+420 608 261 719Napište nám
Španělské schody v Římě jsou zase otevřeny

Ano! Stalo se to, co si všichni milovníci Říma tolik přáli. Španělské schody jsou zase otevřeny

Adéla Vavřačová
   

Autor: Adéla Vavřačová, Radynacestu.cz

Vydáno: 29. 9. 2016 | Aktualizováno: 6. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Už žádné železné oplocení! Španělské schody jsou po roce přístupné veřejnosti Už žádné železné oplocení! Španělské schody jsou po roce přístupné veřejnosti
0 1 2 3
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 53 zájezdů do Říma

Víte, že…

Historicky první opravy Španělských schodů proběhly už 2 roky po jejich dokončení? Ve 20. letech 18. století totiž jednu z nejslavnějších římských památek vážně poškodil prudký déšť.    

Podzim je neodvratně tu a my pro vás máme další legitimní důvod pro to, abyste se vypravili na výlet do Říma. Po roce plném oprav mohou místní i turisté konečně znovu lenošit na slavných Španělských schodech nebo po nich třeba vystoupat až k francouzskému kostelu z 16. století Trinità dei Monti. Tak využijte zbylého volna a vyrazte na cestu do italské metropole!  

Máte rádi filmové Prázdniny v Římě? Pak si jistě vybavíte i slavnou scénu, kdy se Anna a Joe setkají na Španělských schodech. Dejte si po vzoru Audrey Hepburn pravou italskou zmrzlinu a její konzumaci spojte s relaxací na jedné z nejfotografovanějších turistických atrakcí v celé Itálii.

Téměř rok (od října 2015) si mohli návštěvníci Říma prohlížet nejslavnější schody na světě jen přes oplocení, za kterým probíhala čilá rekonstrukce. Místy byly totiž schody popraskané a prorostlé trávou.

   

Náročnou a nákladnou rekonstrukci a vyčištění schodů v hodnotě 1,5 milionů eur financovala italská firma Bvlgari, jež svůj historicky první butik v Římě otevřela již v roce 1884. Rekonstrukce mramorovo-travertinového schodiště vedoucího ze Španělského náměstí se sice nečekaně protáhla a spousta obchodníků v okolí tak zažívala krušné časy a málem stála před krachem, ale už je konečně hotovo!  

Teď se odborníci snaží vymyslet, jak tuto ikonickou památku ochránit i pro budoucí generace. Ve hře je mimo jiné noční oplocení schodů, které by bránilo rozvášněným turistům, aby si schody opakovaně pletli třeba s fotbalovým stadionem.  

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 53 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/ano-stalo-se-to-co-si-vsichni-milovnici-rima-tolik-prali-spanelske-schody-jsou-zase-otevreny/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám