+420 608 261 719Napište nám
Počasí v Řecku

Počasí v Řecku: Na jihu Afrika, uprostřed Česko, na severu sníh

Michaela Smékalová
   

Autor: Michaela Smékalová, Radynacestu.cz

Vydáno: 30. 5. 2014 | Aktualizováno: 3. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Po dešti Po dešti
0 1 2 3 4 5 6
Řecko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 9 zájezdů do Řecka

Víte, že…

Athény jsou umístěny na přechodu mezi přímořským a mírným pásmem? To znamená, že v jižních čtvrtích města se budete pohybovat v přímořském klimatu, zatímco v severních čtvrtích v mírném

Turisté jezdí do Řecka především za sluníčkem, teplotami kolem 35 °C a teplým mořem. Právě s horkým přímořským klimatem je tato turistická destinace spojována nejčastěji a daleko méně se ví, že Řecko z velké části ovlivňuje také mírné a horské podnebí...

Celých 80 % rozlohy Řecka tvoří hory a kopce, čímž se řadí mezi nejhornatější státy Evropy. Z toho plyne, že zde můžete okusit hned tři druhy podnebního klimatu – přímořské, horské a mírné - mnohdy všechny tři na jediném ostrově, jako je tomu třeba v případě Rhodosu či Kréty.

Teplota neklesá nikdy pod nulu

S přímořským klimatem se setkáte především na ostrovech a na linii mořského pobřeží. Zde se připravte na mírné, vlhké zimy, kdy teplota nikdy neklesá pod nulu, ale především na horká, suchá léta, kdy v nejvyšší sezoně (červenec, srpen) teploty dosahují 35 až 40 °C.

Střed jako u nás

Mírné pásmo se nachází ve středním Řecku, východní Makedonii (Soluň) a v Thrákii (při tureckých hranicích). Zde se teploty v zimě i v létě pohybují na stejných úrovních jako u nás v České republice.

Horské klima

Horské klima na vás čeká hlavně v severním Řecku, stejně jako ve středních částech Peloponésu, prostě všude tam, kde jsou vysoké hory. Zde není výjimkou sníh a v případě pohoří Olymp či Arachova se se sněhovou pokrývkou setkáte i v červenci.

Co může za extremní počasí? 

Za zmínku stojí zajímavost, že Athény jsou umístěny na přechodu mezi 2 pásmy. Za extrémní teploty, které Athény občas v srpnových dnech postihují, se dají považovat výšky okolo 45 až 50 °C. Za nejvlhčí a nejstudenější měsíc je zde (potažmo v celém Řecku) považován únor, kdy se ukazatel teploměru pohybuje mírně nad nulou.

Řecko

Poznejte božské Athény

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Řecka

Zobrazit aktuální zájezdy do Řecka

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-v-recku/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Athén na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Athén (letecky z Prahy) 17. 3. – 20. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Athén (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 2* nebo 3* v Athénách
  • snídaně
  • 11 490 Kč

To nejlepší z Athén (letecky z Bratislavy) 25. 3. – 28. 3. 2017 (4 dny)

  • volná místa
  • Bratislava
  • hotel 2* nebo 3* v Athénách
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám