+420 608 261 719Napište nám

Doprava do Itálie: Letecky maximálně 2 hodiny

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 28. 3. 2014 | Aktualizováno: 8. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Lodní doprava v Benátkách Lodní doprava v Benátkách
0 1 2 3
Itálie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 77 zájezdů do Itálie

Doprava do Itálie je samozřejmě nejpohodlnější a nejkratší letadlem. Odlet je nejlepší z Prahy, odkud můžete směřovat přímým letem do Říma (necelé 2 hodiny letu), Neapole (let cca 2 hodiny), Milána (let cca 1,5 hodiny), Bari (let cca kolem 2 hodin) či Benátek (let cca 1 hodina). Na výběr máte samozřejmě i další odletová místa – Bratislavu, Vídeň, Košice a jiná.

Pokud nechcete využít této nejrychlejší cesty, můžete se do Itálie vypravit s dálkovými autobusovými dopravci, kteří nabízejí pohodlné cestování s výhodou pozorování italské krajiny.

Slevu získáte, pokud jste mladší 26 let či pokud si zakoupíte rovnou zpáteční jízdenku. Výhodou autobusové dopravy je, že se dostanete i na místa, kam se například vůbec nelétá. 

Autobusy zastavují na autobusových stanovištích, od kterých je to blízko k jiným dopravním prostředkům – vlakům či místním autobusům (např. v Bologni stojí autobus hned vedle vlakového nádraží, odkud se dostanete do dalších různých italských měst).

Za zmínku stojí jistě i doprava vlakem. Přímé vlaky do Itálie jedí z Vídně. Nejvhodnější je rezervovat si jídenku do lehátkového vozu. Nejlepší je vyjet ve večerních hodinách, v noci si odpočinete a ráno jste již na místě. Ovšem dávejte si pozor na své věci.

Cestování v Itálii

Velmi oblíbenou dopravou v italských městech jsou skútry a někde i jízdní kola. V turistických destinacích lze zapůjčit kola, „šlapací vozíky“, kolečkové brusle či koloběžky. Pro nejlepší poznávání Itálie je výborné cestovat autem. Pozor si dejte na některé odlišnosti v dopravních předpisech. O Italech je známo, že předpisy moc nedodržují, což je vidět především ve městech.

Vlak

Celá Itálie má hustou železniční síť a je velmi dobře dostupná vlakovými spoji, tudíž neváhejte tento způsob přepravy využít. Snadno se dostanete ze severu až na jih, navíc trasa vede mnohdy kolem pobřeží a výhled do ubíhající krajiny je fascinující. Setkáte se zde s různými typy vlaků: Regionale (osobní vlak), Regionale Veloce (spěšný vlak), Intercity (IC), Eurostar (ES) atd. Dlouhé přejezdy je nejlepší absolvovat rychlovlaky Freccia. Jízdenky do vlaků vyšších kategorií zahrnují i rezervaci sedadla. Nikdy nenastupujte bez označené jízdenky! V celé Itálii se jízdenky označují na nádraží před nástupem do vlaku (žluté nebo zelené přístroje, které vám na vloženou jízdenku vytisknou datum a čas).

Není možné koupit si jízdenku u průvodčího, jak jsme zvyklí u nás. Pokuty za jízdu načerno jsou velmi vysoké, což platí i pro jízdu bez označené jízdenky.

Pokud si chcete rezervovat sedadlo ve vlaku, např. jedete-li na dlouhou vzdálenost, učiňte tak s dostatečným časovým předstihem. A pokud si s dostatečným předstihem zakoupíte i samotnou jízdenku do vlaku vyšší kategorie, ušetříte mnohdy i více než polovinu z ceny jízdného. 

Autobusem

Cesty autobusem se sice v letních dnech nezdají být „tím pravým ořechovým“, ale pokud se i přesto rozhodnete cestovat autobusem, nezapomeňte, že jízdenka musí být označena před nástupem do autobusu. Není-li přístroj na jízdenky na nástupišti, označte jízdenku ihned po nástupu.

Revizoři zde chodí v uniformách, takže je snadno poznáte. V malých městech nespoléhejte moc na jízdní řády. Jízdenky koupíte v trafice. Plánujete-li delší pobyt ve městě, vyplatí se koupě dlouhodobé časové jízdenky.

Ve velkoměstech (Řím, Miláno, Turín) můžete cestovat také trolejbusy, metrem či tramvají. 

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 77 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/doprava-italie/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Karneval v Benátkách + MURANO (autobusem) 17. 2. – 20. 2. 2017 (4 dny)

  • volná místa
  • Ostrava, Brno nebo Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 3 990 Kč

Přidejte se k nám