Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

letecky z Prahy

To nejlepší z Bajkalu + JÍZDA PO TRANSSIBIŘSKÉ MAGISTRÁLE

Ondřej Vokatý, průvodce

Snažím se, aby prožitek ze zájezdu byl co nejintenzivnější a zanechal v každém cestovateli hluboký dojem.

10 dní / 8 nocí21. 6. – 30. 6. 2018

Jediný termín v letošním roce

Teď zaplaťte jen 27 495 Kč a doplatek do 21. 5.

Letecky

Z Prahy

Ubytování

3* hotely

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 15 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

18 – 25 °C

Jízda po Transsibiřské magistrále a Krugobajkalské železnici v ceně zájezdu

To nejlepší z Bajkalu + JÍZDA PO TRANSSIBIŘSKÉ MAGISTRÁLE

Rusko, jak ho neznáte – jedině s námi! Se zkušeným průvodcem poznáte přírodní krásy Bajkalu a na vlastní kůži vyzkoušíte jízdu po Transsibiřské magistrále. Vydáte se na úchvatný ostrov Olchon, zhlédnete buddhistické chrámy a kláštery, ochutnáte endemické ryby z Bajkalu, projedete se lodí po jezeře a dáte si ruskou saunu. Dopřejte si jedinečné zážitky a objevujte Bajkal, který vás dostane!

Na co se můžete těšit

 • Ostrov Olchon nazývaný „srdce Bajkalu“
 • Relax u vody a tradiční ruská sauna
 • Legendární Krugobajkalská železnice
 • Klášterní komplex Ivolginský dacan
 • Ochutnávka endemických ryb z Bajkalu

Co vše zažijete: den po dni

1.DEN

Čtvrtek 21. června: Odlet z Prahy s přestupem v Moskvě do Irkutsku.

2.DEN
Šamanská skála na ostrově Olchon

Pátek 22. června: Přejezd na ostrov Olchon, který bývá nazýván „srdcem Bajkalu“, a prohlídka nejposvátnějšího místa ostrova Šamanské skály.

Po příletu se vydáme na zhruba pětihodinový přejezd stepní krajinou k Bajkalu. Poté se nalodíme na trajekt a po krátké plavbě se ubytujeme na ostrově Olchon v obci Chužir. Ostrov Olchon, někdy také nazýván „srdcem Bajkalu“, je největším ostrovem na jezeře a díky svému členitému pobřeží je považován i za jeden z nejkrásnějších. Kromě nádherné přírody je také Olchon posvátným místem a centrem šamanistické víry.

Odpoledne se společně s průvodcem vydáme na nejposvátnější místo na ostrově, k Šamanské skále, ve které se nachází jeskyně s kamenným stolem, který slouží k vykonávání rituálů. Jedná se totiž o místo, na kterém podle vyznavačů šamanismu sídlí duchové. Kromě magické atmosféry se nám naskytne i nádherný pohled na Burchanský záliv.

Ubytování je v hotelu: Baikal View Hotel

3.DEN
Písčité pláže na Olchonu

Sobota 23. června: Celodenní exkurze po ostrově Olchon a odpolední koupání na písčitých plážích.

Ráno se vypravíme ruským nákladním tereňákem na celodenní výlet po ostrově. Cestou budeme moci obdivovat nádherné členité pobřeží ostrova a rozmanitou přírodu, ve které se střídá vyprahlá step s hustými lesy. Nakonec přijedeme na nejsevernější místo ostrova, na mys Choboj. Z tohoto místa se nám naskytne nádherný pohled nejen na hladinu jezera, ale i na „Přibajkalský hřeben“, za nímž pramení sibiřský veletok, řeka Lena. Na tomto úchvatném místě si dáme společný oběd a budeme se kochat vyhlídkami na strmé skály a útesy.

Na ostrově se nacházejí velké zálivy s písčitými plážemi, které se v létě dobře prohřívají, a tak je Bajkal v těchto místech překvapivě příjemné místo ke koupání. Na některou z těchto pláží se vypravíme i my a dopřejeme si zasloužený relax u vody a nevynecháme ani tradiční ruskou saunu.

Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

Ubytování je v hotelu: Baikal View Hotel

4.DEN
Buddhistická svatyně na ostrově Ogoj

Neděle 24. června: Plavba po zálivu Malé moře na ostrov Ogoj s buddhistickou svatyní.

Ráno se vypravíme lodí na ostrov Ogoj. Plavba po zálivu Malé moře bude nezapomenutelným zážitkem. Z lodi budete moci obdivovat nádhernou krajinu. Poté co doplujeme na ostrov Ogoj, tak si uděláme krátkou pěší túru k buddhistické svatyni. Z jejího vrcholu se nám naskytne nádherný pohled na ostrov Olchon i na záliv Malé moře.

