To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE (letecky z Prahy)

To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE (letecky z Prahy)

Stručný popis zájezdu

To nejlepší z Izraele + JORDÁNSKO + MOŘE (letecky z Prahy)

Neopakovatelný poznávací zájezd s průvodcem, během kterého uvidíte to nejúžasnější z Izraele, přejdete Jordán a vykoupete se v Rudém i Mrtvém moři. Vychutnáte si pohled z hory Nebo, fotoaparáty nedáte z ruky při návštěvě nabatejské Petry či Jeruzaléma a projedete se džípem přes poušť Wádí Rum. Vydejte se s námi do fascinující země zázraků a poznejte Izrael!

ODLET z Prahy
INFO O DOPRAVĚLetecká doprava
UBYTOVÁNÍ hotel
STRAVA polopenze
VELIKOST SKUPINY max. 15 účastníků
PRŮVODCE po celý zájezd
1DEN

Odlet z Prahy do Tel Avivu.

2DEN

Přílet do Tel Avivu v brzkých ranních hodinách. Čeká nás den plný zážitků!

Pojedeme nejprve autobusem přes úrodnou rovinu Šáron do jednoho z největších měst v Izraeli – Haify. Na hoře Karmel budeme mít krásný výhled na Středozemní moře a podíváme se do impozantního kláštera Stella Maris. Následně naše cesta povede přes Galileu ke Galilejskému jezeru a do svatého města Tiberias, kde uvidíme hrobku židovského učence Maimonida. Kolem místa křtů v řece Jordán pojedeme na izraelsko-jordánskou hranici.

Návštěvu Jordánska zahájíme v krásném římském městě Jerash, jednom z nejzachovalejších svého druhu ve Středozemí. Projdeme se po římském Cardu, navštívíme chrám bohyně Artemis a Jižní divadlo s výbornou akustikou.

Nocleh v Ammánu. 

3DEN

Den začneme prohlídkou největšího islámského svatostánku jordánské metropole, mešity krále Abdulláha I. v Ammánské čtvrti Abdalí. Poté se podíváme do centra Ammánu s jeho tržištěm a arabskou atmosférou.

Odpoledne pak bude patřit návštěvě ruin jednoho z největších křižáckých hradů – Šúbak, který si zachoval svou středověkou atmosféru, ale také prvky dobové architektury. Dodnes je možné sestoupit tajným tunelem ke zdroji vody pro obyvatele hradu.

Přejezd do Wádí Músa a nocleh. 

4DEN

Dnešní den strávíme celý v perle nabatejské historie – v Petře. Projdeme se po místech, kde kdysi stálo slavné město vytesané do červených a růžových skal Šárského pohoří. Uvidíme slavnou Pokladnici, Klášter, královské hrobky a v neposlední řadě budeme obdivovat sílu přírody, která vytesala unikátní soutěsku. Bude to den plný pohybu, slunce a historie, během kterého nafotíte stovky krásných fotek.

5DEN

Celé dopoledne strávíme v nejkránější části Arabské pouště, v rezervaci Wádí Rum. Čekají na nás džípy a výjezd za fotogenickými skalními útvary, dunou z červeného písku a tajemnými nápisy thamudických kmenů. Dozvíte se taky, jak žijí nomádští beduíni, kteří vás pozvou na aromatický bylinkový čaj.

Odpoledne se přesuneme do přímořského střediska Rudého moře Akaba, kde bude odpočinek s možností koupání.

V podvečer návrat do Wádí Músa. 

6DEN

Ráno jedeme opět na sever – navštívíme perlu křesťanského Jordánska – město Madaba, kde zhlédneme unikátní mozaikovou mapu svaté Země ze 6. století. Výhled z biblické hory Nébó nám ukáže Jordánské údolí jako na dlani.

Poté na nás čeká oddych ve smyslu ozdravného odpoledne u Mrtvého moře. V Mrtvém moři neutonete, protože vás bude krásně nadnášet. Navíc léčí celou řadu kožních onemocnění, blahodárně působí na nervovou soustavu, a když vyzkoušíte jeho bahno, posílíte tak svůj krevní oběh.

7DEN

Po překročení jordánsko-izraelské hranice na nás čeká bohatý program v podobě návštěvy historických památek Jeruzaléma. Podíváme se do hrobky krále Davida a do místnosti Poslední večeře.

Z hory Sion půjdeme na jeruzalemské hradby, které nabízí úchvatné výhledy na staré město. Projdeme se jeruzalémským tržištěm, navštívíme Golgotu, Křížovou cestu, Zeď nářků a Chrámovou horu.

Nocleh v  Jeruzalémě. 

8DEN

Dopoledne individuální program, v odpoledních hodinách přesun na letiště a odlet do ČR.

Máte dotazy k tomuto zájezdu?

Kontaktujte přímo specialistu, který tento zájezd pro vás připravuje:

Pošlete mi dotaz nebo zprávu

Ivana Petláková

Přímá linka: 776 028 005

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem, o plánovaných časech se můžete informovat v CK. Tyto časy jsou určeny aktuálním letovým řádem a mohou podléhat změnám. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Doporučujeme rezervaci co nejdříve. Cena zájezdu je závislá na aktuálních cenách letenek a ty se mohou měnit.

Cena zahrnuje:

 • letenku Praha – Tel Aviv – Praha vč. letištních a bezpečnostních tax, kabinové a odbavované zavazadlo
 • autobusovou dopravu dle programu zájezdu
 • 6x ubytování ve 3* či 4* hotelích s polopenzí ve 2lůžkových pokojích (3lůžkový nelze) s vlastním soc. zařízením
 • českého průvodce
 • místního průvodce
 • pojištění záruky pro případ úpadku CK

Cena nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • vstupné, bakšišné, poplatky na hranicích – cca 300 dolarů
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel:

 • Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
 • Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti 23 kg a max. rozměrech d x v x h, jejichž součet nesmí přesáhnout 158 cm (toto bude odbavené do úložného prostoru)
 • Co nesmí obsahovat kabinové zavazadlo

Strava:

 • polopenze v hotelech
 • během dne bude možné zakoupit jídlo

Cestovní pojištění:


Bohužel, tento zájezd nemá momentálně žádný termín. Budeme rádi, pokud si vyberete jiný zájezd do Izraele.


"