+420 608 261 719Napište nám
Počasí v Itálii

Počasí v Itálii: Když překvapí, tak příjemně

   

Vydáno: 5. 3. 2014 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Západ slunce v Římě Západ slunce v Římě
0 1 2 3 4
Itálie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 78 zájezdů do Itálie

Klimatické podmínky v celé Itálii jsou velmi rozličné. Je to způsobeno různým členěním italské krajiny. Na severu vrcholy Alp, ve vnitrozemí vrcholy Apenin i četné nížiny, odlišné klima na ostrovech ve Středozemním moři atd. Kromě nadmořské výšky jednotlivých krajinných útvarů hraje roli v utváření počasí také směr a síla větrů. 

Roční období

Itálie je stát oblíbený v jakékoliv roční době. V létě sem turisté cestují za účelem strávení slunečné dovolené u moře, v zimě si zase užívají prázdniny na zasněžených horách v italských Alpách, kde se mohou plně věnovat nejen lyžování. Ve zbývajících měsících, na jaře a na podzim, se návštěvníci vydávají poznávat všelijaké památky a města s bohatou historií. Teploty jsou příjemné a vhodné pro dlouhé procházky. Pro lepší představu – průměrné teploty v Římě se pohybují kolem 7 °C v lednu a kolem 25 °C v červnu. Nejtepleji je zde v červenci a srpnu (okolo 26 °C).

Oblasti a jejich klima

Skoro na celém území Itálie se rozprostírá subtropické podnebí. Na severu je mírné pásmo, které je charakterizováno suchými a teplými léty. Naopak v horské části se vyskytuje vysokohorské klima, kde jsou časté studené zasněžené zimy. Pádská nížina, nacházející se v centrální části Itálie, se může pochlubit velice teplým letním obdobím. I zimy jsou zde méně chladné, teploměr ukáže minimální teplotu téměř vždy vyšší než 0 °C. Nejteplejší oblastí je jih státu, kde jsou velmi parné letní dny a i zima bývá slunečná s teplotami kolem 10–15 °C. 

Teploty v částech Itálie

Jelikož je sever Itálie položen v mírném podnebném pásu, stejně jako naše Česká republika, počasí je zde téměř shodné s tím u nás. Dešťových srážek je tu málo a zimy jsou mírné, avšak v Alpách každoročně napadne hodně sněhu, což vytváří ideální podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty. V extrémních zimách se teplota sníží až na −20 °C. Nejlepší podmínky pro návštěvu Alp za účelem zimních sportů jsou mezi prosincem a dubnem. Na jaře a v létě si zde můžete vychutnat příjemné turistické vycházky či cykloturistiku při teplotách mezi 15–25 °C.

Subtropický pás je typický pro jižní oblast Itálie. Počasí v létě je zde nadmíru teplé a suché, bez výrazných dešťových přeháněk. Zimní období je vlídné, zato s poměrně velkým počtem sněhových srážek. Průměrná teplota v letních měsících činí 24 °C, nejtepleji je na ostrově Sicílii, kde teplota dosahuje až 40 °C. Příčinou je teplý vítr scirocco, který vane od Afriky.

Ve střední části Itálie panuje kontinentální podnebí, pro něž jsou typické chladné zimy, doplněné sněhem a mlhami, a teplá léta. Je to nejvíce osídlená oblast především díky vhodným podmínkám pro pěstování plodin.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 78 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-italii/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Karneval v Benátkách + MURANO (autobusem) 17. 2. – 20. 2. 2017 (4 dny)

  • volná místa
  • Ostrava, Brno nebo Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 3 990 Kč

Přidejte se k nám