+420 608 261 719Napište nám
Královna otevře parlament

Tohle určitě nepropásněte! Britská královna Alžběta II. ve středu slavnostně otevře parlament

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 16. 5. 2016 | Aktualizováno: 27. 10. 2016TiskPoslat e-mailem

Královna Alžběta II. s manželem opouštějí Buckinghamský palác a míří do Westminsterského paláce Královna Alžběta II. s manželem opouštějí Buckinghamský palác a míří do Westminsterského paláce
0 1 2
Anglie / Velká Británie (Londýn)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 125 zájezdů do Londýna

Zahájení nového zasedacího období parlamentu patří ve Velké Británii k velmi oblíbeným událostem. Každoročně přitahuje davy lidí, významné televizní stanice i online publikum. Letos tuto jedinečnou ceremonii absolvuje devadesátiletá královna Alžběta II. už po šedesátédruhé. Vše proběhne ve středu 18. května a rozhodně je na co těšit.   

Ceremonie k otevření parlamentu patří stejně jako velkolepá přehlídka na oslavu královniných narozenin (Trooping the Colour) či třeba Den podvazkového řádu na hradě Windsor k ceremoniálním královniným povinnostem, které upomínají na dlouholetou tradici Spojeného království.

Vše odstartuje velkolepým průvodem. Královna spolu s vévodou z Edinburghu vyrazí se svým čtyřspřežím a zlatým kočárem Buckinghamského paláce do Westminsterského paláce. Podle tradice je doprovází jízdní regiment britské armády. 

Po příjezdu do parlamentu si královna nasadí korunu britského impéria a speciální plášť a odebere se do Sněmovny lordů, tj. horní komory parlamentu, kde se otevírací ceremoniál každoročně koná. Jak je známo, do dolní sněmovny noha panovníkova od roku 1642 dosud nevkročila.

Ve Sněmovně lordů pak může britská královna Alžběta II. společně s manželem celý ceremoniál zahájit. Událost vysílá živě televizní stanice BBC.      

Připojte se k přihlížejícím divákům a sledujte velkolepý průvod, jenž povede ulicí Mall, zbudovanou speciálně pro pořádání ceremonií, a ulicí Whitehall až k Westminsterskému paláci.       

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 125 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 17. listopadu


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/tohle-urcite-nepropasnete-britska-kralovna-ve-stredu-slavnostne-otevre-parlament/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + TOWER a TOWER BRIDGE (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 16 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám