+420 608 261 719Napište nám
Adventní Štrasburk

Adventní Štrasburk: Nejkrásnější vánoční trhy ve Francii

Barbora Šupíková
   

Autor: Barbora Šupíková, Radynacestu.cz

Vydáno: 7. 4. 2015 | Aktualizováno: 9. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Adventní Štrasburk Adventní Štrasburk
0 1 2 3
Německo
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 4 zájezdů do Německa

Trhy až do konce prosince

Nestihli jste návštěvu štrasburských vánočních trhů v době adventu? Žádný problém. Trhy tu pokračují i po Štědrém dni, a to až do 31. 12.

Největší a nejznámější vánoční trhy ve Francii, to jsou trhy v alsaském Štrasburku. Jsou vyhlášené gastronomickými pochoutkami a francouzský ležérní styl se na nich setkává s německou pečlivostí a zdobností. Trh před štrasburksou katedrálou Notre-Dame se navíc díky více než 400 let staré tradici řadí k nejstarším vánočním trhům v Evropě.

Zajímavé památky

Poprvé se tzv.  Christkindelsmärik u gotického skvostu, katedrály Notre-Dame, konal již v roce 1570. Od té doby ho postupem času doplnily trhy zejména na Place Broglie, Rue de la Comédie a Place Kléber – tam se kromě desítek stánků, ze kterých se line vůně svařeného vína, klobás a preclíků, nachází i ozdobený vánoční strom obřích rozměrů a adventní kalendář.

Každé stánkové městečko je jinak zaměřené. Trh na Place des Meuniers se například specializuje na produkty zdejšího regionu Alsasko. Ve Štrasburku ale v době adventu narazíte i na gastronomické či jiné speciality ze zahraničí. Vydejte se za nimi na Place Gutenberg – toto náměstí, v jehož středu stojí socha slavného vynálezce knihtisku, je totiž každoročně rezervováno pro prezentaci některé z cizích zemí.

Vánoční trhy

Ve stáncích je k dostání vše od vánočních dekorací po vánoční stromky a gastronomické pochoutky. Alsaská gastronomie je směsí francouzských a německých pochoutek, a tak si ve zdejších stáncích můžete dát třeba Bredle – máslové aromatické cukroví s různými příchutěmi, speciální vánoční karamely či marcipánová prasátka, stejně tak jako Choucroute - pokrm z uzenin a zelí, či francouzsou specialitu foie gras– husí a kachní játra.

Přímo v srdci Štrasburku si v době adventu můžete i zasportovat. Umělá ledová plocha je instalována na náměstí Place du Château v těsné blízkosti katedrály Notre-Dame a bruslí se tu za doprovodu vánočních koled. Stejně tak jako v dalších kostelech ve městě, i v katedrále Notre-Dame se konají četné vánoční koncerty. Jejich atmosféra je nezapomenutelná.

Přijeďte si vychutnat vánoční atmosféru do Štrasburku. Nikde jinde ve Francii na vás advent nedolehne tak, jako právě tady.

Německo

Berlín a Drážďany v jednom

Vyberte si jeden z našich 4 zájezdů do Německa

Zobrazit aktuální zájezdy do Německa

Nejbližší volný zájezd již 17. prosince


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/adventni-strasburk/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Štrasburku

  • volná místa
  • Ostrava, Olomouc, Brno, Plzeň nebo Praha
  • hotel u Paříže
  • snídaně
  • 6 990 Kč
  • volná místa
  • Praha
  • hotel 3* v Nice
  • snídaně
  • 14 490 Kč

Přidejte se k nám