To nejlepší z Barcelony + ZARAGOZA (letecky z Prahy)

To nejlepší z Barcelony + ZARAGOZA (letecky z Prahy)

(4.5/5) Zájezd ohodnotilo 12 zákazníků

Stručný popis zájezdu

Přímořský eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Barcelony a navštívíte aragonskou metropoli v době svátku del Pilar. Vychutnáte si show Magické fontány, vydáte se po stopách Gaudího a ochutnáte středomořskou kuchyni. Přeneste se s námi do španělské historie, poznejte živé Katalánsko i květinami vyzdobenou Zaragozu!

INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
STRAVA snídaně
VELIKOST SKUPINY max. 25 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odlet z Prahy v dopoledních hodinách, po poledni přílet do Barcelony, transfer na hotel objednaným autobusem, ubytování.

Naši prohlídku města začneme v nejstarší části Barcelony v historické gotické čtvrti. Zastavíme se u nejdůležitějších kostelů a katedrál této čtvrti, projdeme královským náměstím (Plaça del Rei) či náměstím Sant Jaume, které bylo v minulosti římským centrem. Nedaleko čtvrti se nachází Picassovo muzeum s kompletní sbírkou obrazů z rané doby umělcovy. 

První den ukončíme u sochy Kryštofa Kolumba, kde začíná promenáda kolem přístavu Port Vell a pokračuje až k plážím Barcelonety.

2DEN

Dopolední prohlídka nejživější části města, odpoledne se vydáme po stopách legendárního architekta Gaudího.

Po snídani se vrátíme opět do centra města na nejznámější a nejrušnější uliciLas Ramblas, kde to vždycky žije. Ulice je lemována spoustou zajímavých historických budov včetně největšího evropského trhu „La Boquería“, kde nakoupíte vždy nejčerstvější potraviny. Dojdeme až k „Plaça de Catalunya“, největšímu Barcelonskému náměstí. Nachází se zde obchodní centrum „El Corte Inglés“ s věhlasnými značkami. Prohlédneme si Fontánu Canaletas, která vypráví legendu o tom, že ten, kdo se z ní jednou napije, už navždy bude Barcelonu milovat.

Po obědě navštívíme nejvýznamnější Gaudího chrám, který je dodnes nedostavěný, ale o to více je oblíbený a velmi hojně navštěvovaný. Nese název Sagrada Familia. Zde strávíme dostatek času, abyste si jej mohli užít a prohlédnout. Gaudí zanechal v Barceloně výraznou stopu, proto by byl hřích nevidět jeho další neuvěřitelné stavby na vlastní oči. Jedná se o Casa Milà či Casa Batlló

Večer – individuální program, doporučujeme návštěvu místních barů a restaurací s „tapas a Sangrií“*, kde lze zažít pravý rušný noční život Katalánců.

3DEN

Celodenní fakultativní výlet do metropole Aragonie Zaragozy.

Dnes nás čeká fakultativní výlet do aragonské Zaragozy, kde budou probíhat oslavy Fiestas del Pilar. Uprostřed hlavního náměstí uvidíme pyramidu z květin, které lidé v tradičních kostýmech přinášejí z celého Španělska. Květiny jsou přinášeny pro Pannu Marii, která se zde zjevila sv. Jakubovi a ten dal na její žádost v Zaragoze postavit chrám. Současná Bazilika Panny Marie na Sloupu má 11 kupolí a 4 věže a na jejím stropě lze najít také malby jednoho z nejslavnějších španělských malířů, Francisca Goyi. Poblíž baziliky se nachází katedrála La Seo, která byla spolu s několika dalšími kostely zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO pro prvky Mudéjaru – arabského stylu. Tento architektonický styl ovlivňoval architekturu mnoha španělských měst.

Vydáme se také na procházku městem, kde budeme mít možnost zhlédnout kostel San Juan de los Panetes, radnici, část dochovaných římských hradeb a amfiteátru a další krásná místa tohoto města.

Návrat do Barcelony ve večerních hodinách.