Dále budeme pokračovat příjemnou procházkou k přírodním léčebným pramenům se stříbřitou vodou. Po celou dobu se nám budou odkrývat úžasné výhledy na Bajkal a cestou si na některém z mnoha krásných míst uděláme piknik.

Návrat na ubytování do obce Chužir.

Ubytování je v hotelu: Baikal View Hotel

5.DEN
Vesnice Listvjanka

Pondělí 25. června: Přejezd do Listvjanky, ubytování a návštěva rybího trhu.

Ráno se společně vydáme do Listvjanky, do významného turistického centra na břehu jezera Bajkal. Listvjanka je známá nejen pro svou malebnou přírodu, ale také proto, že se zde nachází velké množství ubytovacích kapacit, stánků se suvenýry, kaváren a restaurací.

Po ubytování se společně vydáme na návštěvu rybího trhu, kde budeme mít možnost ochutnat místní speciality včetně endemických ryb z Bajkalu a točeného českého piva. Nejznámější pochoutkou je zcela jistě uzený a nasolený omul, který chutná výtečně.

Ubytování v Listvjance.

Ubytování je v hotelu: Mayak Hotel

6.DEN
Vyhlídka Kámen Čerského

Úterý 26. června: Dnes nás čeká návštěva Bajkalského muzea, výjezd lanovkou na kámen Čerského s výhledem na Bajkal a plavba lodí s proskleným dnem.

Dnes nás čeká návštěva muzea Bajkalu, které se nachází na břehu řeky Angary. Angara je zajímavá tím, že je to jediná řeka, která odtéká z Bajkalského jezera a nikdy nezamrzá. V muzeu se seznámíme nejen s historií jezera Bajkal, ale budete zde moci spatřit vycpanou zvěř, obrazy jezerních hlubin a v obřích akváriích zhlédnete endemické druhy bajkalských ryb včetně vzácného tuleně.

Odpoledne se vydáme lanovkou, nebo pěšky na vyhlídku Čerského kámen, odkud se nám naskytne krásný pohled do okolí a na pramen řeky Angary. Na závěr dne nás ještě čeká jedinečná plavba lodí s proskleným dnem.

Po návratu možnost individuálního programu a ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Ubytování je v hotelu: Mayak Hotel

7.DEN
Legendární Krugobajkalská železnice

Středa 27. června: Dnes se vydáme na celodenní výlet po legendární Krugobajkalské železnici, odkud se nám naskytnou úchvatné výhledy na jezero Bajkal.

Celodenní výlet turistickým vlakem po legendární Krugobajkalské železnici. Tato historická železnice s četnými zastávkami a vyhlídkami začíná ve Sljudajance a končí v Port-Bajkalu, kde pramení jediná řeka na Bajkalu Angara. Říkat tomu pramen je trochu úsměvné, neboť řeka má zde průtok 7x větší než Labe.

Kromě toho, že se po celou dobu jízdy budeme kochat nádhernými scenériemi, tak během cesty po strmém břehu Bajkalu na 85 kilometrech narazíme na 57 tunelů a 248 mostů a viaduktů. Jedná se opravdu o unikátní komplex zahrnující cenné příklady historie, lidové architektury, přírodní krajiny i chráněných území patřící k oblasti Přibajkalsko. Toto mistrovské dílo bylo postaveno na počátku 20. století i za pomoci českých dělníků. A také vzpomeneme na historii československých legií, které vybojovaly na Bajkalu jedinou námořní bitvu v českých dějinách.

Večer ubytování v Irkutsku. Po příjezdu pozdní večeře v centru tohoto nádherného historického města a procházka po krásně opraveném nábřeží. 

Ubytování je v hotelu: Ibis Irkutsk Center

8.DEN
Pohled na město Ulan Ude

Čtvrtek 28. června: Cesta vlakem po Transsibiřské magistrále kolem Bajkalu, večerní prohlídka centra města Ulan-Ude.

Mnoho cestovatelů sní o cestě po nejdelší železnici světa, po Transsibiřské magistrále. My se společně vydáme na jeden z nejvýznamnějších a nejkrásnějších úseků na této trati do Ulan-Ude, centra autonomního buddhistického Burjatska. Cesta povede hornatou krajinou posetou sibiřskými lesy s výhledy na jihovýchodní pobřeží Bajkalského jezera.

Cestování tímto vlakem je velmi pohodlné, díky širšímu rozchodu ruské železnice jsou vlaky o něco širší. Ve vagonech je k dispozici samovar pro přípravu jídel či nápojů a nebo je také možné stravování v jídelním voze. Své výrobky jako ryby, pirožky či boršč také často prodávají „bábušky“. Transsibiřská magistrála je prostě fascinující tepnou Sibiře a jízda po ní bude nezapomenutelným zážitkem.

