+420 608 261 719Napište nám

Oxford: Univerzitní město, kde studovali světové osobnosti

Magdaléna Jurczygová
   

Autor: Magdaléna Jurczygová, Radynacestu.cz

Vydáno: 13. 3. 2015 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Koleje Oxfordské univerzity Koleje Oxfordské univerzity
0 1 2 3 4
Anglie / Velká Británie (Oxford)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 12 zájezdů do Oxfordu

Na rozloze 46 km² se rozkládá město Oxford ve Velké Británii. Je známé díky své univerzitě, která se řadí mezi top nejlepší univerzity světa. Jakmile jednou vstoupíte na půdu půvabného města, nadchne Vás jeho studentská a historická atmosféra. Při procházce mezi budovami, kterým se říká college můžete tak nasávat neodmyslitelnou harmonickou atmosféru starobylého a malebného Oxfordu.

Historie města

Oxford byl osídlen Sasy a byl znám jako Oxenaforda. V 8. století byl na tomto území založen klášter svaté Frideswidy, která je dodnes patronkou celého města. První zmínka o Oxfordu pochází z Anglosaské kroniky z roku 912, které popisuje město jako plné církevních staveb. Veliká záhada se váže k založení univerzity. Dodnes přesně nevíme, kým byla založena.

Oxfordská univerzita

Traduje se, že počátky univerzity spadají už do konce 11. století. První záznamy o výuce jsou doloženy z roku 1096. Město díky univerzitě získalo na významu a tak se její význam začal rozšiřovat a vznikaly první koleje a řádná výuka. Mezi nejstarší založené koleje patří University College (1249), Merton College (1264) a Balliol College (před rokem 1266).

Christ Church: Jedna z největších kolejí na univerzitě v Oxfordu - číst více

Dříve sloužily tyto budovy pouze jako ubytování studentům, s významem univerzity se měnil i význam kolejí. Dnes se na kolejích provozují aktivity spojené s výukou. Mezi tradiční barvu univerzity odedávna patří tmavě modrá. Dnes má univerzita okolo 38 kolejí a řadu fakult. Nachází se zde jedna z nejstarších knihoven ve Velké Británii, která má sloužit hlavně studentům, aby díky četbě rozvíjeli svoje studijní schopnosti.

Na četbu je zde kladen veliký důraz. Akademický rok je rozdělen do tří trimestrů: Michaelmas (od října do prosince), Hilary (od ledna do března) a Trinity (od dubna do června). Od studentů se však očekává pilná příprava na studium i během prázdnin. Některé objekty můžete navštívit i za poplatek a jistě Vás nepřekvapí, že místa posloužila filmovým tvůrcům k natočení filmů o Harrym Potterovi či známý Zlatý kompas.

Na univerzitě studovalo mnoho významných osobností, například Oskar Wilde, J. R. R. Tolkien, Hugh Grant či Kate Beckinsale. Nesmíme ani opomenou na druhou vyhlášenou univerzitu v Anglii, Cambridge, s níž Oxford už od nepaměti soupeří.

Oxfordský hrad

Procházku pak můžete ukončit u Oxfordského normanského středověkého hradu, který byl postaven v 11. století, avšak byl zničen v anglické občanské válce a musel být znovu zrekonstruován.

Anglie / Velká Británie (Oxford)

Top univerzita i Harry Potter

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Oxfordu

Zobrazit aktuální zájezdy do Oxfordu

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 8. dubna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/oxford/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Oxfordu na téma: Zájezdy do Londýna a Harry Potter

  • volná místa
  • Ostrava, Brno nebo Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 9 490 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 13 990 Kč

Přidejte se k nám