+420 608 261 719Napište nám

Španělské náměstí: Luxus, sláva a srdce Říma

Petra Bělohubá
   

Autor: Petra Bělohubá, Radynacestu.cz

Vydáno: 28. 3. 2014 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Piazza di Spagna s Berniniho fontánou Piazza di Spagna s Berniniho fontánou
0 1 2 3
Itálie (Řím)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 53 zájezdů do Říma

Víte, že…

Přestože vám to bude připadat podivné, na Španělském náměstí naleznete i pravou anglickou čajovnu Babingtons Tea Rooms? Můžete si zde dopřát pravý anglický čaj s tradičním pečivem a cítit se na moment jako v dočista jiné zemi. Ale nebojte se, dojem Anglie vám nevydrží dlouho. Jen co za sebou zabouchnete dveře čajovny, ocitnete se zpět ve víru italského velkoměsta.

Jste-li pravým turistou, při návštěvě Říma rozhodně nevynechejte Španělské náměstí. Piazza di Spagna, jak se náměstí správně italsky nazývá, leží v centru hlavního města na úpatí pahorku Pincio mezi řekou Tiberou a parkem Villa Borghese. Místo dostalo název podle Španělského paláce, ve kterém dodnes sídlí velvyslanectví Španělska.

Móda všude kolem vás

Místní obyvatelé i turisté si místo velmi oblíbili. Chodí sem odpočívat, kochat se, potkávat se s lidmi i nakupovat. Nedaleko se totiž nacházejí obchody těch nejluxusnějších značek jako Louis Vuitton, Prada, Dolce & Gabbana, Gucci a mnoho dalších. Nejvyšší koncentraci drahých obchodů naleznete na ulici Via Condotti, která se na náměstí napojuje. S módou je spojena i dominanta Španělského náměstí – Španělské schody. Ty byly už mnohokrát dějištěm módních přehlídek nejuznávanějších světových návrhářů. 

Španělské schody

Vypravíte-li se po schodech, kterých jsou dokonce tři řady, vzhůru, dojdete k francouzskému kostelu Trinità dei Monti, který zde stojí již od 16. století. Dvě zvonice kostela nepřehlédnete, ani když se budete na Řím dívat z větší dálky.

Výraznou součástí náměstí je i Berniniho kašna Fontana della Barcaccia, která je jedinečnou a originální ukázkou výjimečné Berniniho kreativity. Představuje totiž potápějící se loď.

Svou neopakovatelnou atmosférou přitahuje náměstí nejen obyčejné turisty, ale také slavné spisovatele (Byron, Stendhal) či hudební skladatele (Lizst, Wagner), kteří v minulosti neodolali neobyčejnému kouzlu a uměleckému duchu, který zde panoval, a v těchto místech hledali inspiraci.

Poseďte si jako ostatní na chvíli na Španělských schodech a užívejte si okolní ruch, případně si dejte něco dobrého k jídlu či pití. Malebných kaváren a restaurací najdete v okolí náměstí nepřeberné množství. Stačí si vybrat tu nejsympatičtější.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 53 zájezdů do Říma

Zobrazit aktuální zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. února


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/spanelske-namesti-v-rime/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Říma na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Říma + NÁKUPY VE SLEVÁCH (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy) 2. 3. – 5. 3. 2017 (4 dny)

To nejlepší z Říma (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 12 990 Kč

Přidejte se k nám