+420 608 261 719Napište nám

Windsor: Venkovské sídlo královny

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 29. 4. 2014 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Hrad Windsor Hrad Windsor
0 1 2 3 4 5 6
Anglie / Velká Británie (Windsor)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 27 zájezdů do Windsoru

Víte, že…

I ve Winsdoru můžete zažít výměnu stráží? Je to téměř pohádkové představení s hlasitými rozkazy, kroky, podupáváním a hudbou.

V historickém městě Windsor se nachází královský hrad, který si velmi oblíbila současná královna Alžběta II. Chloubou městečka je ale také Cechovní dům Guildhall, jehož venkovní pilíře jsou opravdu pozoruhodné…

Nedotýkají se totiž stropu, protože jejich autor a windsorský rodák Chritopher Wren chtěl dokázat radním, kteří stavbu schvalovali, že žádné pilíře potřeba nejsou. Rada ale na pilířích trvala, proto Wren vymyslel tuto lest.

Hrad Windsor opravdu stojí za vidění a po Londýně je jistě tou nejdůležitější památkou, kterou byste neměli vynechat. Má dlouhou a velmi bohatou historii. Angličtí panovníci jej obývají déle než 900 let.

Hrad Windsor

Historie tohoto dochovaného hradu se začala psát již v roce 1075, kdy Vilém I. Dobyvatel nechal zbudovat dřevěnou tvrz, která byla o necelých sto let později doplněna zdivem. Na hradě Windsor uvidíte, jak žijí bohatí a slavní, luxusní nábytek, přepychové koberce a nesmějí chybět ani obrazy od Rembranta, Rubense a dalších.

Ranou anglickou architekturu naleznete v hradní kapli sv. Jiří,  jejíž významnou součást tvoří hrobky anglických panovníků, včetně Jindřicha VIII. nebo Karla I.

Z Windsoru neodjíždějte, aniž byste viděli domeček pro panenky královny Marie (Queens Mary Doll House), jehož stavba trvala řemeslníkům tři roky a je dokonalou replikou londýnského viktoriánského domu. Nechybí zde ani splachovací záchod a elektrické osvětlení.

V roce 2005 zde proběhl sňatek prince Charlese a Camilly Parker-Bowles. Královna se sňatkem natolik nesouhlasila, že se na svatbu ani nedostavila.

Hrad není jedinou věcí k vidění ze zdejšího okolí. Když přejdete přes Windsor Bridge, na opačném břehu Temže najdete areál nejslavnější anglické soukromé střední školy Eton College. Tato škola je silně ovlivněná tradicí a vychovala desítky britských premiérů.

Anglie / Velká Británie (Windsor)

Za královnou do Windsoru

Vyberte si jeden z našich 27 zájezdů do Windsoru

Zobrazit aktuální zájezdy do Windsoru

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 23. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/windsor/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Windsoru na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + WINDSOR (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + WINDSOR (letecky z Bratislavy)
  • volná místa
  • Bratislava
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 11 990 Kč

Přidejte se k nám