+420 608 261 719Napište nám

Zermatt: Staré horské chaty, povozy s koňmi a elektrické taxíky

Romana Şenlug
   

Autor: Romana Şenlug, Radynacestu.cz

Vydáno: 7. 4. 2015 | Aktualizováno: 7. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Výhled na vesnici s v pozadí Matterhornem Výhled na vesnici s v pozadí Matterhornem
0 1 2 3
Švýcarsko
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 2 zájezdů do Švýcarska

Středisko Zermatt je zvláštní tím, že spojuje vše dobré, co by kvalitní centrum pro turisty mělo mít. Má zároveň kouzlo i pohodu, výborné a dlouhé sjezdovky a mnoho dalšího. Čím ale všechny strčí do kapsy, je hlavní fakt, že Zermatt má Matterhorn!

Matterhorn

Ten pozná asi každý z jakéhokoliv obrázku, aniž by toto středisko kdy navštívil. Tak charakteristický vrchol, který symbolizuje skutečné Švýcarsko stejně jako Hradčany v Praze Českou republiku, je samozřejmě největším lákadlem země. Možná je těžko pochopitelné, že mezi tolika nádhernými vrcholy a kopci, může zrovna Matterhorn dosáhnout takové slávy.

Jeho zvláštnost spočívá v tom, že stojí zcela osaměle a svou charakteristickou špičkou ční vysoko nad vesnici Zermatt.

Kouzlo Zermattu možná spočívá také v tom, že sem nesmějí automobily. Většina z návštěvníků zažije první kontakt s Zermattem na jeho nádraží. Tam vás potěší pohled na staré horské chaty a působivě zakroucené uličky.

Sympatické je, že je to styčný bod pro všechny. Jak baťůžkáři, tak běžní výletníci i společenská smetánka se setkávají na jednom místě s turistickými autobusy, elektrickými taxíky a kočáry taženými koňmi. A takhle je to po celý rok, protože toto místo nezná mimosezónu. Možná jsou pro vás davy turistů nepříjemné, to pak můžete uniknout do okolní přírody, kde budete určitě sami.

Zimní radovánky

Přestože je Zermatt vhodný pro celoroční turistiku, platí hlavně za zimní lyžařské středisko. Malá oblast kolem zdejší vesnice čítá 36 hor s nadmořskou výškou nad 4000 metrů. Tomu samozřejmě odolá málokterý lyžař či turista. Dokonce už na začátku 19. století si zde Britové vytvořili základní tábor k cestám na nedaleké vrcholky.

První hotel byl otevřen v roce 1838. Dobrá pověst se šířila velmi rychle. Na to místní reagovali poměrně masivní výstavbou hotelových komplexů a zubačky na Gornergrat. Ta vás vyveze na stanoviště s vyhlídkou na masív Monte Rosa a vrchol Dufourspitze, který je se svými 4 634 metry nejvyšším vrcholem Švýcarska. Podmínky k lyžování jsou tudíž prvotřídní, i když ještě více si vychvalují místní úchvatné turistické cesty pěší turisti.

Když už se v Zermattu ubytujete v jednom z hotelů s prvotřídními službami, na apartmány a horské chaty totiž budete potřebovat rezervaci i rok dopředu, určitě zatoužíte po procházce po vesnici. Hlavní ulice je plná obchodů a restaurací, ovšem po většinu roku i lidí. Odtud však vybíhají uličky do staré čtvrti Hinterdorf, která rozhodně stojí za zhlédnutí.

Starodávné stavby

Nacházejí se zde totiž letité chalupy a tradiční stodoly zvané mazot. Jsou zvláštní tím, že jsou postavené na pilotách a plochých kamenech, aby se do nich nedostaly myši. V místním kostele, respektive na jeho hřbitově, najdete spoustu pomníků těm, kdo se neúspěšně pokusili o výstup na Matterhorn.

Matterhorn muzeum

Nejen o horolezeckých výpravách se více dozvíte v podzemním Matterhorn muzeu. O dalších túrách a možnostech výletů vás nejlépe informují v turistickém centru, kde vás samozřejmě vybaví příslušnými mapami a dalším doprovodným materiálem. Personál je zde velice příjemný a stojí za to si ověřit pár tipů na „nej“ zážitky.

Švýcarsko

Vrchol Evropy... Švýcarsko

Vyberte si jeden z našich 2 zájezdů do Švýcarska

Zobrazit aktuální zájezdy do Švýcarska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 25. května


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/zermatt/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Curychu na téma: Zájezdy za přírodou

To nejlepší ze Švýcarska (autobusem) 25. 5. – 29. 5. 2017 (5 dní)

To nejlepší ze Švýcarska (autobusem)
  • volná místa
  • Plzeň, Brno, Praha nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 8 990 Kč
  • volná místa
  • Ostrava, Brno nebo Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 9 490 Kč

Přidejte se k nám