+420 608 261 719Napište nám

Lago di Garda: Největší jezero Itálie

   

Vydáno: 7. 4. 2014 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Lago di Garda Lago di Garda
0 1 2 3
Itálie
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 77 zájezdů do Itálie

Lago di Garda (někdy nazývané také jako Lago di Benaco) je největší jezero v Itálii. Jezero se rozprostírá na jižním cípu Dolomit, na hranici regionů Veneto, Lombardie a Trentino, které si jezero mezi sebe rozdělily.

Díky své poloze má středomořské klima, a tak zde pod vrcholky zasněžených hor spatříte vinice, plantáže citrusových plodů, olivové háje, oleandry a jinou subtropickou vegetaci.

Jezero je 51 kilometrů dlouhé, na šířku má v některých místech až 5 kilometrů a maximální hloubka je 346 kilometrů. Jezero je rájem plachetnic a windsurfařů. Z každého přístavu vyjíždí několikrát denně výletní lodě, kterými můžete cestovat při poznávání zajímavostí na březích jezera. Pokud budete objíždět jezero autem a nebudete ho chtít objet celé najednou, je k dispozici lodní trajekt, který vás převeze i s autem z východního na západní pobřeží jezera (z Torri del Benaco do Toscolano-Maderno) nebo naopak. Nezapomenutelným zážitkem pro vás jistě bude vyjížďka vyhlídkovou otáčivou lanovkou na horu Monte Baldo, která se tyčí nad městečkem Malcesine. 

Ubytování

Po celém pobřeží jezera byly vystavěny hotely, penziony, apartmány a velké množství moderních kempů, kde si můžete postavit vlastní stan, nebo pronajmout zařízený bungalov či mobilhome.

Pláže

Pláže jsou u Lago di Garda oblázkové, dají se zde pronajmout lehátka i slunečníky. Najdete tu všudypřítomné terasy s nádhernými panoramatickými výhledy na jezero.

Doprava

Doprava k Lago di Garda je autem celkem jednoduchá. Pokud přijedete od severu po dálnici A22 od Brenneru, pak sjezd z dálnice je Trento – centro a po SS 45bis dojedete až na severní pobřeží jezera. Pokud pojedete z východu od Benátek směrem na město Brescia, přijedete po dálnici A4 a sjet můžete v Peschiera del Garda. Pokud pojedete autobusem, využijte některou z přímých linek z ČR. Vlakem (s přestupy) se dá dojet až do Trenta, Verony nebo města Brescia, a pak pokračovat místní dopravou.

 

Itálie

Vidět Neapol a... Řím

Vyberte si jeden z našich 77 zájezdů do Itálie

Zobrazit aktuální zájezdy do Itálie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/lago-di-garda/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Karneval v Benátkách + MURANO (autobusem) 17. 2. – 20. 2. 2017 (4 dny)

  • volná místa
  • Ostrava, Brno nebo Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 3 990 Kč

Přidejte se k nám