+420 608 261 719Napište nám
Počasí na Kanárských ostrovech

Počasí na Kanárských ostrovech – příjemné v jakémkoli ročním období. Co si přibalit a co vynechat?

Zuzana Lazecká
   

Autor: Zuzana Lazecká, Radynacestu.cz

Vydáno: 17. 4. 2016 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Příjemné teplo v Santa Cruz Příjemné teplo v Santa Cruz
0 1 2 3 4
Kanárské ostrovy
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů na Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy leží v subtropickém pásu Atlantiku, proto si tady s největší pravděpodobností užijete příjemného počasí v jakémkoli ročním období. Podle statistik je na ostrovech jen okolo deseti deštných dnů do roka. Průměrná denní teplota pak dosahuje 21 °C a od dubna do listopadu až 25 °C.  Oceán je tady sice chladnější než běžná teplota moře v dovolenkových destinacích, ale i tak to na plavky bude... 

Jednotlivé ostrovy Kanárských ostrovů mají díky své rozmanitosti také odlišné počasí, proto musíte brát uváděné průměrné teploty s rezervou. Východní ostrovy jsou sušší a teplejší než ty na západě. Mezi stabilně nejteplejší ostrovy patří Lanzarote a Fuerteventura. Za nejchladnější ostrov je považován El Hiero.  

Téměř na všech ostrovech platí, že na severu ostrova bývá spíše vlhko, na jihu je naopak horko. Právě jižní části ostrovů jsou proto hojně navštěvovány turisty a naleznete zde mnoho živých letovisek. Za sluncem lidé vyrážejí často na jih ostrovů Tenerife či Gran Canarie.

Můžete se setkat s tím, že ve stejnou dobu bude na severu a jihu ostrova zcela odlišné počasí. Platí to především pro ony oblíbené ostrovy Tenerife a Gran Canaria, kde teplotní rozdíly způsobuje hornatý hřeben táhnoucí se od severu ostrova k jihu. 

10 důvodů, proč navštívit Kanárské ostrovy: Úžasná příroda, pohoda a příjemné počasí po celý rok - číst více

Horkem sálající písek z Afriky 

Příjemné počasí na LanzarotePříjemné počasí na LanzaroteFoto: Thinkstock.com

V letních měsících se může stát, že vane vzduch od Afriky a v ovzduší poletuje jemný saharský písek. Pouhým okem je nepatrný, přesto jej na vlastní kůži pocítíte, ale jinak.

Toto proudění vzduchu s sebou totiž přináší doslova horké saharské teploty, které obvykle zasáhnou celý ostrov – čili severní i jižní část. 

Sílu slunce nepodceňujte

Koupat se můžete ve více měsícíchKoupat se můžete ve více měsícíchFoto: Thinkstock.com

Kanárské ostrovy leží v subtropickém pásmu, proto má slunce větší sílu než v ostatních oblastech Španělska a určitě byste jej neměli podceňovat. Sluneční paprsky jsou intenzivní také na horách.

Ostrovem neustále proudí chladnější vzduch, proto síla sluneční záře není hned znát, ale pamatujte, že spálit se můžete i tak. Pokrývka hlavy, sluneční brýle a opalovací krém jsou proto nezbytností. Vyhýbání se pobytu na přímém slunci okolo poledne by pak mělo být pro každého turistu naprostou samozřejmostí.

Příjemné je, že noční teploty se v sezóně pohybují okolo 20 °C a mimo sezónu dosahují minimálně 10 °C. Rozhodnete-li se strávit noc venku, rozhodně se nemusíte bát, že zmrznete. 

Teplota oceánu se pohybuje mezi 17 a 24 °C v podstatě po celý rok, takže se sice o „kafíčku“ mluvit nedá, ale funkci osvěžení splňuje dokonale. 

Důležité informace před cestou na Kanárské ostrovy - číst více

Občas sprška, mírně větrno

Mráček se občas objeví, ale obvykle z něj nakonec nesprchneMráček se občas objeví, ale obvykle z něj nakonec nesprchneFoto: Thinkstock.com

Pokud si myslíte, že vás přeháňka nemůže na Kanárských ostrovech překvapit, mýlíte se. Déšť totiž na ostrově není žádnou výjimkou, ale většinou je patrný jen na severu ostrova a nebývá příliš vytrvalý.

Připomíná spíše klasické krátké letní přeháňky. Vždyť také průměrný počet deštivých dnů na ostrovech nepřesahuje desítku. 

Setkat se ovšem můžete také s větrným počasím, které není zrovna raritou. Minimálně do hor byste si proto neměli zapomenout přibalit do batohu také bundu. 

Zima na El Teide, teplo na plážích

Na vrcholu hory El Teide můžete vidět sněhovou přikrývkuNa vrcholu hory El Teide můžete vidět sněhovou přikrývkuFoto: Shutterstock.com

Kanárské ostrovy si návštěvníci oblíbili také v zimních měsících, a to právě díky mírnému podnebí v tomto ročním období. Turistická sezona na ostrovech vrcholí od prosince do února.

I když v zimních měsících na vrcholu nejvyšší hory Španělska El Teide můžete vidět ještě sněhovou přikrývku, v přímořských oblastech stále panuje teplo jako na jaře. 

Kanárské ostrovy

Vzhůru na Kanáry

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů na Kanárské ostrovy

Zobrazit aktuální zájezdy na Kanárské ostrovy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-na-kanarskych-ostrovech/

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Gran Canarii na téma: Zájezdy na týden a více

To nejlepší z ostrova Gran Canaria + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • snídaně
  • 23 990 Kč
To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • polopenze
  • 23 990 Kč

Přidejte se k nám