+420 608 261 719Napište nám

Split: Historické město s největším počtem slunečných dnů v roce

   

Vydáno: 9. 10. 2014 | Aktualizováno: 6. 12. 2016TiskPoslat e-mailem

Split Split
0 1 2 3

Druhým největším chorvatským městem je hospodářsky významné město Split, které se nachází na chorvatském pobřeží Dalmácie. Město Split si za svůj destinační cíl volí především turisté, kteří chtějí pobyt v Chorvatsku řešit kombinací relaxace u vody a prohlídkou historicky významných budov.

Koupání

Dle statistik disponuje Split největším počtem slunečních dnů v roce, a to v celé Evropě. Ve městě se nachází šest koupališť, ale pouze hlavní koupaliště Bačvice, které se rozprostírá v těsné blízkosti městského centra, opravdu stojí za návštěvu. Bazény disponují poměrně čistou vodou, areál je velmi udržovaný a najdete tady hned několik stánků s občerstvením.

Pokud však dáváte přednost koupání ve volné přírodě, můžete zavítat na pobřeží nedalekého poloostrova Marjan. Pobřeží se rozprostírá v těsné blízkosti Oceánografického ústavu, v severovýchodní pobřežní části. Díky teplému středomořskému podnebí je moře příjemně teplé. Místní pláž je členitá, střídají se úseky pokryté bělavými oblázky a hrubým pískem vyplněným drobným kamením.

Sport

Sportovní potřeby si můžete vypůjčit v místních půjčovnách, jejichž široká nabídka uspokojí potřeby i toho nejnáročnějšího sportovce. Z vodních sportů lze provozovat plachtění, projížďku na vodních lyžích či v motorovém člunu, windsurfing nebo si pronajmout šlapadla.

Památky

K nejvýznamnějším místním památkám patří Diokleciánův palác, který je od roku 1979 zapsán v listině kulturního dědictví UNESCO. Během prohlídky paláce můžete navštívit i Diokleciánovo mauzoleum, ve kterém se nacházejí velmi cenná umělecká díla.

Z nepřeberného množství muzeí navštivte jedno z nejstarších chorvatských muzeí – Archeologické. Expozice je zaměřena na archeologické předměty pocházející z prehistorické doby, doby řecké kolonizace, křesťanského a středověkého období.

Z vystavovaných exemplářů nás nejvíce zaujala bohatá sbírka šperků vyrobených z nejrůznějších materiálů, kostí, kamenů a kovů. Otevírací doba muzea je od úterý do pátku od 9–14 hod, v sobotu a neděli v době od 9–13 hodin.

Kultura

Pokud zavítáte do Splitu v období druhé poloviny července až do konce první poloviny srpna, budete svědky významné kulturní letní akce „Splitské léto“. Festival zahrnuje širokou nabídku kulturních programů, z nichž nejvýznamnějšími jsou koncerty, divadelní představení a operní představení.


   
Nahoru

URL stránky: http://www.radynacestu.cz/magazin/split/

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Drážďan na téma: Adventní zájezdy

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Drážďany (autobusem z Prahy)
 • volná místa
 • Ústí nad Labem nebo Praha
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Adventní Vídeň (autobusem z Brna) 17. 12. – 17. 12. 2016 (1 den)

Adventní Vídeň (autobusem z Brna)
 • volná místa
 • Mikulov nebo Brno
 • bez ubytování
 • bez stravy
 • 450 Kč

Přidejte se k nám