Jánská soutěska: Vánoční trh v alpské přírodě

Barbora Šupíková Barbora Šupíková, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 2127x

V Jánské soutěsce obklopené alpskými vrcholky se koná romantický adventní trh.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do RakouskaZobraz zájezdy

Tip pro vás:

Trh se nachází v ústí kaňonu nad obcí Würflach. Okolní horské rokliny jsou v zimních měsících uzavřené, a tak vás nebude čekat žádná velká horská túra, přesto teplé oblečení a zejména dobrou obuv v Jánské soutěsce bezpochyby oceníte. 

Pohled na zasněžené alpské vrcholky je vždy nevšední a pohádkový. A co teprve, když si ho můžeme užívat s hrnečkem horkého punče v ruce, navíc uneseni příjemnou vánoční atmosférou. Takový zážitek nabízí adventní trh v Jánské soutěsce.

Vánoční trh v netradičním prostředí

Nedaleko rakouského Schneebergu, nejvýchodnější alpské dvoutisícovky, asi 70 km od Vídně, krajina vytvořila romantickou Jánskou soutěsku (Johannesbachklamm) mezi vápencovými útesy hor Eichberg a Dürrenberg. Přímo uprostřed této soutěsky mezi skalami, lesem a hučícími vodami Jánského potoka se každoročně pořádá netradiční vánoční trh.

Nakoupíte dobroty i dárky

V jednoduchých stáncích se prodávají milé vánoční drobnosti, výrobky uměleckých řemesel i kulinářské pochoutky. Své stánky tu mají hrnčíři, řezbáři, košíkáři, kováři i prodejci místní alpské pálenky, která zvlášť v období tuhých zim dokáže skutečně zahřát. Soutěskou se line vůně pečených kaštanů i sladká vůně pražených mandlí.

Největší vánoční stromeček

Trh v Jánské soutěsce, ač se jedná o trh spíše menší a komornější, se může pochlubit největším ozdobeným stromem celého Rakouska. Vánočními ozdobami a svíčkami tu totiž místní každoročně zkrášlují ten největší smrk rostoucí v soutěsce. Tu kromě vánočního smrku zdobí také vyřezávané betlémy. Zvláště po setmění, kdy se tu rozzáří stovky mihotavých světýlek, si tu dost možná budete připadat jako v pohádce.

Vychutnejte si teplo adventu v chladné alpské krajině. Jánská soutěska v době adventu nabízí skutečně nezapomenutelnou atmosféru.

Barbora Šupíková

Barbora ŠupíkováPrůvodceExpert

Těmito místy Vás provedu osobně

Vyberte si z mých 15 zájezdů

Rakousko

Nákupy? Wellness? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Rakouska

Zobrazit aktuální zájezdy do Rakouska

Nejbližší volný zájezd již 12. května

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/advent-v-janske-soutesce/

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!