+420 608 261 719Napište nám
Personál veřejných záchodků na Montmartru stávkuje

Svět je v šoku! Ve Francii stávkují už i zaměstnanci veřejných záchodků na Montmartru...

Veronika Uhrová
   

Autor: Veronika Uhrová, Radynacestu.cz

Vydáno: 18. 8. 2015 | Aktualizováno: 8. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Stávka na Montmartru poprvé... Stávka na Montmartru poprvé...
0 1 2 3
Francie (Paříž)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 63 zájezdů do Paříže

Víte, že…

Průměrný člověk navštíví toaletu 2500x během jediného roku a sezením na toaletě tak může strávit až 3 roky svého života?

I malé dítě ví, že Francouzi mají specifickou kuchyni, zálibu v uniformách a demonstracích a milují stávky a svůj jazyk. Patří k národům, pro které jsou stávky a demonstrace jen dalším národním sportem a prožívají je celým svým hrdým srdcem. Co se ale stane, když začne stávkovat personál veřejných záchodků na Montmartru? 

Francouzi stávkují i několikrát do měsíce, a to v jakémkoliv odvětví. Svými protestními akcemi chtějí zpravidla dosáhnout zvýšení mezd, zlepšení pracovních podmínek atd.

Čas od času ale vyvolají stávku jen tak z plezíru. Jak jinak si lze vysvětlit skutečnost, že na městských plážích v Paříži stávkují třeba i nudisté?

Stávka zaměstnanců na Montmartru k těm zbytečným ale nepochybně nepatří, a to i přesto, že zástupy stávkujících do ulic zrovna nepřitahuje.

Na Montmartru, jednom z turisticky nejnavštěvovanějších míst Paříže, totiž najdete pouze jedny veřejné záchodky. Není tedy divu, že sami Pařížané i turisté používají k vykonání tělesné potřeby malé keře a dokonce i nedaleké schody. V období extrémních veder a mimořádných návalů turistů během vrcholící sezóny tak Montmartre svým zápachem připomíná spíše nevábné latrýny...

„V prostředí, kde pracujeme, se pomalu nedá ani dýchat, natož pracovat,“ nechala se slyšet jedna ze zaměstnankyň veřejných záchodků v těsně blízkosti baziliky Sacré-Cœur na Montmartru. Důvod, proč šel personál do stávky, tak není třeba dále rozvádět. Podporu navíc našli také u rozhněvaných Pařížanů, kteří požadují po radnici 18. městského obvodu, aby přinejmenším zbudovala další veřejné záchodky, a tím situaci zmírnila.

Nechcete znečišťovat ulice? Smůla. Po dobu stávky na návštěvu veřejných záchodků zapomeňte, jsou zcela mimo provoz! Až čas ukáže, jestli Paříž vyhradí peníze na stavbu dalších. Zatím nezbývá, než chvíli posedět u něčeho dobrého v nedaleké kavárně a toaletu navštívit právě tam.

Francie (Paříž)

Vezměte si Paříž do dlaně

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Paříže

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/ve-francii-stavkuji-uz-i-zamestnanci-verejnych-zachodku-na-montmartru/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Eurovíkendy

  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3*
  • snídaně
  • 11 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 2* nebo 3* v Paříži
  • snídaně
  • 11 490 Kč

Přidejte se k nám