+420 608 261 719Napište nám
Počasí v Dánsku

Počasí v Dánsku: Déšť a vítr by vás neměl vyvézt z míry

Barbora Šupíková
   

Autor: Barbora Šupíková, Radynacestu.cz

Vydáno: 8. 8. 2016 | Aktualizováno: 26. 10. 2016TiskPoslat e-mailem

Na kole se jezdí za každého počasí Na kole se jezdí za každého počasí
0 1 2 3
Dánsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 3 zájezdů do Dánska

Tip pro vás: 

Na cestu do Dánska si nezapomeňte přibalit deštník a větrovku. Počasí je tu proměnlivé.

Jak je v Dánsku? Přesněji – jaké je v Dánsku počasí? Co si přibalit na cestu do Kodaně? Rozhodně deštník či pláštěnku, pokud se na cestu vydáte v zimních měsících, a teplejší svetřík či bundu přibalte i pokud vyrážíte v létě. Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

Na počasí v Dánsku, ležícím na severu Evropy, má vliv teplý Golfský proud i velmi nízká nadmořská výška země, která v průměru činí jen asi 30 m. n. m. Počasí je tu proto příjemné, i když je charakteristické svou velkou proměnlivostí.

Dánský deštík

Kromě velké proměnlivosti dánské počasí charakterizují také časté větry, mlhy a dešťové přeháňky. Ty jsou častější na západě země, kde je počasí ovlivněno blízkostí Atlantského oceánu, naopak ve východní části Dánska pod kontinentálními vlivy jsou srážky nižší.

Nejdeštivěji je tu na konci léta a na podzim, zejména v období od konce srpna do listopadu. Nejsušším měsícem je naopak únor. Únor je zároveň statisticky nejchladnějším měsícem v roce. Oteplovat se začíná většinou od dubna a nejteplejšími měsíci jsou červenec a srpen, kdy se ručička teploměru může vyšplhat i lehce nad 30 °C.

Kdy vyrazit na cestu?

Dánsko je k návštěvě vhodné kdykoliv. K nejvhodnějším měsícům k návštěvě patří květen a červen, kdy je tu nejen příjemné počasí, ale celá země je navíc zelená a plná rozkvetlých květin a stromů. Teplota se tu v těchto měsících pohybuje nejčastěji mezi 13–20 °C.

V letních měsících ukazuje Dánsko průměrnou teplotu 17 °C, v zimě kolem 0 °C. Pod bod mrazu klesají teploty výjimečně. Zato tu ale profukuje pěkně studených větřík, a tak se dobrá bunda a šála vždycky hodí.

Baltské moře omývající Dánsko z východu, se v posledních letech dost oteplilo. Během letních prázdnin se v něm teplota vody pohybuje mezi 27–23 °C. Severní moře na západě země je nepatrně chladnější.

Dánsko

Objevte půvaby Kodaně

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Dánska

Zobrazit aktuální zájezdy do Dánska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. července


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-dansku/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Budapešti na téma: Lázně a wellness

  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc, Brno nebo Bratislava
  • hotel
  • snídaně
  • 3 290 Kč
To nejlepší z Londýna + TOWER a TOWER BRIDGE (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 16 990 Kč

Přidejte se k nám