+420 608 261 719Napište nám
Nejpopulárnější turistickou atrakcí Skotska je Edinburský hrad

Kam za nejpopulárnější turistickou atrakcí Skotska? Do hlavního města! Edinburský hrad vás dostane

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 13. 10. 2016 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Edinburský hrad – nejnavštěvovanější turistická atrakce Skotska Edinburský hrad – nejnavštěvovanější turistická atrakce Skotska
0 1 2
Skotsko (Edinburgh)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 5 zájezdů do Edinburghu

Víte, že...

Studenti Edinburské univerzity sem mají vstup téměř zapovězen? Legenda totiž praví, že student, který projde branami hradu, selže u závěrečných zkoušek. Na ty české se to ale určitě nevztahuje.   

Láká vás historie, tajemné příběhy a podmanivá atmosféra středověkých měst? Máte rádi nevšední zážitky a potěšeně obdivujete hrady a jiné historické památky? Pak se vám v Edinburghu bude zaručeně líbit. Edinburský hrad, nejpopulárnější skotská turistická atrakce, totiž nepřitahuje jen romantické duše, ale i milovníky legend a pověstí.     

Turistické zajímavosti a atrakce Skotska do svého cestovního plánu zařadily během letošního léta na 2 miliony návštěvníků z celého světa.

Edinburský hrad, jenž se již od středověku hrdě vypíná nad městem a ve svých útrobách střeží skotské korunovační klenoty (nejstarší v Británii), však všechny ostatní skotské památky převálcoval na celé čáře.  

 

Jen od dubna do července letošního roku jeden z nejkrásnějších městských hradů na světě, jenž je nepřehlédnutelnou dominantou skotského Edinburghu, navštívilo přes 755 tisíc návštěvníků. V areálu hradu najdete nejstarší dochovanou stavbu na území města – kapli svaté Markéty z konce 11. století. Součástí prohlídky je i návštěva komnaty královny Marie Stuartovny, Velkého sálu či Korunovačního sálu.

Edinburský hrad, majestátní symbol Skotska a nejnavštěvovanější kulturní památka v zemi, rozhodně stojí za návštěvu. A cestou na hrad se nezapomeňte zastavit v nedalekém Maryině mléčném baruV Edinburghu můžete klidně strávit dovolenou nebo třeba jen prodloužený víkend. Obojí bude stát za to. 

Skotsko (Edinburgh)

Živé centrum Skotska

Vyberte si jeden z našich 5 zájezdů do Edinburghu

Zobrazit aktuální zájezdy do Edinburghu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 1. června


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/kam-za-nejpopularnejsi-turistickou-atrakci-skotska-do-hlavniho-mesta-edinbursky-hrad-vas-dostane/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Edinburghu na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Edinburghu + HOLYROOD PALACE (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3* v Edinburghu
  • snídaně
  • 16 990 Kč
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3* v Edinburghu
  • snídaně
  • 19 490 Kč

Přidejte se k nám