+420 608 261 719Napište nám

Regiony v Itálii: Na lyže, za sluncem i na nákupy

   

Vydáno: 17. 9. 2013 | Aktualizováno: 4. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Sardinie Sardinie
0 1 2 3
Itálie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 78 zájezdů do Itálie

Itálie je rozdělena do 20 regionů, z nichž každý má své osobité kouzlo a atmosféru. Poradíme vám, kam na lyže, kam za sluncem a kde si nejlépe odpočinete od všedních starostí. 

Valle D´Aosta, Trentino-Alto Adige

Tyto horské oblasti bývají navštěvovány především v zimě díky výborným podmínkám k lyžování. Ve Valle se nachází nejvyšší hory Evropy – Mont Blanc (ležící na italsko-francouzském pomezí) a Matterhorn (na hranicích Švýcarska a Itálie). Domluvíte se snadno francouzsky a v Trentinu německy.

Piemont a Lombardie

Oba regiony nemají přístup k moři a leží převážně v hornaté oblasti. Proto můžete podniknout výlety k jezerům Como, Garda (Lombardie), Lago Maggiore (Piemont).

V Piemontu byste neměli vynechat návštěvu Turína a jeho hlavních památek: Palazzo Reale, Egyptské muzeum, Palazzo Carignano. Nejdeštivějšími měsíci jsou duben­–červen a říjen. Vyzkoušet můžete typické slané tyčinky (grissini) a výbornou čokoládu.

V Lombardii bývá turisty nejnavštěvovanějším městem Miláno, jehož dominantou je Duomo di Milano nebo divadlo La Scala. Nejen ženy ocení množství značkových obchodů, z nichž ty nejslavnější se nacházejí v tzv. quadrilatero ­– souboru čtyř ulic. Za zhlédnutí stojí i město Mantova.

Benátsko, Friuli-Venezia Giulia

Městem číslo jedna tohoto regionu jsou romantické Benátky. Turisté sem jezdí i za památkami Verony, kde obdivují Dóm a balkón Romea a Julie. V Padově naleznete například Basiliku di Sant´Antonio, italskou univerzitu di Padova. Ve městě Vicenzy se nachází Villa Rotonda. Návštěvou památek si můžete zpestřit pobyt i v přímořských letoviscích Caorle, Bibione, Rosolina Mare a jiných. V zimě se vydejte lyžovat do Dolomit. Pokud máte rádi víno, rozhodně vyzkoušejte Amarrone či Soave.

Friuli-Venezia Giulia je spíše zemědělská oblast proslulá výrobou vína a grappy vysoké kvality. Hovoří se zde italsky a také slovinsky. Za nejdůležitější města bývají považována Udine a Terst. V Terstu stojí za návštěvu krásný hrad na útesu – Castello di Duino.

Ligurie

Region se táhne podél pobřeží Ligurského moře. Bohatý je na přírodní krásy, zejména národní parky a přírodní rezervace. Překvapivě se zde pěstují hlavně květiny, v menší míře olivy a ovoce.

Skalnaté pobřeží naleznete v oblasti Riviera di Levante, kdežto písčité pláže v Rivieře di Ponente. Oblíbené letoviska jsou např. Levanto, San Remo, Cervo. V dnešní době se díky přírodnímu bohatství rozvíjí agroturismus.

Emilia Romagna a Toskánsko

Zemědělská a průmyslová oblast vešla ve známost díky výrobě specialit, parmské šunky a parmezánu, a také výrobou automobilů Ferrari a Maserati. Pro nadšence Ferrari nabízí městečko Maranelo muzeum Galeria Ferrari vystavující veterány a další zajímavosti týkající se této značky.

Dovolenou můžete trávit pobytem v některém z vyhlášených letovisek jako jsou Rimini, Cervia, Riccione či Cesenatico. Ve vnitrozemí navštivte některé z historických měst, například Ravennu plnou mozaiek, Bolognu s nejstarší italskou univerzitou, krásnou Modenu nebo Ferraru.

Toskánsko je jeden z vůbec nekrásnějších regiónů a nabízí pohled na krajinu plnou vinic, olivovníků a starých kamenných venkovských domků. Krajinu a malebná městečka můžete obdivovat nejlépe během výletu na kole či během jízdy autem.

Marche, Molise, Umbria a Abruzzo

Tyto regiony jsou turisty méně navštěvované, přesto nabízí mnoho zajímavostí, národních parků a rezervací. Nejznámějším produktem je kvalitní olivový olej. Oblíbenou zdější pochoutkou jsou lanýži. Zajímavými historickými městy jsou L´Aquila a Pescara (Abruzzo).

Umbrii se někdy říká zelené srdce Itálie, jelikož nemá přístup k moři a je plná lesů a pahorků. Nevynechejte návštěvu známého Assisi a umělých vodopádů Cascate delle Marmore.

Lazio

Tato oblast sice nabízí krásné pláže a přírodní parky, ale navštěvována je hlavně díky Římu, hlavnímu městu Itálie, které oplývá úžasnými skvosty. Z jeho památek jmenujme alespoň Koloseum, fontánu di Trevi, Španělské schody, Pantheon, Vatikán a další.

Puglia, Basilicata, Calabria a Kampanie

Tyto oblasti se nacházejí v jižní Itálii. Nabízejí kamenité, oblázkové i písčité pláže a opravdu čisté a nádherné moře. Léta bývají velmi horká. Města jsou svým vzhledem ovlivněna národy, které zde žily – Araby, Normany a Řeky. Typickými stavbami jsou trulli – kuželovité věže.

Kampánie nabízí historické zajímavosti jako známé Pompeje a svébytně krásnou Neapol. Lodí si můžete udělat výlet nebo trávit dovolenou na ostrově Capri a Ischia.

Sicílie

Největší ostrov ve Středozemním moři je oddělen od Itálie Messinskou úžinou. Omývají ho Jónské a Středozemní moře. Vidět můžete stále aktivní sopky Etnu a Stromboli.

Turisté Sicílii obdivují nejen pro starobylé památky, ale hlavně pro překrásné pláže a průsvitně čisté moře. Chcete-li vidět něco z historie, navštivte Syrakusy, přístavní a lázeňské město Messinu a hlavní město Palermo, nechvalně známé díky italské mafii.

Ostrov Sicílie je především zemědělský, rozšířené je pěstování pistácií, oliv, vinné révy a citrusů. Ochutnat můžete vynikající vína Marsala nebo Moscato.

Sardinie

Sardinie je druhým největším ostrovem ve Středozemním moři. Ostrov je hornatý a kromě koupání a potápění v moři nabízí dobré podmínky pro horolezce. Navštívit můžete národní parky a krápníkové jeskyně.

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 78 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/regiony-v-italii/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Karneval v Benátkách + MURANO (autobusem) 17. 2. – 20. 2. 2017 (4 dny)

  • volná místa
  • Ostrava, Brno nebo Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 3 990 Kč

Přidejte se k nám