+420 608 261 719Napište nám
Vnitřní městské parky v Londýně

Taky je vám takové horko? Využijte tipy, kde v Londýně najít půvabné vnitřní městské zahrady

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 28. 7. 2015 | Aktualizováno: 2. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Veverky můžete krmit i ve vnitřních zahradách Veverky můžete krmit i ve vnitřních zahradách
0 1 2 3 4
Anglie / Velká Británie (Londýn)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 127 zájezdů do Londýna

Léto je v plném proudu a je ten nejlepší čas vyrazit na výlet! My jsme se tentokrát vypravili do Londýna a snažili jsme se pro vás vypátrat ty nejpůvabnější vnitřní městské zahrady, které se (nejen) teď v létě mění v osvěžující městské oázy a stávají se příjemným místem k nerušeným okamžikům odpočinku a relaxace i k aktivnímu trávení volného času.

Pokud plánujete v letních měsících strávit nějaký čas v městě nad Temží, pak je dobré se na takový pobyt náležitě připravit. Možná ale máte obavy z toho, že vás uprostřed rušného a rozpáleného velkoměsta zastihnou horké slunečné dny. Právě díky bohatému dědictví zahrad, vřesovišť a parků je Londýn považován za jedno z nejzelenějších měst na světě.

Vedoucí představitelé Londýna neustále pracují na tom, aby měli jeho obyvatelé stále více příležitostí opustit plochy zastavěného území města a nalézt vítané útočiště v zeleni. Rozlehlé parky přímo uprostřed města závidí Londýnu i Paříž a Řím.

Zkusíte si tipnout, kolik parků a parčíků tvoří zelené srdce Londýna? Budete koukat! To číslo je neuvěřitelné, od Hyde Parku až po Hampstead Heath byste napočítali asi 1700 parků a parčíků

Osobně doporučujeme alespoň pro jednou udělat výjimku a proslulé londýnské parky vyměnit za méně známé vnitřní městské zahrady, o nichž již nyní bezpečně víme, že si je zamilujete! Tyto čtyři zahrady zkrátka a dobře musíte navštívit!

1. The Phoenix Garden

The Phoenix GardenThe Phoenix GardenFoto: Laura Howell, Flickr

Vítejte v celoročně přístupné zahradě místní komunity v centru Londýna, která byla založena před více než třiceti lety na místě bývalého parkoviště a která dodnes patří k nejlépe střeženým tajemstvím londýnského West Endu.

Zahradu, zelené útočiště pro místní obyvatele i zasvěcené turisty, pravidelně udržují a finančně podporují dobrovolníci, kterým se z tohoto místa podařilo postupem času vytvořit báječnou oázu, jež vám alespoň na chvíli umožní odstřihnout se od rušných městských ulic a nerušeně pozorovat volně žijící živočichy.

Místo se spoustou stromů, keřů a květin (od šalvěje zářivé přes plamének, přerůstající ostružiní a zlaté kopřivy až po černý bez), z níž uvidíte třeba na historickou budovu Centre Point, je tak trochu zastrčené na křižovatce ulic Charing Cross Road a Shaftesbury Avenue ve čtvrti Camden.

Adresa: 21 Stacey Street, Londýn WC2

2. Bunhill Fields

Bunhill FieldsBunhill FieldsFoto: Paul Wilkinson, Flickr

Bunhill Fields najdete ve Finsbury na severu Londýna, jen kousek od stanice metra Old Street. Jako mávnutím kouzelného proutku se ocitnete v jiném světě, na místě, kde klid tvoří kulisu tisícovce malebných a trochu omšelých náhrobků, mezi nimiž nechybí náhrobek uznávaného anglického malíře a básníka, Williama Blakea či Daniela Defoa, autora slavného románu Robinson Crusoe.

Záleží jen na vás, jak na tomto magickém místě nasajete kouzlo okamžiku. Třeba se posaďte na některou z mnoha laviček pod starým stromem, rozjímejte a pozorujte roztomilé šedé veverky.

Adresa: 38 City Road, Londýn, EC1

3. Postman’s Park

Postman’s ParkPostman’s ParkFoto: dhcomet, Flickr

Projděte nenápadnou železnou bránou na St Martin´s Le-Grand, pokračujte okolo rybníka a rázem se dostanete do klidného parku. Svůj název získal Postman´s Park díky tomu, že si ho velmi oblíbili pošťáci z nedaleké Staré pošty, kteří v parku s oblibou trávili svou odpolední pauzu.

Největším lákadlem tohoto malého parku je památník, jenž byl v roce 1887 zbudován viktoriánským malířem a sochařem Georgem Frederickem Wattsem. Celý je pokryt srdce drásajícími nápisy, jež připomínají obyčejné lidi, ženy a muže, kteří neváhali položit vlastní život za to, aby ho mohli někomu jinému zachránit.

Adresa: St Martin’s Le-Grand, Londýn EC1

4. The Garden Museum

The Garden MuseumThe Garden MuseumFoto: Tere Sue Gidlof, Flickr

Hned vedle Lambeth Bridge, mostu na Temži pro pěší i automobilovou dopravu, stojí zchátralý farní kostel, z něhož se v sedmdesátých letech stalo zahradní muzeum. Uprostřed muzea najdete i pohřebiště Johna Tradescanta, prvního „mistra zahradníka“. Okouzlující místní zahrada byla slavnostně otevřena v roce 1983 královnou Alžbětou (královnou matkou). Jedinečnou inspirací se jí staly rostliny pěstované v 17. století.

Adresa: Lambeth Palace Road, Londýn SE1

Fotografie z Flickru licencovány pod CC BY 2.0.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 127 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 12. ledna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/vnitrni-mestske-parky-v-londyne/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Londýna na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč
To nejlepší z Londýna + LEDNOVÉ NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Brna)
  • volná místa
  • Brno
  • hotel 3* v Londýně
  • snídaně
  • 10 990 Kč

Přidejte se k nám