+420 608 261 719Napište nám

Magická fontána a fontána Canaletas: Fontány, které musíte v Barceloně vidět

Zuzana Lazecká
   

Autor: Zuzana Lazecká, Radynacestu.cz

Vydáno: 28. 7. 2015 | Aktualizováno: 10. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Tryskající proudy vody připomínají tanec, který je navíc synchronizován s hudbou a světly Tryskající proudy vody připomínají tanec, který je navíc synchronizován s hudbou a světly
0 1 2 3 4 5
Španělsko (Barcelona)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich 16 zájezdů do Barcelony

V parných letních měsících je potřeba si dopřát trošku osvěžení. A věřte, že nemusíte zrovna hupsnout do moře! Osvěžit vás dokonale může také fontána. A když se k tomu přidá trocha magičnosti, hra barev a tónů, budete mít zážitek na celý život!

V Barceloně najdete jistě spoustu fontánek a tryskajících vod, které vás mohou příjemně zchladit, ale nejméně dvě z nich musíte prostě vidět. Na magickou fontánu Font Mágica měnící se v úžasné vodní show na kopci Montjüic budete ještě dlouho vzpomínat. Fontána Canaletas vás k Barceloně připoutá natolik, že se sem budete vždycky rádi vracet.

Magická hrající fontána Font Mágica

Ne nadarmo se říká fontáně Font Mágica magická. „Tančící“ proudy vody v záplavě barevných kreací doprovázené hudebními skladbami pro vás připraví nezapomenutelný zážitek.

Kouzelná fontána se zrodila v hlavě architekta Carlese Buigase a byla postavena při příležitosti Světové výstavy v roce 1929. Na obrovském projektu plném mechanických trysek pracovalo více jak 3000 mužů. Fontána byla obnovena po více jak 60 letech u příležitosti olympijských her v roce 1992. 

Tryskající proudy vody připomínají tanec, který je navíc synchronizován s hudbou a světly. Jednotlivé trysky jsou rozloženy na několika místech podél třídy Avenida Maria Cristina. Hlavní fontána se nachází na platformě na úpatí Národního paláce. Hudební tančící světlená show myslí i na úsporu a využívá recyklovanou vodu. 

Monumentální atraktivní podívaná začíná každou půl hodinu a trvá přibližně 15 minut. Jedna z nejoblíbenějších barcelonských show „ožívá“ v letních měsících (od května do září) od čtvrtka do neděle v době od 21:00 do 23:30 hodin. Od října do dubna se na tančící vodu můžete těšit od 19:00 do 21:00 hodin. Vstupné je zdarma

Fontána Canaletas s legendou

Krásná kašna Font Canaletas z 19. století na náměstí Catalunya není jen zdrojem vody, ale patří mezi jednu z reprezentativních památek města. Vydat se k ní můžete po nejznámější ulici La Rambla, fontánu najdete hned vedle náměstí Plaza Catalunya.

Fontána se proslavila také díky tomu, že v sobě skrývá tajemství. Barcelona vás uchvátí natolik, že se sem budete chtít rádi vracet. „Pojistit“ si to můžete i tím, že se napijete právě z této kašny. Jedna z legend totiž praví, že ten, kdo se napije vody z kašny, se bude do Barcelony vždy vracet a bude toto město navždy milovat. Není tedy divu, že zástupy lidí ochutnávají tuto „zázračnou vodu“.

Španělsko (Barcelona)

Barcelóóóóónááááá!

Vyberte si jeden z našich 16 zájezdů do Barcelony

Zobrazit aktuální zájezdy do Barcelony

Nejbližší volný zájezd odlétá již 31. března


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/font-magica-a-font-canaletas/

Katalog Radynacestu.cz

Zašleme ihned na vaši adresu!

Katalog Radynacestu.cz Chci katalog zájezdů

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Barcelony na téma: Eurovíkendy

To nejlepší z Barcelony + MONTSERRAT (letecky z Prahy)
  • volná místa
  • Praha
  • hotel
  • snídaně
  • 13 490 Kč
  • volná místa
  • Katovice nebo Ostrava
  • hotel
  • snídaně
  • 13 990 Kč

Přidejte se k nám