4DEN

Dopolední prohlídka vršku Montjuïc, odpolední individuální volno.

Tento den se vyvezeme na kopec Montjuïc, odkud je krásný výhled na město a přístav. Na kopci se nachází olympijský stadion, kde se konala olympiáda v roce 1992. K návštěvě vás zve také Poble Espanyol, které představuje typický venkov Španělska se spoustou obchůdků, dílen, barů a restaurací.

Společně sejdeme k Národnímu muzeu umění, kde se nachází jedna z největších světových sbírek románského umění a uvidíme odtud až na náměstí Plaça d'Espanya.

V odpoledních hodinách individuální program. Tento volný čas můžete využít k nákupům, procházce po městě, návštěvě některého ze zajímavých barcelonských muzeí či k posezení v místních kavárnách.

Ve večerních hodinách se setkáme u Magické fontány „La Font Màgica de Montjuïc en Barcelona“ a vychutnáme si tuto jedinečnou světelnou a vodní show za doprovodu hudby. Slavná fontána byla postavena při příležitosti světové výstavy EXPO v roce 1929.

5DEN

Příjemná prohlídka Parku Güell, krásné výhledy, odpoledne odlet do ČR.

Poslední den zájezdu navštívíme skvost mezi parky, jehož architektem opět není nikdo jiný než Antoni Gaudí. Parc Güell, který je pojmenován po architektově mecenáši, měl být původně rezidencí pro rodiny s vlastním náměstím a systémem kanalizací. Je odtud krásný výhled na město a moře. Nachází se zde nejznámější Gaudího symbol – salamandr.   

Pro fanoušky fotbalu doporučujeme navštívit známý fotbalový stadion Camp NOU. V ceně vstupenky je prohlídka stadionu FC Barcelona včetně jeho muzea s historií klubu. Projdete se tunelem fotbalistů, šatnami, kabinami komentátorů a stanete na samotném fotbalovém trávníku u střídacích lavic.

V odpoledních hodinách transfer na letiště. Večer přílet do Prahy.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Martina Poláková

Přímá linka: +420 776 028 448

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

*tapas - jednohubky, chuťovky, které Španělé pojídají k pivu či vínu; Sangría - typický vinný nápoj podávaný s ovocem

Cena zahrnuje:

 • letenka Praha – Barcelona – Praha se všemi poplatky
 • kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 x 40 x 20 (cm) a hmotnosti 10 kg/os.
 • transfer letiště – Barcelona (hotel) – letiště
 • 4x ubytování v Barceloně v hotelu 2* (2 nebo 3 lůžkové pokoje)
 • 4x snídaně
 • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)
 • tištěný průvodce městem zdarma od Radynacestu.cz
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • odbavované zavazadlo dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže)
 • cestovní pojištění
 • přesuny místní dopravou (cca 20 euro/os.)
 • vstupné na místě
 • fakultativní výlet do Zaragozy
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 4 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu: NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo do 10 kg o rozměrech 55 x 40 x 20 cm + malé osobní zavazadlo o rozměrech výrazně menších než u kabinového zavazadla (ve velikosti např. obalu na fotoaparát, notebook nebo malé kabelky).
 • Zavazadlo za příplatek 1 100 Kč: odbavované zavazadlo do 23 kg
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Strava:

 • snídaně podávané formou bufetu, přes den možnost návštěvy množství restaurací a barů, případně fast food občerstvení a supermarketů

Vstupné:

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

 • Sagrada Familia (basilika): dospělý 490 Kč, dítě 420 Kč, student 420 Kč, senior 360 Kč, jiný 420 Kč
 • Camp NOU: dospělý 740 Kč, dítě 550 Kč, senior 550 Kč
 • Parc Güell - hlavní část: dospělý 230 Kč, dítě 170 Kč, senior 170 Kč
 • Fakultativní výlet do Zaragozy: dospělý 1 880 Kč
 • Podrobnosti ke vstupnému

Cestovní pojištění:

Přečtěte si ohlasy účastníků, kteří s námi jeli na zájezd do Španělska (112 ohlasů)


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Španělska.


"