se vybavíte šátkem nebo čepicí. 

7. Nižší patro je uzavřené. Lidé v něm posedávají a kochají se výhledem. Má velmi příjemnou atmosféru. Najdete tady speciální dalekohledy. Když s nimi zamíříte na nějaký objekt, zobrazí se vám jeho název. Přepnout můžete také na fotografie onoho objektu. 

Budovy moderního Londýna: Co jste o nich dosud nevěděli aneb Absurdní piknikový stůl - číst více

8. V 69. je k dispozici obsluha, která vám nabídne třeba šampaňské nebo oříšky. Stejně jako na většině ostatních atrakcí v Londýně, se tady můžete nechat vyfotit na pamatáku. Ovšem stát vás to bude celých 12 liber. 

9. Doba, kterou můžete na vyhlídce strávit, není nijak omezena. Zvláštní ovšem bylo, že při naší návštěvě bylo dole u kasy napsáno, že od 18 do 22 je vyprodáno, přitom nás v 18 h vyháněli s tím, že už zavírají... Dejte si proto na info dole pozor. 

10. Následuje cesta dolů výtahy a nakonec projdete obchodem se suvenýry, kde najdete knížky, fotky, ale i modely Shardu.

11. U východu máte dvě možnosti – sejít dolů po schodech zase na zpáteční cestu k metru nebo ulovit autobus přímo na ulici před vámi. My jsme chytili autobus, který jel na vlakovou stanici Waterloo.

12. Poslední a nejdůležitěšjí tip pro vás: Jděte na Shard večer! Se setměním teprve získává výhled na majestátný Londýn opravdové kouzlo...

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 127 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/shard-of-glass-jak-se-dostat-do-nejvyssi-budovy-londyna/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám