+420 608 261 719Napište nám
10 důvodů, proč navštívit Anglii

10 důvodů, proč navštívit Anglii: Poznejte zemi s top památkami a skrytou krásou přírody

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 14. 2. 2016 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Zveme vás do....Anglie! Zveme vás do....Anglie!
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Anglie / Velká Británie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 133 zájezdů do Anglie

Pokud jste to ještě neudělali, napravte to ve vlastním zájmu co nejdříve a vypravte se do nevelké ostrovní země s bohatou historií – do Anglie. Co vás tady čeká? Tak třeba venkovské domy, tradiční puby, ikonické památky, dokonale upravené živé ploty, pozoruhodné pobřeží i nejsledovanější sportovní akce. Jeden dobrý důvod k návštěvě vedle druhého. Začněte balit, jede se do Anglie!

1. Turisticky atraktivní krajina

Oblast Lake DistrictOblast Lake DistrictFoto: Shutterstock.com

S poznáváním anglické krajiny začněte třeba u šestnácti anglických jezer sevřených v drsné krajině nejvyšších hor Anglie jménem Lakeland (tato oblast je známá také jako Lake District). Odtud pak směle pokračujte k nádherným vodopádům u Kirkstone Pass.

Zasloužený odpočinek si vychutnejte na nejlepších městských plážích, objevte pozoruhodné pobřeží bohaté na fosilie, Jurassic Coast a zamilujte si ráj zahradníků i turistů – Normanské ostrovy v Lamanšském průlivu… Ať už se bude nacházet kdekoliv, pamatujte, že moře od vás nebude nikdy dál než na vzdálenost kolem dvou hodin.

2. Půvab anglických měst a vesnic

BirminghamBirminghamFoto: Shutterstock.com

Ano, Londýn sice je jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě, ale byla by vážně škoda si myslet, že návštěvou hlavního města může návštěva Anglie také skončit.

Anglická města a vesnice jsou po právu pyšná na vše, co svým obyvatelům i návštěvníkům nabízejí. Od pupku nezávislé hudební scény, Manchesteru, přes lahodnou delikatesu Balti (tj. kořeněné curry podávané v železné pánvi) podávanou v Birminghamu, půvabné město „snových věží“ – Oxford, středověké chodby v Yorku až po živou uměleckou scénu ve městě Glasgow.

3. Historie dlouhá více než dvě tisíciletí

StonehengeStonehengeFoto: Shutterstock.com

Turisticky nejoblíbenější místa v Anglii symbolizují osobitou stopu, kterou tady v dobách dávno minulých zanechali dobyvatelé i přistěhovalci. Od prehistorických Britů, Galů, Keltů a Piktů přes Vikingy, Římany a Normany. 

Do jiné doby se v Anglii přenesete snadno. Stačí si to nasměrovat správným směrem k nejznámější megalitické památce na světě – ke Stonehenge nebo skupině neolitických památek na ostrově – k Orkney či ke kamennému a hliněnému opevnění, jež se táhne napříč severní Anglií – k Hadriánovu valu.

4. Tradiční anglické hospody 

Ochutnejte místní pivo v klasickém pubuOchutnejte místní pivo v klasickém pubuFoto: Shutterstock.com

Bez posezení v typickém anglickém pubu by to přece nebyla pořádná návštěva Anglie! Vyhlášené anglické hospody nejsou jen místem, kam se přichází zaplnit prázdný žaludek a napít se něčeho pořádného…

Chcete vidět Big Ben s čistou hlavou? Chyba! Kdo nebyl v pubu, nezažil pravou Británii. - číst více

Již stovky let slouží především jako bezpečné zázemí a útočiště pro milovníky tradičních anglických svrchně kvašených piv s vysokým podílem pšenice a dalších obilovin (a že jich tedy je!).

5. Světové festivaly a kulturní akce

Wimbledon žije tenisemWimbledon žije tenisemFoto: Shutterstock.com

Rok co rok míří do Anglie návštěvníci ze všech koutů zeměkoule, aby se tady pobavili a navštívili některou z oblíbených kulturních akcí.

