Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

Petra Hudcová

Cestování je pro mě nezbytností a o jeho nutnosti vůbec nepochybuji.

Cestování považuji za stejně nezbytné k životu jako dýchání a pravidelnou stravu - dobře, to je možná trochu nadsazené, ale o jeho nutnosti vůbec nepochybuji. Nic člověku neposkytne lepší perspektivu k posouzení vlastního života, starostí a místa na světě jako možnost vidět, jak žijí lidé jinde, s jakými problémy se potýkají a jakým způsobem je řeší. Kulturní rozmanitost, nejrůznější způsoby jak se oblékat, jíst, pít, modlit a společensky vyžívat - to je třešnička na dortu, která by přitom sama o sobě stačila jako důvod.


A právě proto mám Londýn tak ráda již od první návštěvy - v Evropě myslím nenajdete město, ke kterému by se více hodilo označení kosmopolitní, kde potkáte tolik národností, zvyklostí a životních filozofií na pár kilometrech čtverečních, a hlavně: kde ke svým odlišnostem přistupují lidé s takovou tolerancí. Londýn je město, kde si můžete posadit na hlavu kohouta a jít se projít na Trafalgar a můžete se spolehnout, že pravý Brit (ať už původně pochází odkudkoli) nehne brvou.

Když k tomu připočtete vlastní britskou bohatou historii a kulturu, včetně pověstného suchého humoru, není myslím žádný důvod s návštěvou váhat - Londýn by si aspoň jednou v životě měl dopřát prostě každý!

Napište nám. Ozveme se.