+420 608 261 719Napište nám
Výstava Art Deco v Madridu

Prodloužený víkend v Madridu? Tentokrát je na programu unikátní výstava uměleckého stylu Art Deco!

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 6. 6. 2015 | Aktualizováno: 26. 10. 2016TiskPoslat e-mailem

Slavná modistka Madame Agnès (1927) z dílny Jeana Dunanda v další dobré společnosti Slavná modistka Madame Agnès (1927) z dílny Jeana Dunanda v další dobré společnosti
0 1 2
Španělsko (Madrid)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 4 zájezdů do Madridu

Tip pro vás:

Krásami Art Deca se můžete kochat i v samotných ulicích Madridu. Ve 20. letech byla většina domovních fasád pokryta reklamními keramickými obklady pestrých barev. Mnohé z nich odkazovaly k tehdy nejoblíbenějšímu společenskému pití – k výbornému vermutu.

Básník Viktor Fischl kdysi řekl: Já vidím pokaždé všechno jako poprvé. Poprvé je vše ještě krásnější.“ Také prestižní Nadace Juan March v Madridu (Castelló 77) vůbec poprvé ve Španělsku pořádá unikátní výstavu věnovanou uměleckému stylu Art Deco, nadčasovému a dosud velmi inspirativnímu a módnímu stylu, a prvně v historii představuje Art Deco v instituci věnované výhradně modernímu umění.

Výstava ve španělském hlavním městě nazvaná Moderní vkus: Art Deco v Paříži, 1910–1935“ potrvá až do 28. června a představí na 350 položek, od obrazů, soch, módních oděvů přes šperky, parfémy až po fotografie, knihy, reklamní plakáty a časopisy, z více než 50 veřejných i soukromých sbírek z Evropy a Spojených států. Celá expozice je rozdělena do 8 chronologických a tematických sekcí, které představují Art Deco jako naprosto jedinečný fenomén. Prohlídka výstavy je speciálně připravena tak, aby si každý návštěvník našel něco pro sebe, aby mohl učinit své vlastní závěry, poznat kulturní a uměleckou složitost Art Deca a aby ji mohl ocenit, prozkoumat, zhodnotit a hlavně si ji užít.

Pokud si vášnivě rádi rozšiřujete své umělecké obzory nebo pokud jste sběrateli výtvarného umění a starožitností či amatérskými výtvarnými umělci, pak je pro vás tato výstava jako stvořená. Využijte příležitost vrátit se zpět v čase do 20. a 30. let v Paříži, aniž byste museli opustit Madrid. Dvě dechberoucí města během jednoho prodlouženého víkendu? To je přece lákavá nabídka.

Vstup na výstavu je bezplatný a rovněž bezbariérový. Každou středu (11:00–13:00) bývá prohlídka vedena také v angličtině. Otevírací doba: od pondělí do pátku: 11:00–20:00, v neděli a o svátcích: 10:00–14:00.

Až příště navštívíte Madrid, neplánujte si toho příliš mnoho. Raději si vyberte jen jednu část města a intenzivně si ji vychutnejte. Již tak vydařený den v ulicích Madridu můžete zakončit třeba králem mezi aperitivy, skleničkou vermutu v některém z oblíbených barů a dokonale tak připravit své chuťové buňky na další gurmánské zážitky. Mňam!     

Španělsko (Madrid)

Do srdce Španělska

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Madridu

Zobrazit aktuální zájezdy do Madridu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 6. dubna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/vystava-art-deco-v-madridu/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Madridu na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Madridu + TOLEDO (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • snídaně
  • 14 490 Kč
  • volná místa
  • Praha
  • snídaně
  • 14 490 Kč

Přidejte se k nám