Po příjezdu do Ulan-Ude se ubytujeme a vydáme se na večerní prohlídku centra města na náměstí Sovětů, kde se nachází největší busta Lenina na světě, vystavěná na počest stých narozenin sovětského vůdce. Nevynecháme ani Odigitrijevskou katedrálu ve stylu sibiřského baroka z 18. století a projdeme se ulicí Lenina, kde se nachází řada historických staveb.

Večer návrat individuálně nebo s průvodcem na hotel.

Ubytování je v hotelu: Odon Hotel

9.DEN
Klášterní komplex Ivolginskij dacan

Pátek 29. června: Exkurze do buddhistických klášterů Ivolginský dacan a návštěva etnografického centra.

Celodenní výlet k největšímu a nejvýznamnějšímu buddhistickému komplexu nejen na Sibiři, ale v celém Rusku. Klášterní komplex Ivolginský dacan je centrum ruského buddhismu. Všechny budovy v areálu jsou vystavěny ze dřeva v tibetském stylu a nachází se zde více jak deset svatyní. První buddhističtí mniši přicházeli na toto území již v 5. století. V 17. století pak započala výstavba tohoto komplexu. Kromě klášteru se zde také nachází škola, ve které se vyučuje buddhismus. Poté bude následovat prohlídka města a výjezd na vyhlídku od moderní buddhistické svatyně Rinpoče-bagša. 

Odpoledne se ještě seznámíme s architekturou sibiřských domorodců v etnografickém centru.

Příjezd na hotel ve večerních hodinách.

Ubytování je v hotelu: Odon Hotel

10.DEN
Dvě dominanty Rudého náměstí - chrám Vasila Blaženého a Kreml

Sobota 30. června: Odlet z Ulan-Ude do Moskvy, prohlídka Kremlu a odlet z Moskvy zpět do Prahy.

V brzkých ranních hodinách odlet z Ulan-Ude zpět do Moskvy. Díky časovému posunu přílet do Moskvy v dopoledních hodinách. Na letišti bude přistavěn transfer, který nás dopraví na jiné letiště v Moskvě, neboť letiště, na které přiletíme, je určeno převážně pro vnitrostátní lety a do Prahy se odlétá z letiště Sheremetyevo.

Jelikož budeme mít dostatek času, tak si během přesunu uděláme malou zastávku u Kremlu. Krátká procházka u Kremlu, odkud je celá federace ovládána již po staletí, bude sladkou tečkou na závěr. Uvidíme hlavní Chrámové náměstí se čtyřmi nádhernými pravoslavnými chrámy, sídlo prezidentského úřadu, hlavní chrám Nanebevzetí Panny Marie i největší zvon na světě Car.

Poté se vypravíme na letiště a poletíme zpět do ČR. Přílet ve večerních hodinách.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Radmila Hájková – přímá linka: 777 636 788

Co už máte v ceně?

 • letenka Praha – Irkutsk se všemi poplatky (pravděpodobně s přestupem v Moskvě)
 • letenka Ulan Ude – Praha se všemi poplatky (pravděpodobně s přestupem v Moskvě)
 • kabinové a odbavované zavazadlo dle pravidel pro přepravu zavazadel viz níže
 • 8x ubytování (3x ostrov Olchon, 2x Listvjanka, 1x Irkutsk, 2x Ulan Ude)
 • 8x snídaně
 • transfer autobusem z letiště na ostrov Olchon
 • veškeré výlety po ostrově Olchon
 • plavba na ostrov Ogoj
 • doprava z Olchonu do Listvjanky
 • výlet turistickým vlakem po Krugobajkalské železnici
 • přejezd po Transsibiřské magistrále
 • exkurze do Ivolginsku
 • průvodcovské služby
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Co cena nezahrnuje?

 • vízum do Ruska: 2 400 Kč/os.
 • vstupné do vybraných památek
 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 500 Kč

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

350 Kč

UNIVERSAL + STORNO

900 Kč


Důležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je možné vždy po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

U zájezdů do zahraničí je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování. Program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek, a ty se mohou měnit.

Vstupné do památek pro zájemce:

 • muzeum Bajkalu: 315 rublů
 • lanovka na vyhlídku Čerského kámen: 200 rublů
 • etnografické muzeum: 200 rublů

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Nezávazně si rezervujte už dnes

Pojištění
Osob

Rezervaci vám zdarma podržíme 3 dny • Po objednání zájezdu vám zavoláme a zodpovíme vaše dotazy • Objednávku lze dokončit online ještě dnes


Chcete zažít autentická místa, kam se jiní turisté nedostanou?

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů
na jeden zájezd. Komorní atmosféra je ta nejlepší.

VLASTNÍ KONCEPT

Vše si sami připravujeme od A do Z. Průvodce je s vámi již od odletu.

SKVĚLÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to experti, kteří v cizině žili a znají ji nejlépe.

ZÁŽITKY BEZ STAROSTÍ

Zajistíme pro vás vše od letenky přes hotel, transfery až po program.


Cestujte chytře - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.