Sportovní fanoušci si nenechají ujít čtrnáctidenní londýnský svátek tenisu v malebném městečku Wimbledon, nebo nejslavnější steeplechase (tj. druh koňských dostihů), The Grand National (Velká národní, známá také jako Velká liverpoolská).

K návštěvě vybízí i květinová show v Londýně nazvaná Chelsea Flower Show.

6. Tak trochu jiná muzea a galerie

Národní galerie v LondýněNárodní galerie v LondýněFoto: Shutterstock.com

Milovníci muzeí si budou v Anglii připadat, jako by právě vyhráli jackpot – jsou jich tu totiž mraky. Za jedním z největších muzeí historie a kultury v zemi a současně jedním z nejstarších a nejuznávanějších muzeí na světě, Britským muzeem, se musíte vypravit do Londýna, přesněji do londýnského obvodu Camden.

Anglie je známá svou silnou tradicí financování umění a tak podobně jako i v mnoha dalších britských muzeích nemusíte ani tady platit vstupné. V celé zemi bez problémů najdete na pět desítek národních muzeí s bezplatným vstupem. Placené bývají zpravidla jen krátkodobé výstavy.

7. Způsob, jak se zlepšit v angličtině

Nalaďte se anglickou literaturouNalaďte se anglickou literaturouFoto: Shutterstock.com

Návštěva Anglie je k vybroušení znalostí jazyka jako stvořená! Možná ještě chvíli potrvá, než si v originále přečtete díla z pokladnice anglické literatury, z pera Shakespeara, ale každý začátek je těžký.

Rozmlouvejte s místními, poslouchejte jejich historky, čtěte nápisy, jídelní lístky atd. Jazyk si tak osvojíte nenásilně a daleko snáz než bichlováním slovíček z učebnice. 

8. Architektura jako vytržená z pohádek

Hrad Leeds castleHrad Leeds castleFoto: Shutterstock.com

Doškové chalupy, pohádkové hrady, majestátní katedrály, panská sídla… V malebné anglické krajině si budete připadat, jako byste právě vstoupili do pohádkového světa.

Ulice s černobíle hrázděnými doby (z třináctého století) ve starobylém Chesteru v severovýchodní Anglii v hrabství Cheshire, který je považován za nejzachovalejší historické město v Anglii, toho už hodně pamatují. Pokud máte pro strach uděláno, nenechte si ujít noční prohlídku Chesteru... Údajně tady straší! 

9. Krásná v každém ročním období

Objevte krásy Londýna v ziměObjevte krásy Londýna v ziměFoto: Shutterstock.com

Anglie je krásná v každém ročním období, ale chcete-li si užít návštěvu bez uspěchaného davu turistů, pak jsou pro vás tím pravým časem zimní měsíce. Velmi snadno se dostanete i na místa, pro která jsou v letních měsících typické dlouhé fronty. Obzvlášť to platí o Londýně s množstvím hlavních turistických lákadel a symbolů, jako je třeba Londýnské oko

V létě naopak vyrazte mimo Londýn a prohlédněte si anglické pobřeží. Jaro a podzim je zase kompromisem jak pro město, tak i pro poznávání přírody. 

10. Čaj o páté a navrch cupcakes

Ochutnejte tradiční čaj s nějakou dobrotouOchutnejte tradiční čaj s nějakou dobrotouFoto: Shutterstock.com

Zdaleka nejsladší důvod, proč si pro příště naplánovat cestu právě do Anglie, jsou cupcaky. Že jste je ještě neochutnali? Pak je nejvyšší čas to napravit! Tyhle sladké minibábovky nazdobené polevou si rychle oblíbíte.

7 nejlepších cukráren a pekáren v Londýně: Pojďte si s námi zamlsat do královského města na Temži! - číst více

Je jen na vás, zdali se ve výběru chutí budete držet spíše při zemi a ochutnáte vanilkový, nebo dáte přednost třeba bazalkovému cupcaku. Podle tradice si k nim nezapomeňte objednat šálek lahodného čaje, nejlépe ten o páté...

Anglie / Velká Británie

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 133 zájezdů do Anglie

Zobrazit aktuální zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/10-duvodu-proc-navstivit-anglii/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám