Volba nejkrásnější masky, bruslení i ples. V Benátkách vrcholí slavný karneval

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3516x

Program největšího karnevalu v Evropě, který se koná v nejromantičtějším městě světa, se ladí až do poslední chvíle. Vrcholí v posledních čtyřech dnech.

Vyberte si z našich 9 zájezdů do BenátekZobraz zájezdy

Víte, že...

Program benátského karnevalu nikdy není znám dopředu, detaily se ladí až do poslední chvíle. Nikdy proto přesně nevíme, co nám přinese v dalším roce.

Do města vystavěného na mořské laguně se každoročně vydávají davy návštěvníků na nejslavnější karneval v Evropě. Koná se vždy deset dní masopustu před popeleční středou a jeho program vrcholí v posledních čtyřech dnech.

Podle letošního oficiálního programu si benátští turisté mohou denně od 11 do 19 hodin zabruslit na Campo San Polo. Dvakrát denně, od 11 do 13 a od 15 do 18 hodin, bude na Náměstí sv. Marka probíhat soutěž o nejkrásnější karnevalový kostým. Velké finále, na němž bude zvolena nejkrásnější maska karnevalu proběhne v úterý 17. února od půl třetí odpoledne na stejném místě.

V benátských palácích se konají okázalé maškarní bály. V sobotu 14. února to bude třeba svatovalentýnský ples v Palazzo Flangini. Palác z 15. století na levém břehu Canal Grande prý v noci poskytuje úchvatný výhled na město i lagunu. Poslední den karnevalu, na „tučné úterý“, se zas v Palazzo Pesaro otevírá Minuet Grand Ball. Na tyto akce si je třeba zajistit místo předem a počítat s tím, že okázalý bál si klade i okázalý nárok na cenu vstupenek. Jejich ceny se počítají ve stovkách euro.

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 9 zájezdů do Benátek

Zobrazit aktuální zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd již 23. březnaURL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/vrocholi-benatsky-karneval/

Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieE-book: Skrytá místa Paříže a Londýna

Čtěte on-line a poznávejte Evropu s Vašíkem
+ tipy, rady a perličky našich průvodců.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!