+420 608 261 719Napište nám

Pyramidy v Güímaru: To prostě musíte vidět na vlastní oči

Zuzana Lazecká
   

Autor: Zuzana Lazecká, Radynacestu.cz

Vydáno: 26. 3. 2015 | Aktualizováno: 6. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Stupňovité pyramidy z neopracovaného kamene Stupňovité pyramidy z neopracovaného kamene
0 1 2 3 4 5 6 7
Kanárské ostrovy (Tenerife)
Zobrazit zájezdy

Vyberte si z našich zájezdů na Tenerife

Pokud čekáte běžné zobrazení pyramid jehlanovitého tvaru, budete určitě překvapeni jejich tvarem. Pyramidy v Güímaru sice nesahají do výšky, ale na jejich zajímavosti jim to neubírá.

Nejedná se o útvary známé z Egypta, ale o jedinečné stupňovité pyramidy. Tyto pyramidy jsou podstatně nižší a spíše se podobají pyramidám Mayů a Aztéků v Mexiku.

Güímar a pyramidy

Güímar je největší a také jedno z nejstarších měst na jihovýchodě Tenerife a je charakteristické různou směsicí domů z 19. století. Na náměstíčku v centru Güímaru se vyjímá kostel San Pedro Apóstol z 18. století.

Ve skalách narazíte na menší bazénky a kolem městečka najdete malé pláže se sopečným pískem.

Co byste si rozhodně neměli v Güímaru nechat ujít, jsou zdejší pyramidy. Jedná se o stupňovité pyramidy z neopracovaného kamene, které byly objeveny na předměstí Chacona v 90. letech minulého století. Díky vytrvalému přesvědčení norského antropologa Dr. Thora Heyerdahla a rejdaře Freda Olsena byl zde zřízen Parque Etnográfico Pirámides de Güímar.

Norský antropolog je znám svými výpravami přes Atlantský oceán na prehistorických plavidlech a také svými teoriemi o stěhování lidí. Tento antropolog podstatnou část svého života věnoval zkoumáním původu kultur antické civilizace a bedlivě studoval pyramidy v Güímaru a vytvářel hypotézy o tom, jak byly postaveny. Podobná struktura pyramid jako v Güímaru je na Sicílii, Mexiku, Mezopotámii, Polynésii a Peru, a proto se Dr. Thor Heyerdahl rozhodl přestěhovat na Tenerife, aby prozkoumal terén v Güímaru. Existenci zdejších pyramid spojoval s prehispánskou civilizací, která na ostrově působila.

Autentická ukázka plavidel

Přímo v areálu můžete navštívit výstavu modelů prehistorických lodí, na kterých se Dr. Thor Heyerdahl plavil se svou posádkou. V roce 1969 se vydal na výpravu na plavidle z papyrusu – loď „Ra“ přes Atlantik, loď se však zlomila, a tak výpravu uskutečnili za rok na to. V roce 1970 se na lodi „Ra II“ přeplavil z Maroka na ostrov Barbados, plavba trvala 57 dní.

Názornou ukázku těchto plaveb a bližší informace o strukturách pyramid uvidíte v dokumentárním filmu, který vám v promítacím sále pustí. A že nejste zrovna dobře jazykově vybaveni? To nevadí, i tak stojí film za zhlédnutí a i bez jazykových znalostí vás vtáhne do děje. Navštívit můžete také výstavu týkající se podobností o pyramidách.

Kanárské ostrovy (Tenerife)

Ostrov věčného jara

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Tenerife

Zobrazit aktuální zájezdy na Tenerife

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. dubna


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/pyramidy-na-kanarech/

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Gran Canarii na téma: Zájezdy na týden a více

To nejlepší z ostrova Gran Canaria + LEHKÁ TURISTIKA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • snídaně
  • 23 990 Kč
To nejlepší z Tenerife + LA GOMERA (letecky z Ostravy – Krakova)
  • volná místa
  • Krakov nebo Ostrava
  • hotel 3*
  • polopenze
  • 23 990 Kč

Přidejte se k nám